Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvekod AGAMENON » 18 dub 2016 09:49

MikeZ píše:Byla novinářská projekce a Kamil Fila píše, že Šer Chána dabuje Vašut. A velmi ho chválí.

Ta to je fajn, Marek je vynikající dabér a tohle je role přímo pro něj. :-:
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Příspěvekod Džejňulka » 18 dub 2016 23:48

Byla jsem v kině a byla tam na tento film upoutávka. Kniha džunglí nepatří k mým pohádkovým favoritům, tak jsem ani moc neuvažovala nad tím, že bych na to šla. Ale teda Šerchán v podání Marka Vašuta si mě získal hned prvními slovy, je to dobrá volba. Jitka Moučková na hada taky super :)
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod Pan X » 20 dub 2016 22:53

Víte někdo kdo dabuje Bena Kingsleyho (Bagheera) ?
Pan X

Příspěvekod DAN K. » 20 dub 2016 23:25

Miloslav Mejzlík... M. Táborský dabuje dikobraze, M. Dejdar pásovce (ale to už je vyloženě štěk, skoro bych řek, že mě to i vyrušilo ze soustředění na film, protože vyloženě použil hlas brata simpsona). Dabing je jinak opravdu vynikající. Jediné, co se mi moc nezdálo, byl zpěv opičího krále (v pasáží uprostřed filmu), nějak frázování úplně neladilo s textem, bylo to takové těžkopádné a přechod z pana Plachého na R. Tesaříka byl příliš poznat. Za to dabing Jitky Moučkové byl tak mistrně proveden a zvukově upraven, že nebyla vůbec identifikovatelná. O celkové kvalitě režie, úpravy a zvuku nemluvě. Kéž by takhle vypadaly všechny kinodabingy... Dokonce dabing chválí i na moviezone, kde je velká líheň odpůrců dabingu:)
DAN K.

Příspěvekod Peta 1986 » 27 dub 2016 06:50

Ahoj zdravím vinikjící Dabingforům podle tohodle zajímavího obsazení na něj mile rád zajdu jelikož sem velikým fanouškem legendarního animovaního s naším legendarním bezvadním již neexistujícím Kino i VHS Dabingem jelikož jsem se nedávno jen tak s nostalgie mrkl na DVD naněj ihned jsem se rozbrečel jak ho totálně zlikvidovali hlavně hlasově :-( od tý doby jsem se stal odborníkem na český kvalitní Dabing všeobecně :-D mějtese fajn :-D jistěmi dáte za pravdu že ? :-D
Peta 1986

Příspěvekod James55 » 27 dub 2016 16:07

Kdyby ses pokusil být odborníkem i na pravopis, taky by to potěšilo. :)
James55
Senior admin

Příspěvekod Ištván87 » 30 dub 2016 18:31

Jak už bylo psáno, tenhle dabing je vážně vynikající. Když pominu tu skvělou přehlídku hlubokých hlasů (Miloslav Mejzlík, Marek Vašut, Lukáš Hlavica), tak musím vyzdvihnout výkon Matěje Převrátila. Ten byl naprosto perfektní od začátku do konce - nebylo tu snad jediné zaškobrtnutí, ve všech polohách naprosto profesionální. Jitka Moučková byla jako Kaa hlasově téměř k nepoznání a právě u ní se krásně poznala kvalitní práce s úpravou dialogů (sykavky). Jediným trochu rušivým prvkem byl král Ludvík, resp. jeho zpěv v podání Richarda Tesaříka. Ale když to srovnám s jinými případy (např. zpěv ve filmu Princ egyptský), tak byl zpěvák dobře vybrán, aby ta změna hlasu nebyla tolik poznat. Ačkoliv máme teprve duben, tak tenhle dabing bude mít při hlasování o dabingovou cenu dost silnou pozici, protože tu není snad jediný slabší prvek.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod AGAMENON » 01 kvě 2016 13:26

Naprosto souhlasím a Tesařík byl dobrá volba.

Otakar Brousek ml. byl páv.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Příspěvekod Joe Black » 01 kvě 2016 18:12

Dneska jsem viděl a celý film byla jedna dokonalost. Musím za sebe kromě již zmiňovaných dabérů (Vašut, Převrátil, Moučková, Plachý, Mejzlík a další) vyzdvihnout také Radku Přibyslavskou, která se na roli Rakši fakt hodila a na začátku mě loučicí scéna při Mauglího odchodu od vlčí smečky i trochu dojala. Bavil jsem se, velká spokojenost a horký adept na příští cenu DF.
Joe Black

Příspěvekod Pan X » 01 kvě 2016 19:23

Také jsem dnes, byl v kině a souhlasím s ostatními dabing byl NAPROSTO ÚŽASNÝ!!!! :-: :-: :-: Všichni dabéři byli naprosto užasní! Nádherné výkony! Všem tvůrcům děkuji! za nádherný zažitek :-: :-: :-: :-: jsem z toho učarovaný :-: :-: Naprostá paráda!!! za mě 10/10. :-: :-: :-:
Pan X

PředchozíDalší

Zpět na Filmy