Králova zahradnice / A Little Chaos

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Sagres »

Tak tedy po shlédnutí i já pevně doufám, že to nějaká TV kvalitně předabuje. Paní Slavíkové se dnes už běžně podsouvají role stařenek a hle, najednou se zavádí i na Winsletku. Je v dabingu sice hodně dostupná, ale všechny herečky přece jen dostávat nemůže (viz. Hilary Swank v Amélii). Ona se svým unikátním "chraplákem" byla pro mě v tomto romantickém filmu nestravitelná. :roll: Kate nejenže ostaršovala, ale ani milostné propojení s L. Boučkem zde pak vůbec nijak nefungovalo. Já bych se spokojil klidně i s J. Smyčkovou, M. Součkovou, J. Páleníčkovou... když už tedy neobsadit zaběhnutou a dokonalou J. Ježkovou díky agent. zastupování. Další kámen úrazu byla R. Slováčková na daleko starší herečce v negativní roli, kterou pro změnu zase omlazovala a činila poněkud milejší než paní Slavíková Kate. To to tvůrcům dabingu ve finální fázi přišlo jako celek příjemně poslouchatelné? :-? To je vážně mohli obě vyměnit a výsledek by byl bezpochyby o poznání lepší. Pánské obsazení ale bylo celkem v pohodě, jen Trávníčka se Soukupem jsem asi přeslechl. A méně hlasů??? Bože, to už by bylo na pováženou. Při té dámské seanci, kde se vyskytovalo cca 10 žen a mluvily jedna přes druhou, byly v dabingu ke slyšení pouhé 4 dabérky přes sebe dokola jak v tenisové čtyřhře (Jindrová x Chytilová x Veselá x Slováčková). Jsem se zde tedy zase vrátil do počátku 90. let a sledování prvních VHS. :)

Chytilová i Cathy Belton (Louise) + Pauline Moran (Ariane), Jindrová - Phyllida Law (Suzanne) :shock: + Carolina Valdés (královna Marie-Therese), Tůma - Adam James (monsieur De Barra) + Adrian Schiller (Jean Risse), Veselá i Kristin Milward (Sophie), Natálie M. - Lois Wright (Marie-Claire)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 05 zář 2015 08:50, celkem upraveno 3 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od bloom »

filip píše: Vladislav Beneš se na Rickmana dle mého názoru hodí, rozhodně lépe než Aleš Procházka, který je mladší.
Naprostý souhlas, Vladislav Beneš je IMHO jeho nejlepší dabér, pro mě následovaný Jaromírem Medunou. Mně osobně věkový rozdíl u Aleše Procházky vždy trochu vadil. Podobně Pavel Trávníček, v dané roli byl dobrý, jinde si ho moc představit neumím.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Michaela2 »

Také souhlasím, V.Beneš na Rickmana je skvělej :-) Celkově mužské obsazení bylo ok, ale holky to celkem odskákaly no :( Ráda jsem ale po dlouhé době zase slyšela M.Chytilovou :-:
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Joe Black »

Moc se mi to nelíbí, ale i tak to zkusím, film se mi v kině docela líbil. Zuzana Slavíková je v Divergenci a Rezistenci až nad mé očekávání skvělá padouška, ale jinde se mi ke Kate tolik nehodí, takže z toho také nadšený nejsem... Zbytek je takový zvláštní. Libor je v pohodě, René Slováčková a Vladislav Beneš jsou pak takové netradiční volby, ale třeba to půjde. Rozhodně bych na Helen vybral někoho jiného, pan Beneš už Alana daboval, tak tam to není taková bota, navíc je v profilu třetí...
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Džejňulka »

Film jsem viděla v originále a moc mě nezaujal, takže se na něj asi s dabingem už nepodívám. Rozhodně ne s tímto, to bych si přivodila smrt. Obsazení paní Zuzany Slavíkové (která je dobrá dabérka a sympatická herečka) na Kate Winslet v této roli na úkor agenturní, ale dvorní Jitky Ježkové, nebudu nikterak komentovat, protože bych se akorát rozčílila. Jednoduše NE.
Vladislav Beneš může být zajímavý, toho bych si ráda poslechla a zjistila, jak moc se na roli hodí. Bez poslechu mi připadá až příliš jemný (a bodrý, ne chladný jako Rickman), ale možná je to jen tím, že ho mám tak trochu zaškatulkovaného jako Richarda Gerea a jiné seladony. Alan Rickman si podle mého roli vyloženě užíval (ještě aby ne, když je to jeho film) a má tak specifický hlas a dikci (už to tu někdo popisoval, jak protahuje, dělá pauzy,...), že se mu jen těžko může někdo dokonale podobat. Aleš Procházka je sice o dost mladší a možná by to bylo trochu znát, ovšem myslím, že by se sem i přesto hodil. Nemůžu si pomoct, ale trochu ho tam slyším.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od 1403ka »

fabec122 píše:O vánočních svátcích poběží na ČT, nemá někdo info, jestli použijí tento dabing?
A aby som bol presný, tak už pred vianočnými sviatkami, v piatok 14. decembra o 20:00 na ČT2.
Artezaj36
Příspěvky: 35
Registrován: 14 pro 2013 01:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Artezaj36 »

V ukázkách je slyšet V. Beneš a Z. Slavíková, takže nejspíše poběží tento dabing.
Tsatsiki1
Příspěvky: 142
Registrován: 13 srp 2023 02:34

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Tsatsiki1 »

Joj Cinema má taky tento dabing
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Králova zahradnice / A Little Chaos

Příspěvek od Michaela2 »

Překvapuje mě, že tenhle dabingový skvost ještě nikdo nepředaboval :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“