Star Wars: Síla se probouzí

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Fifa.21 »

Co dodat... nedodržení Juřičky je zločin :| , ale zlobit se za to na tvůrce nemůžu - za to 100% může dokonalý Disney. Jinak to vypadá zajímavě, z vedlejších rolí jde vidět, že přizvali na casting i některé zdejší návrhy :-: Mě osobně ještě zaráží, že na dvou hlavních rolích jsou obsazeni herci s 0 dabingovou zkušeností, kór Eva Josefíková, která má IMHO "problém" se sykavkami :-? Nevím, možná se pletu, každopádně se nechám překvapit.

BTW elbrambo2812 František Fuka je jeden z nejlepších překladatelů u nás (ne-li nejlepší) + expert na Star Wars, takže říkat "já mám raději Vojtěcha Kostihu" mi příjde trošku zcestné.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od fabec122 »

Jsem rád že se tu nijak neexperimentovalo s Harrisonem Fordem, myslím si že spojení Štěpnička - Ford je jedno z těch zažitých i širší veřejností, a jakákoliv náhrada by tu nebyla hodnocena kladně. Snad se povede i začlenění v dabingu nepoužívaných herců (Benoni, Josefíková), jsou to aspoň podle mého názoru kvalitní herci, tak snad se předvedou i tady. Absence Tomáše Juříčky mě také mrzí, a moc jí nechápu, škoda že tedy nebyl obsazen alespoň Gustav Bubník, který byl v původním dabingu také dobrý
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Ištván87 »

Já taky doufal ve Vojtěcha Kostihu, ale to jen proto, že jsem byl přesvědčen, že do toho František Fuka nepůjde. Takhle je to perfektní. Co se týče těch hlavních rolí, tak snad to bude v pohodě - sice je to risk, ale zase lepší číst Štěpán Benoni, Eva Josefíková a Filip Tomsa než Michal Holán, Terezie Taberyová a Petr Neskusil. To si můžeme přečíst/poslechnout u spousty jiných filmů. Tak snad to dobře dopadne. Mimochodem, nebude Luka dabovat třeba Otakar Brousek ml.? Ten by mohl docela sedět.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
cullenboy
Příspěvky: 3
Registrován: 17 lis 2013 16:38

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od cullenboy »

Na Evu Josefíkovou jsem velmi zvědavý.... U Leiy jsem s Milenou Steinmasslovou spokojený. :) Jen mě zarazil C-3PO ale tak třeba to nebude zle, i když Bubník nebo Juřička by asi byly lepší volba. A Benoniho na Kylo Rena? Moc si to zatím představit nedokážu.
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od fabec122 »

Čekám, že Kylo Ren bude z většiny stejně počítačové upravený, že nebude stejně poznat, kdo ho dabuje
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Ištván87 »

Citace z webu Františka Fuky:

Ale dabing nedopadl nejhůř a obzvlášť Luke Skywalker je v českém znění dokonalý.

Ještě kdyby napsal kdo Luka dabuje a bylo by to fajn. :D Mimochodem, i když vezmeme v potaz fakt, že se František Fuka na dabingu podílel, tak prohlášení že "není špatný" je od něj největší možná poklona. Svého času něco podobného prohlásil o dabingu Thora a ten byl vynikající.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
darth folter
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2015 17:56

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od darth folter »

Tak musím říci, že jsem překvapen z některých obsazení. Velmi mile jsem překvapen z obsazení Petra Pelzera, to si myslím, že je velmi dobrá volba. Za to velmi nemile překvapen s obsazením C-3PO. Tady jsem předpokládál, že Juřička bude logickou volbou, vzhledem k tomu, že ho dabuje snad ve všem co bylo za poslední roky natočeno. Dále jsem překvapen, že Gwendoline Christine nedabuje Lucie Kožinová, přesto, že zde dabuje. Mě se její dabing Christine v GOT líbil. Jinak obsazení Filipa Blažka a Jana Šťastného nevypadá zle. Benoniho, Valentu, Josefíkovou a Tomsu jsem zatím v dabingu neslyšel, ta je nechci hodnotit.
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Dosty43 »

Obsazení fajn jen mrzí C-3PO to by mě zajímalo proč ho nedabuje Juřička
ale zároveň jsem zvědaví na Plesla tak uvidíme.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od Petr Novak »

Vidíš, darth foltere, a já jsem chtěl zrovna obsazení Pelzera zkritizovat. Sice už jednou Maxe Von Sydowa daboval, ale ten dabing jsem neviděl, takže nemohu soudit. A Pelzer je výborný dabér, to mu musím uznat. Ale prostě jsem zklamaný z toho, že bude Max Von Sydow ve Star Wars mluvit hlasem Gandalfa. To mi prostě nesedne, stejně jako mi dodnes nesedl hlas Hele na Hagrida. Ale třeba to bude fungovat, uvidíme. Také mě mrzí absence Juřičky. S ostatním jsem docela spokojený až na dabingové nováčky, od kterých upřímně, nevím moc co čekat, tak se nechám překvapit.
Každopádně všem, co jsou na půlnoční premiéru, přeji příjemný zážitek. Já to bohužel uvidím až zítra, a to ještě s titulky, protože naše maloměstské kino dává dabing až o víkendu, nevím proč. Uvidíme, jestli na to zajdu znovu s dabingem, zatím rozhodnutý nejsem.
elbrambo2812

Re: Star Wars: Síla se probouzí

Příspěvek od elbrambo2812 »

Přeobsazení C-3PO mě také nepotěšilo, ale jsme již slyšeli: "Na lepší se zvyká rychle." Zřejmě Virtual nechtěl dodržet NIKOHO z předchozích epizod.

Hlavně že vyšel pan Štěpnička, i když nevím, proč by nevyšel, páč on má na Forda fakt asi nejlepší hlas, takže není co rozmýšlet. U Virtualu se nevybírá jestli je dabér spjatý, nebo ne, ale jde o hlas a ten má pan Štěpnička opravdu dobrý a podobný.

Yoda v tom filmu není a přesto pan Kalva zase někoho ve SW filmu dabuje, na to nic neřeknu - to je totální kravina. Jak už jsem psal, Virtual nechtěl dodržet NIKOHO z předchozích epizod, ale Yodu ano? Jenže na druhou stranu (pokud si dobře vzpomínám), tak Yoda už by se v žádném SW filmu objevit neměl, ne? Uvidíme...

Serkis si opět zahraje CGI postavu - to jsem nevěděl. Kdyby jo, tak je mi jedno, kdo ho dabuje. (Ale mrzí mě, že Serkis hraje pořád jen CGI postavy. V Avengers byl dobrý).

Překlad František Fuka: Já pana Fuku moc neznám, jen ze SW, takže chápu, že to překládal on a ne pan Kostiha, ale to, že jsem napsal "já mám radši Vojtěcha Kostihu" prostě jen znamená, že já ho mám radši a že mě osobně přijde lepší nebo alespoň na stejné úrovni jako pan Fuka.

Ištván87: Ty si mi to úplně vytrhnul z pusy. "Lepší číst Štěpán Benoni, Eva Josefíková a Filip Tomsa než Michal Holán, Terezie Taberyová a Petr Neskusil." - To se mi moc líbí! :) Souhlasím s tebou. Líbí se mi, jak obsazují "neoposlouchané" hlasy.

No to je asi všechno. Prostě už zbývá to jen přežít do pátku, ale hlavně jsem rád, že už to obsazení známe! (Sice ne Pegga a Hemilla, ale stejně je to fajn.)

P.S. Pokud jde někdo na půl-nočku, nebo zítra na dabing, tak prosím napište, kdo si střihnul Hamilla, Pegga, a tak...
Naposledy upravil(a) elbrambo2812 dne 07 bře 2017 19:03, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“