Město Ember / City of Ember

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDB

1. DABING: DVD
V českém znění: Kristýna Valová - Saoirse Ronan (Lina Mayfleetová), Pavel Vondrák - Harry Treadaway (Doon Harrow), Radovan Vaculík - Tim Robbins (Loris Harrow), Tomáš Juřička - Bill Murray (Starosta Cole), Jiří Balcárek - Martin Landau (Sul), Michal Michálek - Mackenzie Crook (Looper), Bohdan Tůma - Toby Jones (Barton Snode), Zuzana Schulzová - Marianne Jean-Baptiste, Liz Smith (Clary, babička), Jana Mařasová - Lucinda Dryzek (Lizzie), Jana Páleníčková, Klára Šumanová, Radka Stupková, Zbyšek Horák (titulky)

Překlad: Martin Gust
Zvuk: Jiří Brouzdal
Produkce: Markéta Kratochvílová
Úprava dialogů a režie: Zbyšek Horák
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové ve studiu Budíkov 2009

2. DABING: NOVA
V českém znění: Klára Jandová - Saoirse Ronan (Lina Mayfleetová), Michal Hruška - Harry Treadaway (Doon Harrow), Vladislav Beneš - Tim Robbins (Loris Harrow), Jiří Štěpnička - Bill Murray (Starosta Cole), Dalimil Klapka - Martin Landau (Sul), Filip Švarc - Mackenzie Crook (Looper), Ivo Novák- Toby Jones (Barton Snode), Eva miláčková - Marianne Jean-Baptiste, Liz Smith :?: (Clary, babička), Terezie Taberyová - Lucinda Dryzek (Lizzie), Hana Krtičková, Zuzana Skalická, Pavel Šrom, Rozita Erbanová, Marek Holý, Nikola Votočková, Michal Hlavica, Jaromír Meduna, Libor Hruška (titulky).

Překlad: Zdeněk Hofmann
Zvuk: Jan Neskusil
Prudkuce: Martin Odehnal, Hana Haladová
Dialogy a režie: Libor Hruška
Vyrobilo: Studio Barrandov pro CET 21 spol. s.r.o. v roce 2012
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Markus »

Často tohle neříkám, ale tenhle dabing se mi vyloženě nelíbil. Až na vcelku uspokojivé obsazení hlavních dvou teen rolí je to IMHO jedna bota za druhou. Od Tomáše Juřičky na Billu Murraym, přes Radovana Vaculíka na Timu Robbinsovi, až po Jiřího Balcárka na Martinu Landauovi. Navíc je to na takový film dabing málohlasý, takže tak říkajíc všichni dabovali několik postav. Nechci na někoho přímo házet vinu, ale když si spočítám dvě a dvě dohromady, tak nejhorší dabingy posledních měsíců chodí z Budíkova a tvůrčí skupiny paní Kratochvílové. To je jedna perla za druhou a už mě to přestává bavit... :(

P.S. Až se na to veledílo někdo podíváte, tak mi prosím doplňte postavy k dabérkám, u těch si nejsem úplně jist....
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Joe Black »

Markus píše:Často tohle neříkám, ale tenhle dabing se mi vyloženě nelíbil. Až na vcelku uspokojivé obsazení hlavních dvou teen rolí je to IMHO jedna bota za druhou. Od Tomáše Juřičky na Billu Murraym, přes Radovana Vaculíka na Timu Robbinsovi, až po Jiřího Balcárka na Martinu Landauovi. Navíc je to na takový film dabing málohlasý, takže tak říkajíc všichni dabovali několik postav. Nechci na někoho přímo házet vinu, ale když si spočítám dvě a dvě dohromady, tak nejhorší dabingy posledních měsíců chodí z Budíkova a tvůrčí skupiny paní Kratochvílové. To je jedna perla za druhou a už mě to přestává bavit... :(

P.S. Až se na to veledílo někdo podíváte, tak mi prosím doplňte postavy k dabérkám, u těch si nejsem úplně jist....
Já jeen zběžně prolétl a ten věk je problém i u dabérek. Přijde mi, že ani jedna dabérka, která dabuje někoho staršího (např. babičku nebo doktorku) nemá více než 40 nebo 50 (omluvte moje případné chybné odhady věku). Ale zkusím se na to podívat na celý a uvidíme. Jinak s tebou souhlasím, žee hlavní dvojice je obsazena bravurně.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od bloom »

Podle mě tohle bude špatný dabing, těch dabérů tam asi opravdu moc nebude a to obsazení - Tomáš Juřička jako Bill Murray - možná by mi to tak nevadilo v nějaké komedii z 80., případně 90. let, ale tady? Jiří Balcárek jako Martin Landau, to je taky perla... Podle mě můžeme postavit pana režiséra do jedné řady s panem Žáčkem, protože to, co jsem viděl a slyšel z jeho předchozí práce, mi taky přišlo jako víceméně dabingové průšvihy (upřímně řečeno, nikdy jsem ho ani jako dabéra neměl moc rád).
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Stanley Roe »

Opravte mě, jestli jsem to špatně spočítal, ale třiatřicítka bude mluvit třináctiletou? Uf .. počkám na dabing, no celkem síla ...
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Joe Black »

Klára je jediná, která si to může dovolit. ;) Michal Hruška a Klára to by mohla být zajímavá kombinace, ještě Štěpnička, no to bude super, musím si to nahrát...
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od bernyz »

Viděl jsem a myslím si, že je to hodně povedený dabing. ;)
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1316
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Stanley Roe »

Tak viděno s novým dabingem a celkový dojem z odfláknutého filmu stejně nezmizí. :-) Ale zpět k dabingu. Když to vezmete kolem a kolem, nebyl ani moc potřeba. Kromě Doona a Liny, kteří i tak mluví spíše zkratkovitěji, než souvislými delšími pasážemi, se tam toho ani tak moc nenamluví. Věkový rozdíl Jandové od Ronanové byl jakž takž v pohodě, ale v klidných chvílích kdy Jandová nekřičí, to bylo viditelně poznat. A těch pár hlasů puberťáků, které mluví také již starší hlasy, třeba Švarc, jen kratičký okamžik při předávání vylosovaných profesí, no co už. Než Štěpničku bych v této roli Murrayho vybral spíš Trávníčka nebo Olivu. Tady sem samozřejmě ovlivněn momentálně na filmových kanálech vysílaným Kingpinem. Slizskost hlasu by se hodila. Nejvíc potěší Beneš na Robbinse, ale taky moc "nesplkne". Doufejme, že Nova si nechá vyrobit dabing pro filmy, jako Sejmout zabijáka, nebo Elitní zabijáci, kde to byla mizérie.. pro tyto slabé filmy to není třeba!
Naposledy upravil(a) Stanley Roe dne 19 čer 2014 10:41, celkem upraveno 1 x.
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od bernyz »

Ten Švarc na tom malym klukovi je hodně divnej :D
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Město Ember / City of Ember

Příspěvek od Sagres »

Tu černošku Marianne Jean-Baptiste mluví na Nově podle mě spíš Krtičková, Miláčková ne. A určitě Tě je tam slyšet i Kateřina Seidlová na nějaké blondýně středních let.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Odpovědět

Zpět na „Filmy“