Silverado

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Silverado

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING: ( Nova )
V českém znění: Pavel Leicman - Kevin Kline (Paden), Milan Hloušek - Scott Glenn (Emmett), Rostislav Marek - Danny Glover (Mal), Jan Nejedlý - Kevin Costner (Jake), Karel Semerád, Jiří Juřina - Brian Dennehy (Cobb), Tamara Kotrbová - Lynn Whitfield (Rae), Ondřej Kapusta - Tom Brown (Augie), Dušan Sitek - Jeff Goldblum (Slick) + John Cleese (šerif Langston) + Charles Seybert (prodavač), Daniela Macháčová, Ivan Řehák - James Gammon (Dawson), Pavel Majkus - Earl Hindman (J.T. Hollis), Jana Tomečková, Milena Marcilisová a další

Překlad: Blanka Juřinová
Produkce: Eva Michalčíková
Zvuk: Ladislav Procházka
Režie českého znění: Luděk Randár
Vyrobily: Ateliéry Zlín a.s. pro ČNTS Nova v roce 1994

2.DABING: ( ČT, Prima )
V českém znění: Jan Šťastný - Kevin Kline (Paden), Pavel Soukup - Scott Glenn (Emmett), David Novotný - Kevin Costner (Jake), Lukáš Hlavica - Danny Glover (Mal), Jaromír Meduna - Brian Dennehy (Cobb), Marek Libert - Jeff Goldblum (Calvin Stanhope), Marcela Nohýnková - Linda Hunt (Stella), Kateřina Petrová - Lynn Whitfield (Rae), Luděk Čtvrtlík - John Cleese (šerif Langston), Zdeněk Dušek, Svatopluk Schuller - Jeff Fahey (Tyrce), Stanislav Lehký, Jan Rimbala - Tom Brown (Augie), Jiří Valšuba - Brion James (Hobart), Petr Franěk, Zdeněk Hess, Jindřich Hinke - Earl Hindman (J.T. Hollis), Monika Hladová, Jaroslav Horák - Troy Ward (Baxter) + Ted White (Hoyt), Radka Krninská, Ivo Novák, Alexandr Postler, Eliška Skarkeová, Milan Slepička, Martin Učík, Hana Čížková

Překlad: Michaela Ebrová
Dramaturg: Ladislav Kadlec
Zvuk: Zdeněk Dušek
Asistent režie: Petr Skarke
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Dialogy a režie českého znění: Janoš Vaculík
Vyrobila: Česká televize 2007
Naposledy upravil(a) Budy dne 14 led 2010 20:20, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Silverado

Příspěvek od AGAMENON »

sud píše:tak jsem se pokusil dát dohromady 1. dabing:
Milan Hloušek - Scott Glenn (Emmett), Jiří Juřina - Brian Dennehy (Cobb), Jan Nejedlý - Kevin Costner (Jake), Tamara Kotrbová - Lynn Whitfield (Rae), Karel Semerád - John Cleese (šerif Langston), Ondřej Kapusta - Tom Brown (Augie)

P.S.: a stejně je ten Zlínský dabing lepší! Jiří Juřina je coby šerif Cobb bezkonkurenční
Juřinu se mi líbil, ale nejvíc ten kořeň co mluvil Goldbluma.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverado

Příspěvek od Pomajz »

1 dabing je zvláštní,ale právě ty neznámý hlasy tomu davaj grády.Jan Šťastný mě nevadí,ale je už snad všude a je hodně oposlouchanej.
RETROFILM
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Silverado

Příspěvek od Vladajsoucna »

Teda, zvukově je ten film opravdu katastrofa. Obdobně nevalný studiový zvuk sice má více videodabingů z první poloviny 90. let, jenže v jejich případě se jedná často o hodně amatérsky provozovaná studia, zatímco zde naopak o zlínské ateliéry! Ty, které vybudoval už Baťa a které fungují dodnes (teď se z nich má stát dokonce český Hollywood). Srovnejme si předlistopadový kinozvuk s touto hrůzou - zatímco ten byl často krásně čistý a svým důrazem na syčivé výšky dobře se rozléhající, zlínské Silverádo je naopak šíleně zahuhlené, jakoby úplně zanikal v nějakém vákuu. Přitom samo obsazení zlínských regionálních herců není vůbec špatné a je docela příjemným osvěžením slyšet výrazné, ale neotřepané hlasy (tedy až na dabéra Kevina Klina, ten se fakt nepovedl).
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Silverado

Příspěvek od -kNiGHT- »

Ja jsem rad, ze se Silverado predabovalo. Hlasy daberu z prvniho dabingu co sem slysel vcera poprve na nova cinema obcas zneli jako bez vyrazu (plus ta 'ne'kvalita zpracovani zvuku jak pise vladajsoucna vyse). Film by jsem uz jen kvuli tomu asi nikdy predtim nesledoval, kdyby to CT nepredabovalo.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Silverado

Příspěvek od sud »

AGAMENON píše:Pavel Leicman by se na Kline nehodil, ale tady to byla světlá vyjímka. Já jsem rád, že Nova tenhle dabing používá.
přesně tak, Jan Šťastný se mi na něj docela líbil, ale na drsňáka Padena by byl lepší nějaký drsnější hlas, než jeho medový baryton - třeba Županič, Vávra...nebo Leicman :-)
dabing ČT je dost kvalitní a všechny hlasy sedí, ale Zlínský dabing Novy je až na trochu plošší zvuk úplně výborný, je lépe přeložený a má větší grády.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Silverado

Příspěvek od bloom »

Tak také přijdu se svou troškou do mlýna, dnes jsem koukal na ten první dabing a řekl bych, že může převyšovat především v překladu. Všechny hlasy v obsazení celkem pasovaly, ale trochu jsem tam slyšel tu dabingovou nezkušenost a jak píše kNiGHT, všichni mi přišli tak nějak mdlí a bez výrazu...Zvuk už se tu zmiňoval. Takže asi bych taky upřednostnil dabing ČT.
Kevin Kline má podle mě dobrou trojici spjatých dabérů v profilu, ti se mi líbí nejvíce. :)
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Silverado

Příspěvek od AGAMENON »

Zlín už tak nezkušený nebyl, první věci jsem vypátral až do roku 1992. A Leicman byl předtím v Brně, takže byl často obsazovaný do našich dabingů a hlavně byl velmi činný v rozhlase.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Silverado

Příspěvek od bloom »

Budy píše:Klinea mohl dabovat Pavel Soukup.
Tohle spojení už prosím raději ne. V Lednovém muži mi ještě tolik nevadilo, u Ryby jménem Wanda ovšem hodně.
Budy píše:Glenna potom někdo jiný.
U něj by se mi nejvíce líbil asi Miroslav Středa.
u3totu
Příspěvky: 17
Registrován: 14 kvě 2011 12:42

Re: Silverado

Příspěvek od u3totu »

Sleduji filmy spíše v originále, ale tady jsem si Silverado spustil prostě jen tak s dabingem, že to zkusím, a ty neoposlouchané hlasy dabingu TV Nova byly skvělá volba. Kevin Klein mohl být asi lepší, ale jsem rád, že jsem to zhlédl s tímto dabingem. :-:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“