Star Wars: Síla se probouzí

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Dosty43 »

Ale třeba v Prci, prci, prcičky: Školní sraz říkají MILF.
Uživatelský avatar
Fuxoft
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2011 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Fuxoft »

koubafire píše:Ale co pretrvalo jsou podivne preklady nazvu filmu v cestine viz. American Pie, Inception atd.
Názvy filmů se nepřekládají. Lokální názvy filmů se VYMÝŠLEJÍ tak, aby na ně přišlo co nejvíc lidí. Odjakživa. Občas je distributor líný a jenom ten název přeloží, a ještě ne vždycky správně. To samozřejmě není dobře. Ale opravdu se reálně domníváš, že si v Bontonfilmu mysleli, že "American" znamená "Prci Prci" a "Pie" znamená "Prcičky"?
Naposledy upravil(a) Fuxoft dne 17 led 2016 01:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terrano
Příspěvky: 65
Registrován: 11 kvě 2008 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Terrano »

Mám takový dotaz k tomuto Star Wars filmu a netýká se zrovna dabingu...

S bratrancem plánujeme jít na to do kina, ale já se trochu obávám, aby to nebyla blbost. Jako samozřejmě to může mít skvělé postavy, super příběh, spoustu akce a podobně, ale jak to celkově zapadá do světa Star Wars? Pro mě se Star Wars neskládá pouze z filmů, ale také ze seriálů, knih, komiksů, her atd. Jak tedy tento film do toho všeho zapadá? Kde je Kyle Katarn, Corran Horn či ostatní z Nového řádu Jedi? To je stále Luke jediný Jedi ještě od Epizody 6? Odehrává se tento film před nebo po válce s Yuuzhan Vongy? Tohle všechno by mě zajímalo.

Zatím mi to připadá, jako by J.J.Abrams vzal Star Wars, ale dál šel svým vlastním směrem. Jako by úplně vyřadil cokoli co se stalo po Epizodě 6 v jakýchkoliv vedlejších příbězích. Pokud je to tak, nehodlám za tento film utrácet peníze, které můžu využít i jinak. To si raději počkám nějakou chvíli po vydání DVD (až bude levnější) nebo až to bude někdy v TV. J.J.Abrams už mě velmi zklamal tím svým "NE-Star Trekem" a znovu to riskovat nechci. Jeho "Star Trek" pro mě žádný Star Trek není... pouze nějaká akční scifi hovadina.

Takže, jak to tedy je s těmito Star Wars?
I ten nejhorší dabing je pro mě lepší než titulky!
Uživatelský avatar
Fuxoft
Příspěvky: 53
Registrován: 18 úno 2011 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Fuxoft »

Terrano píše:Zatím mi to připadá, jako by J.J.Abrams vzal Star Wars, ale dál šel svým vlastním směrem. Jako by úplně vyřadil cokoli co se stalo po Epizodě 6 v jakýchkoliv vedlejších příbězích.
To máš úplnou pravdu. Nic, co bylo v předchozích comicsech / knihách po Epizodě VI už neplatí. Nemůže za to Abrams, ale Disney, kterému teď Star Wars patří. Vychází teď tuny nových Star Wars comicsů a knih z této doby, vzniklo celé úplně nové Expanded Universe. Bylo to oficiálně oznámeno už před pár lety.
Uživatelský avatar
Terrano
Příspěvky: 65
Registrován: 11 kvě 2008 10:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Terrano »

Aha, sakra. Takže žádný Kyle Katarn, žádný Thrawn ani Yuuzhan Vongové. Pitomé Disney... jak se zdá, tak ti se taky musí hrabat úplně ve všem. No nic, uvidím jestli na ten film půjdu...

A to jako byl Luke Skywalker od Epizody 6 celou dobu jediný Jedi? Žádní jiní nebyli?
I ten nejhorší dabing je pro mě lepší než titulky!
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Ištván87 »

Byli. Ale víc ti prozrazovat nebudu. A jinak je tenhle film hodně dobrý remake epizody IV.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
C.I.S.I.
Příspěvky: 235
Registrován: 12 říj 2008 20:15

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od C.I.S.I. »

Je to sice off-topic...ale vylouceni celeho EU byl dobry tah. Natocit film, ktery by se musel drzet vsech tech knih a komiksu, by bylo nemozne (nehlede na pochybne kvality nekterych knih). Vytvoreni noveho universa byl logicky tah, v nekterych vecech najdes dokonce inspiraci z puvodniho EU.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Ištván87 »

Hlavně by obrovská spousta potenciálních diváků byla úplně mimo.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
elbrambo2812

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od elbrambo2812 »

Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 882
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Slipio »

Kdy tam byl Yoda? Jsem ho ani nevšiml :?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“