Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Re: Kingsman: Tajná služba / Kingsman: The Secret Service

Příspěvekod Camulator » 04 čer 2015 23:40

Dokoukáno, zde pár poznámek:
- hlasy - dobře vybrané, dobře padly, oba Heřmánkové výborní, zejména mladší, který se ve společnosti veteránů neztratil, právě naopak; Tomáš Juřička na Sama Jacksona byl taky dobrou volbou, na tuhle postavu by Pavel Rímský prostě neseděl
- Rko - nelítalo to sice, jako v originále a některé hlášky se bohužel úplně ztratily (...you will shit), ale na bigotní českou produkci se i tak mluvilo dost volně, což mě mile překvapilo
- překlad - celkově se mi líbil, ale hodně to u mě zkazily přinejmenším zvláštně přeložené (pop)kulturní odkazy, předpokládám, že tvůrci maturovali před rokem 2015, tudíž by mohli alespoň mlhavě tušit, že existuje nějaký český překlad Artušovských legend a normálně Arthura přeložit jako [artuše] (ve filmu [artur]), Galahada jako [galahada] (ve filmu [gelehed]) a Percevala jako [percevala] (ve filmu [parsifal]). No a [džejns] (?) Bourne a Jake Bauer...nic.
- tykání/vykání - minimálně u Valentina a Gazelle jsem měl pocit, že by si měli tykat, nebo alespoň on jí
- Lancelot - už před dabingem jsem si říkal, že po změně pozice Lancelota by možná mohli Roxy oslovovat bez skloňování prostě Lancelot jako ženský tvar - "Lancelot, zavaž si tkaničku. Lancelot, udělej lívance s javorovým sirupem. Dobrá práce, Lancelot. Neviděl někdo Lancelot?" Ale to byl jen nápad.
- šišlání - poslední a samostatně vyčleněný bod, protože - šišlání je půlka celého Valentina, který ve filmu vynikal minimálně z poloviny právě tím projevem, v dabingu, přestože byl dobrý, už ale zdaleka nebyl tak zajímavý, což je strašná škoda.

Celkově, když přimhouřím obě očka nad těmi rytíři, bych ale dabing označil za spíše dobrý.
Camulator

Příspěvekod starpep » 05 čer 2015 08:51

Jak sem slyšel pana Juřičku, hned mi to připomnělo Ledového Krále z Času na dobrodružství :D
Tvůrce titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Občasný bloger http://musketyr.blog.cz/ a dabér http://www.youtube.com/starpep/
starpep

Příspěvekod Ištván87 » 05 čer 2015 19:36

Oni nepřeložili Artuše, Galahada a Percivala? Tak to je hodně slušná ukázka něčí blbosti.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod starpep » 06 čer 2015 14:27

Jediný Merlin a Lancelot jsou tam správně. Ale Artur, Galahad a Percival tam čtou úplně dementně :D Teda místo Artuše říkají Artur :D
Tvůrce titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Občasný bloger http://musketyr.blog.cz/ a dabér http://www.youtube.com/starpep/
starpep

Příspěvekod Camulator » 06 čer 2015 15:59

Ištván87 píše:Oni nepřeložili Artuše, Galahada a Percivala? Tak to je hodně slušná ukázka něčí blbosti.

Ne, a doufám, že pro to měli sakra dobrý důvod, přinejmenším něco jako "závisela na tom národní bezpečnost," protože jakožto milovníka Artušovských legend mě to hodně naštvalo.
Camulator

Příspěvekod Allien.9 » 04 úno 2016 19:14

1. Dabing strašnej (výběr dabérů totální fail).
2. Prosím o doplnění: Edward Holcroft (Charlie) - Ivo Hrbáč :!:
Kdo jsem? Tak to je trochu složitější, ale jsem především čtyřiadvacetiletá holka, která nadevše miluje filmy.:-)
Allien.9

Příspěvekod fabec122 » 05 lis 2017 17:18

Poběží na Prima MAX, čekám nový dabing
fabec122

Příspěvekod DAN K. » 08 lis 2017 12:55

Nebude ani nový dabing, ani starý dabing ;)
DAN K.

Příspěvekod Maximas » 17 lis 2017 11:00

Dabing bude podle upoutávky stejný :)
Maximas

Příspěvekod bernyz » 18 lis 2017 20:18

Dabing zachován, ale Juřička PŘEDABOVAL svoji roli a Valentine teď šišlá! :-: :-: :-:
bernyz

PředchozíDalší

Zpět na Filmy