Silverado

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Silverado

Příspěvekod Roko » 10 črc 2008 11:47

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING: ( Nova )
V českém znění: Pavel Leicman - Kevin Kline (Paden), Milan Hloušek - Scott Glenn (Emmett), Rostislav Marek - Danny Glover (Mal), Jan Nejedlý - Kevin Costner (Jake), Karel Semerád - John Cleese (šerif Langston), Jiří Juřina - Brian Dennehy (Cobb), Tamara Kotrbová - Lynn Whitfield (Rae), Ondřej Kapusta - Tom Brown (Augie), Dušan Sitek - Jeff Goldblum (Slick), Daniela Macháčová, Ivan Řehák, Pavel Majkus, Jana Tomečková, Milena Marcilisová a další

Překlad: Blanka Juřinová
Produkce: Eva Michalčíková
Zvuk: Ladislav Procházka
Režie českého znění: Luděk Randár
Vyrobily: Ateliéry Zlín a.s. pro ČNTS Nova v roce 1994

2.DABING: ( ČT, Prima )
V českém znění: Jan Šťastný - Kevin Kline (Paden), Pavel Soukup - Scott Glenn (Emmett), David Novotný - Kevin Costner (Jake), Lukáš Hlavica - Danny Glover (Mal), Jaromír Meduna - Brian Dennehy (Cobb), Marek Libert - Jeff Goldblum (Calvin Stanhope), Marcela Nohýnková - Linda Hunt (Stella), Kateřina Petrová - Lynn Whitfield (Rae), Luděk Čtvrtlík, Zdeněk Dušek, Svatopluk Schuller - Jeff Fahey (Tyrce), Stanislav Lehký, Jan Rimbala, Jiří Valšuba, Petr Franěk, Zdeněk Hess, Jindřich Hinke, Monika Hladová, Jaroslav Horák, Radka Krninská, Ivo Novák, Alexandr Postler, Eliška Skarkeová, Milan Slepička, Martin Učík, Hana Čížková

Překlad: Michaela Ebrová
Dramaturg: Ladislav Kadlec
Zvuk: Zdeněk Dušek
Asistent režie: Petr Skarke
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Dialogy a režie českého znění: Janoš Vaculík
Vyrobila: Česká televize 2007
Roko

Re: Silverado

Příspěvekod sud » 29 led 2009 13:58

Budy píše:Ale podle mě je lepší ten z ČT.

No, podle mě je to záležitost zvyku. Já vím, že ten ze Zlína není dokonalý (hlavně tak činí fakt, že se jedná o téměř neznámé hlasy) ale s ním znám "Silverado" všechny ty léta a viděl jej alespoň desetkrát. S tím novým z ČT jen jednou. Po technické stránce je možná lepší a Pavel Soukup s Honzou Šťastným odvedli kus práce, ovšem zvyk je železná košile.
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod Budy » 29 led 2009 14:02

Když jsem byl menší, tak jsem taky viděl asi deset krát s tím ze Zlína, ale jak si říkám, jde o ty neznámé hlasy.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod AGAMENON » 14 led 2010 19:23

Pavel Leicman - Kevin Kline (Paden)

Já mám Zlín hodně rád.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Příspěvekod sud » 25 lis 2010 21:39

tak jsem se pokusil dát dohromady 1. dabing:
Milan Hloušek - Scott Glenn (Emmett), Jiří Juřina - Brian Dennehy (Cobb), Jan Nejedlý - Kevin Costner (Jake), Tamara Kotrbová - Lynn Whitfield (Rae), Karel Semerád - John Cleese (šerif Langston), Ondřej Kapusta - Tom Brown (Augie)

P.S.: a stejně je ten Zlínský dabing lepší! Jiří Juřina je coby šerif Cobb bezkonkurenční
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod AGAMENON » 26 lis 2010 14:30

sud píše:tak jsem se pokusil dát dohromady 1. dabing:
Milan Hloušek - Scott Glenn (Emmett), Jiří Juřina - Brian Dennehy (Cobb), Jan Nejedlý - Kevin Costner (Jake), Tamara Kotrbová - Lynn Whitfield (Rae), Karel Semerád - John Cleese (šerif Langston), Ondřej Kapusta - Tom Brown (Augie)

P.S.: a stejně je ten Zlínský dabing lepší! Jiří Juřina je coby šerif Cobb bezkonkurenční

Juřinu se mi líbil, ale nejvíc ten kořeň co mluvil Goldbluma.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
AGAMENON

Příspěvekod Pomajz » 26 lis 2010 14:48

1 dabing je zvláštní,ale právě ty neznámý hlasy tomu davaj grády.Jan Šťastný mě nevadí,ale je už snad všude a je hodně oposlouchanej.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod Budy » 26 lis 2010 15:26

Právě, ty neznáme hlasy. Na roli šerifa (Dennehy) by se hodil Jiří Zahajský. Bohužel... Jinak ty informace jsou správné, jo?
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod sud » 26 lis 2010 21:51

Budy píše:Právě, ty neznáme hlasy. Na roli šerifa (Dennehy) by se hodil Jiří Zahajský. Bohužel... Jinak ty informace jsou správné, jo?

no, mělo by to tak být, dost dlouho jsem to zjišťoval 8-)

pan Zahajský by byl asi vynikající, mě taky napadl Jiří Zavřel, ale takovéto úvahy už bohužel nemají cenu. Jaromír Meduna taky nebyl špatnej, ale hláška "Odneste to svinstvo" v podání Jiřího Juřiny mě vždycky dostává do kolen.
sud

Příspěvekod Vladajsoucna » 31 kvě 2011 10:56

Teda, zvukově je ten film opravdu katastrofa. Obdobně nevalný studiový zvuk sice má více videodabingů z první poloviny 90. let, jenže v jejich případě se jedná často o hodně amatérsky provozovaná studia, zatímco zde naopak o zlínské ateliéry! Ty, které vybudoval už Baťa a které fungují dodnes (teď se z nich má stát dokonce český Hollywood). Srovnejme si předlistopadový kinozvuk s touto hrůzou - zatímco ten byl často krásně čistý a svým důrazem na syčivé výšky dobře se rozléhající, zlínské Silverádo je naopak šíleně zahuhlené, jakoby úplně zanikal v nějakém vákuu. Přitom samo obsazení zlínských regionálních herců není vůbec špatné a je docela příjemným osvěžením slyšet výrazné, ale neotřepané hlasy (tedy až na dabéra Kevina Klina, ten se fakt nepovedl).
Vladajsoucna

Další

Zpět na Filmy