Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Příspěvek od Mark LS »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: Barrandov (Lilly Schönauer: Paulin sen)

V českém znění: Kateřina Lojdová - Eva Herzig (Paula Breuer), Filip Švarc - Hardy Krüger Jr. (Lukas Haller), Hana Talpová - Enzi Fuchs (Maria), Jaromír Meduna - Heinz Hoenig (Ferdinand Haller), Jitka Moučková - Katrin Lux (Jenny), Jan Škvor - Laurence Rupp (Martin), Vladimír Kudla - Reinhard Simonischek (Alfred + Titulky), Otto Rošetzký - William Mang (stavitel Anhauser), Flo Staffelmayr (inspektor), Rudolf Kubík - Thomas Landl (Bernhard Wollner), Alexander E. Fennon (Karl Kärner), Michal Kašpar - Arthur Klemt (advokát), Radka Stupková, Regina Řandová, Zuzana Hykyšová a další

Produkce: Ivana Prejdová, Veronika Dvořáková
Zvuk: Tomáš Čisárik
Překlad: Jana Vávrová
Dialogy a Režie: Kateřina Šusterová
Vyrobila: Barrandov Televizní studio a.s. ve společnosti Barrandov Studio dabing v roce 2010

2.DABING: JOJ (Vyznání lásky)

V českém znění: Eva Novotná - Eva Herzig (Paula Breuer), Aleš Zbořil - Hardy Krüger Jr. (Lukas Haller), Sylva Talpová - Enzi Fuchs (Maria), Zdeněk Junák - Heinz Hoenig (Ferdinand Haller), Tereza Grygarová - Katrin Lux (Jenny), Petr Dočkal - Laurence Rupp (Martin), Tomáš Sagher - Reinhard Simonischek (Alfred), Robert Jícha - Thomas Landl (Bernhard Wollner), Daniel Dítě (Titulky) a další

Překlad: Dominika Hvorecká
Dialogy: Jan Fiala
Vedoucí dramaturg: Lucie Mitková
Zvuk: Michal Zatloukal
Produkce: Michaela Baginová, Peter Čížek
Šéfproducent: Branislav Mitka
Režie: Daniel Dítě
Vyrobila: Brněnská soukromá televize pro Magical Roof s r.o. v roce 2017
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 15 čer 2019 21:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Příspěvek od Michaela2 »

Sylva Talpová, jo? :shock: Ta mi k herečce vůbec nesedí.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14176
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Příspěvek od Mark LS »

Je to vážně tak - Franzi z Doktora z hor s hlasem Sabiny. :D Všechny starší herečky si v Brně bohužel už delší dobu rozděluje Sylva Talpová s Lenkou Filipovou-Kudelovou, akorát občas ještě výjimečně i s Arankou Lapešovou., právě tady byla skvělá příležitost, aby si Enzi Fuchs po letech znovu nadabovala skvělá Olga Hegerová, ale tu už režiséři bohužel ani neoslovují. :(
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 06 lis 2019 10:55, celkem upraveno 1 x.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Příspěvek od throwaway-account »

Pořád je mi mnohem milejší, když jakoukoli starší herečku dabuje Sylva Talpová, než kdyby ji dabovala třeba Zuzana Slavíková (která od jejího přechodu do Prahy běžně dostává role starších žen, přestože ma hlas čtyřicetileté ženy).
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Příspěvek od Michaela2 »

Jestli chceš slyšet, jak znějí čtyřicetileté ženy, tak si poslechni Kateřinu Lojdovou, Terezu Chudobovou atd. Zuzana Slavíková má hlas tak na 55leté herečky. Já mám pocit z těch tvých příspěvků, že si sedíš na uších. :lol: Hlas Sylvy Talpové, ač je starší než ZS, má v sobě mnohem více svěžešti než projev ZS. Mně je 37, ale kdybych za 3 roky měla mít hlas ZS, jak ty píšeš, tak bych snad ani radši nemluvila. :D
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Lilly Schönauer: Paulin sen / Vyznání lásky / Paulas Traum

Příspěvek od throwaway-account »

Podle mě by bylo pořád lepší obsazovat Zuzanu Slavíkovou na čtyřicetileté herečky než na šedesátileté, sedmdesátileté atd. (neříkám že by to nebyl v naprosté většině případů přestřel, ale když už tak by to byl menší přestřel než obsazování Zuzany Slavíkové na min. o dvacet let starší herečky).

Co jsem tak slyšel, tak Olga Hegerová nedabuje ne z toho důvodu, že by se jí nechtělo dabovat, ale proto, že ji žádný dabingový režisér nechce obsazovat (což fakt nechápu, vzhledem k tomu, jaká je to úžasná dabérka). Je to i napsáno v profilu Olgy Hegerové, kam to jeden uživatel napsal. Takže tu určitě je šance, že se Olga Hegerová vrátí k dabingu, ale myslím, že to záleží na tom, jestli se nějaký režisér rozhodne ji obsadit.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“