Avengers: Age of Ultron

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger, Avengers, Iron Man 3, "Agenti S.H.I.E.L.D.", Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, Ant-Man, Captain America: Občanská válka, Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War, Ant-Man a Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Daleko od domova

DABING: Kino

V českém znění: Aleš Procházka - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Libor Bouček - Chris Evans (Steve Rogers / Captain America), Jan Maxián - Chris Hemsworth (Thor), Pavel Šrom - Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Jitka Moučková - Scarlett Johansson (Nataša Romanovová / Black Widow), Pavel Tesař - Jeremy Renner (Clint Barton / Hawkeye), Jan Šťastný - James Spader (Ultron), Filip Švarc - Paul Bettany (Jarvis / Vision), Vladimír Kratina - Samuel L. Jackson (Nick Fury), Jan Čenský - Don Cheadle (James Rhodes / War Machine), Filip Tomsa - Aaron Taylor-Johnson (Pietro Maximoff / Quicksilver), Helena Dvořáková - Elizabeth Olsen (Wanda Maximovová / Scarlet Witch), Tereza Chudobová - Cobie Smulders (Maria Hillová), Michal Holán - Anthony Mackie (Sam Wilson / Falcon), Kateřina Petrová - Hayley Atwell (Peggy Carterová), David Suchařípa - Idris Elba (Heimdall), Petra Jungmanová - Linda Cardellini (Laura Bartonová), Jiří Hromada - Stellan Skarsgård (Erik Selvig), Anna Brousková - Claudia Kim (Dr. Helen Cho), Roman Zach - Thomas Kretschmann (Strucker), Zbyšek Pantůček - Andy Serkis (Ulysses Klaue), Helena Dytrtová - Julie Delpy (madam B), Petr Pelzer - Stan Lee (sám sebe), Jiří Plachý - Henry Goodman (Dr. List), Petra Tišnovská - Kerry Condon (Friday), Tomáš Borůvka, Lumír Olšovský, Václav Rašilov, Jiří Krejčí, Karel Richter, Martina Šťastná, Matěj Převrátil, Samuel Gyertyák, Natálie Hrychová, Petr Gelnar, Jana Zenáhlíková, Otto Rošetzký, Martin Janouš, Jindřich Hinke, Tomáš Gibiš

Překlad: Petr Finkous, Vojtěch Kostiha
Text písně: Zdeněk Štěpán
Produkce: Adéla Bláhová, Kateřina Jindrová Zítková, Majda Holubcová
Zvuk: Guillermo Teillier
Kreativní dohled nad českou verzí: Maciej Eyman
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2015
Naposledy upravil(a) filip dne 03 kvě 2020 13:25, celkem upraveno 29 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Ištván87 »

No jo, tak uvidíme. Aleš Procházka bude určitě výborný a některým lidem se s odstupem času splní jejich sen, ačkoliv ten sen spadá do období Iron Mana 2. U Vladimíra Kratiny zatím ještě nevím, snad si dají u kinodabingu záležet. Faktem je, že Nick Fury je jediná postava (kromě Mace Windu ve Star Wars), u které Samuel L. Jackson moc nepoužívá svoje klasické herecké prostředky, jako je řev a nadávky. Spolu s Mace Winduem je to jeho nejklidnější postava, takže by neměl být takový problém, aby to zvládl i méně zkušený dabér. Navíc má pan Kratina výhodu ve skoro stejné barvě hlasu. Ale co si budeme povídat, Nicka Furyho nebylo po tolika filmech zapotřebí přeobsazovat. Sice nikde nehrál vysloveně hlavní roli, ale Iron Man 2, Kapitán Amerika 1 a 2, první Thor a Avengers, to je pět filmů, kde měl stejný hlas a najednou změna. To by mě zajímalo, kolik dalších filmů to ještě bude stát, než si lidi zvyknou na pana Kratinu. A ještě uvidíme u Dona Cheadla, jestli bude přeobsazen opravdu i on. U něj je to ale celkem jedno. Objevil se dvakrát (prvního Iron Mana nepočítám) a hlas Bohdana Tůmy s ním není ještě nějak neodmyslytelně spjatý, nehledě na to, že tady zřejmě nebude hrát ani druhý, jako spíš třetí housle.

EDIT: Tak jsem se podíval na ČT dabing Fešáka Johnnyho. Pan Kratina má hlas opravdu hodně podobný Samuelu L. Jacksonovi, ale je hodně slyšet, že by na sobě potřeboval pracovat. Hlavně frázování mu dělá problémy. Až jsem se divil, když jsem četl, že je z Prahy. Spíš mi připomněl některé moravské dabéry, jako kdyby měl ostravský akcent. Tak nevím, nevím.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Budy »

Ištván87 píše:EDIT: Tak jsem se podíval na ČT dabing Fešáka Johnnyho. Pan Kratina má hlas opravdu hodně podobný Samuelu L. Jacksonovi, ale je hodně slyšet, že by na sobě potřeboval pracovat. Hlavně frázování mu dělá problémy. Až jsem se divil, když jsem četl, že je z Prahy. Spíš mi připomněl některé moravské dabéry, jako kdyby měl ostravský akcent. Tak nevím, nevím.
Od dvanácti žil v Ostravě, tak že něco na tom bude. ;)
18.05.2008 – 07.05.2015
origamirek
Příspěvky: 228
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od origamirek »

Profesionálně doj*baný dabing! :-: Když už to zkazit, tak hlavně s parádou a oni se tím ještě chlubí. To, že obě přeobsazené postavy jsou hned na prvních místech mluví za vše. Dá se pochopit pokud přeobsadí postavu na spjatějšího dabéra, ale tohle opravdu absolutně nechápu. Marvelovky měly rozhodně zůstat u LS Production.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Ištván87 »

Budy píše:
Ištván87 píše:EDIT: Až jsem se divil, když jsem četl, že je z Prahy. Spíš mi připomněl některé moravské dabéry, jako kdyby měl ostravský akcent. Tak nevím, nevím.
Od dvanácti žil v Ostravě, tak že něco na tom bude. ;)
Aha, tak to bude ono. :D
origamirek píše:Profesionálně doj*baný dabing! :-: Když už to zkazit, tak hlavně s parádou a oni se tím ještě chlubí. To, že obě přeobsazené postavy jsou hned na prvních místech mluví za vše. Dá se pochopit pokud přeobsadí postavu na spjatějšího dabéra, ale tohle opravdu absolutně nechápu. Marvelovky měly rozhodně zůstat u LS Production.
Osobně předpokládám, že by jim Marvel nedovolil udělat to jen tak z plezíru, takže si myslím, že to je opravdu ze zahraničí. Myslím, že zrovna u Aleše Procházky si zvykneme celkem rychle. Kdyby Tonyho daboval třeba Jan Šťastný, bylo by to horší, protože by ty rozdíly v hlase byly opravdu markantní. U Nicka Furyho ten rozdíl bohužel bude hodně velkej. Ale jak jsem říkal, barvou hlasu to bude rozdíl k lepšímu. U obou. A uvidíme, jak dopadne War Machine.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od bernyz »

Vaculík byl na Iron Mana špatnej, ale měnit ho? :vztek:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Ištván87 »

Vaculík nebyl špatnej, jen měl moc vysokej hlas. Ale herecky byl vynikající. Podle mě to bude jako změna Odina z Jiřího Plachého na Petra Pelzera. Tam to sice bylo nezbytné, ale rozhodně to byla dobrá změna.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
tom99
Příspěvky: 94
Registrován: 14 bře 2012 13:57
Bydliště: Cheb

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od tom99 »

Opravdu skvělá zpráva pro fanouška dabingu, který ve své sbírce má všechny filmy z Marvel Cinematic Universe v češtině a teď abych to vše vyhodil do koše, když přeobsadí dvě hlavní role! Dříve, když jsem otevíral nový topic, tak jsem se těšil, kdo koho bude dabovat a jaké spojení je dodrženo, nyní se klepu strachy, koho přeobsadí. To myslím mluví za vše. Zůstávám u originálu a dabing nechci ani slyšet.
Simca
Příspěvky: 88
Registrován: 30 čer 2008 16:51

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od Simca »

Nesmíme zapomenout, že v Iron Manovi 1 daboval Samuel L. Jacksona Vladimír Čech. Na konci titulků.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Avengers: Age of Ultron / The Avengers: Age of Ultron

Příspěvek od filip »

Po vychladnutí mohu konstatovat, že ačkoliv je přeobsazení hrozné (ale může za to Marvel), tak až na Kratinu to celkem jde. Samozřejmě jsem také zklamaný, že není původní obsazení ale můžeme se jen dohadovat, zda by si LS dokázal obsazení uhájit nebo ne.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Filmy“