Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Příspěvek od Ištván87 »

melkortheevil píše:Dokud věty nedávají smysl, nepomůže sebelepší hlas. Rímského naříkání na konci mi zní vcelku věrohodně a je blíž originálu. Rozhodně víc než Pavlovského kňourání, kde mu přeskakuje hlas, jak se snaží. Ještě si dám Procházku...
Na verzi s Alešem Procházkou se nedívej, protože to se nedá. Málokdo se na Slye hodí míň než on a obsadit do role plukovníka Trautmana Zdeňka Mahdala, to je jako kdyby Arnolda Schwarzeneggera daboval Antonín Jedlička blahé paměti. Dřív jsem měl rád dabing s Markem Pavlovským, ale když jsem pak slyšel ten s Pavlem Rímským, tak až na jeho vysoký věk to byl dobrý zážitek. Bylo by nejlepší, kdyby byl Pavel Rímský o patnáct let mladší - pak by ten dabing byl perfektní.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Příspěvek od HonzaXXII »

Videodabing je přeloženej dobře, že ne přesně podle originálu, to mi nevadí. Rozhodně je ze všech nejlepší. Kdepak Rímský.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
melkortheevil
Příspěvky: 72
Registrován: 08 úno 2009 12:24

Re: Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Příspěvek od melkortheevil »

Díky Lukiz. CANNIBAL se slušně vyblil. Neříkal jsem nic o doslovném překladu. Takové domýšlení je nebezpečná věc. No a výkřiky, které v kontextu nedávají smysl, je možná tak umění malých dětí, protože ještě neumí tvořit věty. Je zvláštní, kolik nevole vzbudí faktická připomínka. Who cares? nebo vlasně Who curses?
@CANNIBAL Ano občas si dám CZ dabing s EN titulkama. Nemyslím si, že jsem šílenec. Myslím si, že na to mám. Proč by se měl dabing podobat originálu? Vždyť se o to snaží už výběrem hlasů.
@Ištván ten Mahdal je opravdu nedobrá volba, ale jinak mi DVD přijde vcelku dobré.
@HonzaXXII sorry za to "kňourání" a "kolaps" to bylo od věci. Kvalitu herectví jsem neměl v úmyslu hodnotit.
Naposledy upravil(a) melkortheevil dne 07 úno 2016 23:34, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Příspěvek od Manche »

Donedávna jsem znal pouze ten DVD dabing, který se mi moc nelíbil, pánové Procházka i Mahdal byli docela mimo, jediný kdo se mi zde docela líbil byl Daniel Dítě na šerifu Teaslovi. Ten primácký mi přišel daleko lepší, pan Rímský podal výborný výkon (i když se připojuju k povzdychu, že je škoda, že nebyl při dabování tak o 10 let mladší), stejně tak pan Švehlík a vůbec nejvíc se mi líbil Libor Hruška na Teaslovi (takový energický hlas si představuju u ráznýho zástupce zákona, v době dabování byl věkově skoro stejný s Brianem Dennehym), pana Švarce jsem neslyšel, ale jeho hlas mám spojený spíše s postavami starších nerudných dědků (což nemyslím nějak ve zlém, mám ho jako dabéra moc rád) a v době dabování mu bylo skoro 70, tak si to snad ani nechci představovat... :-? Každopádně bych si i ten VHS dabing někdy rád poslechl, abych měl lepší představu...

Jinak bych měl jeden dotaz na Honzu, jen by mě zajímalo, párkrát jsi tu zmínil věkovej nesoulad Pavla Rímského se Slyem a u Briana Dennehyho s Bohumilem Švarcem ti to vůbec nevadí? Nebo tam ten rozdíl 20 let snad není poznat? Jen by mě to zajímalo... ;)
Sroubek
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2023 02:48

Re: Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Příspěvek od Sroubek »

Mě tedy přijde Procházkův dabing nejlepší...na tom jsem vyrůstal zas já...Od té doby co přišel na řadu Rímský,je to u mě k smíchu, starší pán dabuje mladého vojáka...možná barvu hlasu má na dabing dobrou,ale barvu vlasů v tom dabingu nezapře...V TV na to nekoukám ( to nedám),pouštím radši DVD s Procházkou..A samozřejmě vím, že tu někoho nas..u . 😎
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rambo I / Rambo: První krev / First Blood

Příspěvek od Newmy »

Možná existuje ještě dabing pro Kabel plus film z roku 1995. Vysíláno ve stejný den jako Popínavá růže a tam VHS dabing Guildu nepoužili.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Filmy“