Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od Ištván87 »

Jinak musím říct jinou věc. V poslední době mě Prima několikrát velice mile překvapila. Zejména se to týče filmů na Prima Max. Když pominu jejich půlhodinové reklamy, což je neduh, kterého se Prima nejspíš nikdy nezbaví, tak co do dabingu, poslední dobou válejí jako nikdy. Brzy nás čeká Manželství po italsku s původním dabingem, máme za sebou Útěk v řetězech, Hombre nebo Lawrende z Arábie s dabingem ČT. Takže za tyhle věci :-: :-: :-: . U Kingsmana to určitě chtělo fungl nový dabing, kde by zmizela alespoň většina chyb původního dabingu, které jsem výše jmenoval. Tak ještě kdyby vyšel nový dabing u Marťana a byla by to paráda.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od ocypuc »

Reklama je pro mě čas na cigaretu nebo jinou činnost. A v dnešní době není problém začít sledovat pořad později a reklamy přeskakovat. Ištván má pravdu, že Prima dokáže mile překvapit, co se týká dabingů. Co jsem si všiml v závěrečných titulkách, byl uveden u překladu kromě Petra Miklici i František Fuka.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
fabec122
Příspěvky: 1566
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od fabec122 »

Nepsalo tu před nějakou dobou, že tyto úpravy dabingů, kdy by se předabovala v dabingu např. jen jedna role jsou technicky velmi složité a finančné náročné? To se technika za tu dobu zas o něco posunula, či si na Primě opravdu daly tolik práce, aby nahradili jednu roli, či to už tehdy byli jen výmluvy, aby se nemuseli nahrazovat špatné dabingy?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od Ištván87 »

V dnešní době se v dabingu točí samostatné stopy, takže pokud existuje nezmixovaný záznam, tak teoreticky by tam nový hlas dokázal nahrát kdokoliv s notebookem a amatérským softwarem. Ovšem tady to takhle asi nebylo, protože to je dabing někoho jiného a že by od Barrandova kupovali samostatné, neupravené stopy a jednu stopu změnili a nahradili ji jinou, to se mi nezdá. Na druhou stranu jsem při sledování sice měl občas pocit, že Valantineův hlas má trošku jiný zvuk než zbytek, ale to klidně mohlo být jen tím šišláním, které dokáže lidské ucho slušně zmást. Pokud by to ale opravdu bylo tak, že už není tak velký problém nahrát do staršího dabingu nový hlas, pak bychom se snad jednoho dne mohli dočkat i něčeho tak skvělého, jako dvacítky dabérů v osmihlasém dabingu z devadesátých let a tak podobně. Třeba u Žhavých výstřelů by to bylo fajn. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od ocypuc »

Když zvládli znovu nadabovat jeden hlas u cizího dabingu, mohli by to samé u udělat u dvou hlasů sedmé série TBBT.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od Ištván87 »

Tam by to samozřejmě bylo jednodušší, ale jde o to, zda by se jim do toho chtělo.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
ramadu
Příspěvky: 18
Registrován: 21 lis 2017 15:40

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvek od ramadu »

bernyz píše:Dabing zachován, ale Juřička PŘEDABOVAL svoji roli a Valentine teď šišlá! :-: :-: :-:
Já si tam všiml ještě toho, že jméno Arthur předabovali na Artuš.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“