Armageddon / Armageddon

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Armageddon / Armageddon

Příspěvekod Markus » 09 črc 2008 17:27

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING [VHS, DVD]

Ukázky: http://cz.youtube.com/watch?v=Gb_EuuhELXY ; http://cz.youtube.com/watch?v=mHQM-Vj5bKo

V českém znění: Pavel Soukup - Bruce Willis (Harry S. Stamper), František Němec - Billy Bob Thornton (Dan Truman), Michal Dlouhý - Ben Affleck (A.J. Frost), Radovan Vaculík - Steve Buscemi (Permoník), Jiří Prager - Will Patton (Charles Chick Chapple), Lucie Zedníčková - Liv Tyler (Grace Stamperová), Dagmar Čárová - Jessica Steen (pilotka Jennifer Wattsová), Michal Pavlata - Peter Stormare (Lev Andropov), Václav Vydra - Ken Hudson Campbell (Max Lennert), Tomáš Juřička - William Fichtner (plk. William Sharp), Jiří Ptáčník - Jason Isaacs (Ronald Quincy), Filip Jančík - Owen Wilson (Oscar Choi), Petr Štěpánek - Keith David (Kimsey), Jiří Plachý - Chris Ellis (Walter Clark), Jan Schánilec - Michael Clarke Duncan (Jayotis Kurleenbear), Antonín Navrátil - Anthony Guidera (Tucker), Jaroslav Kaňkovský - Grayson McCouch (Gruber), Oldřich Vlach - Marshall R. Teague (Davis), Bohdan Tůma - Clark Heathcliffe Brolly (Freddy Noonan), Stanislav Lehký - John Aylward (doktor Banks), Karel Urbánek - Udo Kier (psycholog), Jana Altmannová - Judith Hoag (Denise), Bedřich Šetena, Jiří Holý, Pavel Chalupa, Lucie Kožinová, Jan Sedliský, Karel Richter, Vítězslav Bouchner, Jiří Knot, Jiří Valšuba, Adéla Draxlerová a Pavel Soukup ml.

Zvuk: Tomáš Bělohradský, Lubomír Zajíc
Produkce: Jaromír Šindelář
Překlad: Ivan Němeček
Úprava dialogů a režie: Petr Pospíchal
Vyrobilo: Barrandov Studio Dabing pro Hollywood Classic Entertainment 1998

2. DABING [Nova, Prima, Blu-ray]

Ukázky: http://cz.youtube.com/watch?v=jUsiNxLsDOE ; http://cz.youtube.com/watch?v=18m9b07sE28

V českém znění: Alexej Pyško - Bruce Willis (Harry S. Stamper), Michal Dlouhý - Ben Affleck (A.J. Frost), Kateřina Lojdová - Liv Tyler (Grace Stamperová), Michal Pavlata - Peter Stormare (Lev Andropov), Boris Rösner - Michael Clarke Duncan (Jayotis Kurleenbear), Pavel Vondra - William Fichtner (plk. William Sharp), Vladislav Beneš - Billy Bob Thornton (Dan Truman), Zdeněk Mahdal - Steve Buscemi (Permoník), Ilona Svobodová - Jessica Steen (pilotka Jennifer Wattsová), Bohdan Tůma - Ken Hudson Campbell (Max Lennert), Pavel Šrom - Chris Ellis (Walter Clark), Bedřich Šetena - John Mahon (Karl) + Udo Kier (psycholog), Zdeněk Hruška - Owen Wilson (Oscar Choi), Antonín Navrátil - Anthony Guidera (Tucker), Zdeněk Maryška - Keith David (Kimsey), Jaromír Meduna - Marshall R. Teague (Davis), Libor Terš - Jason Isaacs (dr. Ronald Quincy), Roman Hájek - Clark Heathcliffe Brolly (Freddy Noonan), Jan Vondráček - Will Patton (Charles Chick Chapple), Bohumil Švarc - Stanley Anderson (Prezident), Josef Nedorost - Grayson McCouch (Gruber), Vladimír Kudla - Grayson McCouch (Gruber) + John Aylward (doktor Banks), David Suchařípa, Milan Bouška, Stanislav Lehký, Svatopluk Schuller, Jindřich Hinke, Jaroslav Vlach, Jana Hermachová, Irena Hrubá, Klára Vodenková, Rozita Erbanová a Jan Rimbala

Překlad: Tomáš Studený
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Adéla Draxlerová
Dialogy a režie českého znění: Petr Pospíchal
Vyrobila: Česká produkční 2000, a.s. pro CET 21, spol. s r.o. v roce 2003
Obrázek
Markus

Re: Armageddon / Armageddon

Příspěvekod -Q- » 10 črc 2008 06:52

V českém znění: Alexej Pyško (Harry S. Stamper), Michal Dlouhý, Boris Rösner, Pavel Vondra, Vladislav Beneš, Kateřina Lojdová, Zdeněk Mahdal, Jan Vondráček, Michal Pavlata, Bohdan Tůma, Pavel Šrom, Bedřich Šetena, Zdeněk Hruška, Ilona Svobodová, Antonín Navrátil, Zdeněk Maryška, Jaromír Meduna, Libor Terš, Bohumil Švarc, David Suchařípa, Roman Hájek, Milan Bouška, Stanislav Lehký, Svatopluk Schuller, Jindřich Hinke, Josef Nedorost, Vladimír Kudla, Jaroslav Vlach, Jana Hermachová, Irena Hrubá, Klára Vodenková, Rozita Erbanová, Jan Hejbala
Překlad: Tomáš Studený
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Alena Drocárová
Dialogy a režie českého znění: Petr Pospíchal
Českou verzi pořadu pro CET 21, spol. s r.o. v roce 2003 vyrobila Česká produkční 2000, a.s.
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
-Q-

Příspěvekod FragMan » 14 črc 2008 16:51

Osobně neznám takhle kvalitativně vyvážené dabingy. Oba dva jsou dost povedené, ale já preferuji ten první. Vyrostl jsem na něm a hlášky jako "Fajn. Oblíct. A hned!" nebo "-Já ji mám rád. -A to mě právě sere!" mi už z hlavy nikdy nevypadnou. U novácké verze je výhodou Alexej Pyško a o něco lepší obsazení.
FragMan

Příspěvekod AngelEyes » 14 črc 2008 20:24

A dobrý je, že v obou verzích má ten ruskej astronaut srandovní ruskej přízvuk. Na přízvuk čeští dabéři rádi zapomínají... vlastně se jim nedivím, čeština s cizím přízvukem zní úplně jinak než angličtina, ale u toho rusáka to zjevně mělo bejt srandovní a to je v angličtině i v češtině.
AngelEyes

Příspěvekod Ištván87 » 09 bře 2009 19:41

Mně přišel lepší první dabing. Pavel Soukup se na podobný filmy s Willisem taky docela hodí. Pak taky Lucii Zedníčkovou tak často v dabingu neuslyšíte. Nemám nic proti Kateřině Lojdové, ale už je jí docela dost. Dabingová studia a producenti a tak dál by asi měli zvážit, jestli by to nechtělo se podívat po nějaký nový krvi, abychom se nedočkali toho, co se pomalu blíží, že budou stejní dabéři v ůplně každém filmu a seriálu, co se bude dabovat. A ten starší dabing taky preferuju díky překladu, kterej se sice víc odklonil od originálu, ale je to jen pro dobro věci. No a pak taky díky Františku Němcovi byla postava Trumana tak stará, jak asi tvůrci zamýšleli. Vladislava Beneše mám rád, je to rozhodně jeden z našich nej dabérů, ale Františka Němce mám ještě mnohem radši. I jako herce, i jako dabéra. Co se týče hereckých výkonů, tak si myslím, že to mluví samo za sebe. Teda alespoň z těch ukázek. Nejlíp se to pozná na Michalu Dlouhém, který to v prvním dabingu prožíval mnohem mnohem víc. Podobný problém mám u prodloužené verze Gladiátora, kde sice tvůrci až na pár výjimek perfektně dodrželi obsazení, ale v některých případech (jako např. u Michala Dlouhého) už se ti herci tak moc nesnaží. Nevím proč se to v poslední době děje, ale je to dost špatný.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Manche » 15 srp 2009 20:47

1. dabing:
Petr Štěpánek - Keith David ( Kimsey)

2. dabing:
Libor Terš - Jason Isaacs ( dr. Ronald Quincy)
Zdeněk Maryška - Keith David ( Kimsey)
Jaromír Meduna - Marshall R. Teague ( Davis )
Pavel Šrom - Chris Ellis ( Walter Clark)
Roman Hájek - Clark Heathcliffe Brolly ( Freddy Noonan)
Bohdan Tůma - Ken Hudson Campbell ( Max Lennert)
Antonín Navrátil - Anthony Guidera ( Tucker)
Bedřich Šetena - John Mahon ( Karl)
Zdeněk Hruška - Owen Wilson ( Oscar Choi)
Manche

Příspěvekod Markus » 15 srp 2009 21:54

Díky, doplněno... :)
Obrázek
Markus

Příspěvekod Manche » 16 srp 2009 18:26

1. dabing:
Jiří Plachý - Chris Ellis ( Walter Clark)
Bohdan Tůma - Clark Heathcliffe Brolly ( Freddy Noonan)
Jan Schánilec - Michael Clarke Duncan ( Jayotis Kurleenbear)
Oldřich Vlach - Marshall R. Teague ( Davis)
Antonín Navrátil - Anthony Guidera ( Tucker)
Jaroslav Kaňkovský - Grayson McCouch ( Gruber)

2. dabing:
Vladimír Kudla - J. Patrick McCormack ( General Boffer)
Bohumil Švarc - Stanley Anderson ( President)
Jako dabér Chicka je tu napsán Rösner, ale mě tu jeho hlas zněl jako hlas Jana Vondráčka a Rösner podle mě daboval Michaela Clarke Duncana ( Jayotis Kurleenbear). Možná se mýlím, ale fakt mi Chick zněl jako Kellerman z Útěku.. ;)
Manche

Příspěvekod Brocc » 16 srp 2009 18:33

Manche píše:1. dabing:
Jiří Plachý - Chris Ellis ( Walter Clark)
Bohdan Tůma - Clark Heathcliffe Brolly ( Freddy Noonan)
Jan Schánilec - Michael Clarke Duncan ( Jayotis Kurleenbear)
Oldřich Vlach - Marshall R. Teague ( Davis)

2. dabing:
Vladimír Kudla - J. Patrick McCormack ( General Boffer)
Bohumil Švarc - Stanley Anderson ( President)
Jako dabér Chicka je tu napsán Rösner, ale mě tu jeho hlas zněl jako hlas Jana Vondráčka a Rösner podle mě daboval Michaela Clarke Duncana ( Jayotis Kurleenbear). Možná se mýlím, ale fakt mi Chick zněl jako Kellerman z Útěku.. ;)

nepleteš, jsou "prohození", lépe řečeno u Pattona má být Jan Vondráček....
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Další

Zpět na Filmy