Útěk do divočiny / Into the Wild

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Libor Bouček - Emile Hirsch (Chris McCandless), Zdeněk Mahdal - Vince Vaughn (Wayne Westerberg), Karel Richter - Hal Holbrook (Ron Franz), Lucie Kožinová - Catherine Keener (Jan Burresová), Luděk Čtvrtlík - Brian H. Dierker (Rainey), Radana Herrmannová - Marcia Gay Harden (Billie McCandlessová), Petr Burian - Thure Lindhardt (Mads), Jana Mařasová - Signe Egholm Olsen (Sonja), Vladimír Čech - William Hurt (Walt McCandless), Klára Jandová - Jena Malone (Carine McCandlessová), Eva Spoustová - Kristen Stewart (Tracy Tatrová), Libor Terš, Bedřich Šetena, Bohdan Tůma, Jaroslav Horák a další

Překlad: Vladimír Fuksa
Dialogy: Monika Macků
Zvuk: Martin Hořejší a Richard Tomíček
Produkce: Leoš Lanči
Režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1318
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od Brocc »

mno tak toto už mi přijde jako těžká protekce Zdeňka Mahdala u pana Balcárka... :( že ho obsadil na Rorschacha beru, to může být orginální, ale toto obsazování ho na herce, kteří mají své dabéry, kteří je dabují výborně (Vince Vaughn, Gary Oldman...), navíc opravdu množné číslo, protože u obou zmíněných jsou adekvátní náhrady za dvorního dabéra, docela by mě zajímalo, jestli se někdo obtěžuje po tomhle pátrat a nebo to takhle obsazujou schválně, ať už, že je to nejjednoduší příp. levnější nebo kvůli nějaké protekci? já už fakt nevím... :-? :(
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od DavePave »

Pan Mahdal je sice výborný dabér, ale ne tak výborný, aby daboval v každém filmu toho nejznámějšího herce, který se v něm zrovna objeví. Tohle obsazení nechápu...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od bloom »

I když se mi to spojení moc nelíbí, tak ZM nebyl na VV obsazen poprvé, daboval ho už předtím ve filmu Blackball.
Mě spíš mrzí, že nebylo dodrženo spojení William Hurt - Jiří Štěpnička, ale myslím, že Vladimír Čech nebude až tak úplně špatná náhrada.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od Sen »

bloom píše:Mě spíš mrzí, že nebylo dodrženo spojení William Hurt - Jiří Štěpnička, ale myslím, že Vladimír Čech nebude až tak úplně špatná náhrada.
To mě také. Souhlasím i s druhou částí příspěvku. Určitě lepší Vladimír Čech než třeba Antonín Navrátil (Úhel pohledu).
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od DAN K. »

já bych se rád pana Balcárka zeptal, co ho vedlo k obsazeni evy spoustove do role, ve ktera ta slecna rika, ze jeji 16 let (hercce je 18), pani spoustova byla na teenagerku stara uz pred 20 lety, kdyz se dabovala Chobotnice:)...to nemyslim nijak zle, me se fakt libi spousta vasich dabingu jako nabít a zabít, santa má bráchu (ten byl zvlast peknej) nebo válka a.s., ale kdyz promluvila pani spoustova musel jsem se smat. A libor boucek svou bitvu s originalem tezce prohral, emile hirsch ma hlas plnej emoci, libor tam cosi plose nezazivne cte, ze me to ani nebavilo poslouchat...:)
balcin
Příspěvky: 56
Registrován: 22 dub 2008 23:22

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od balcin »

Odpověď Danovi. Točil jsem to zhruba před rokem, takže opravdu nevím důvody, ale mám pocit, že došlo k nějakému průšvihu, že nám nepřišla herečka a že to bylo náhradní řešení, ale opravdu si nejsem jistý. A s hodnocením Libora nesouhlasím. Určitě jsou tam místa, která by šla udělat lépe, to v každém filmu, ale celkově je jeho projev vyvážený. A jinak, díky, za pochvalu, snažím se. Balcárek
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Útěk do divočiny / Into the Wild

Příspěvek od Vladajsoucna »

Naprostá dabingová tragédie. A nejde jen o Mahdala, Spoustovou, ale i nesympaticky znějícího Boučka v hlavní roli.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“