Kdopak to mluví / Kdo to mluví / Look Who's Talking

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Kdopak to mluví / Kdo to mluví / Look Who's Talking

Příspěvekod kubik-dulik » 12 črc 2008 21:06

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Kdopak to mluví 2, Kdopak to mluví 3

1. DABING: Kino
V českém znění: Pavel Trávníček - John Travolta (James), Alena Procházková - Kirstie Alley (Mollie), Václav Postránecký - Bruce Willis (Mikey), Milena Dvorská - Olympia Dukakis (Rosie), Ladislav Županič - George Segal (Albert), Milan Livora, Bohdan Tůma, Bohuslav Kalva a další

Zvuk: Václav Hálek
Dialogy: Helena Kašperová
Režie: Jan Moravec
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov dabing 1991

2. DABING: VHS, DVD, AXN, ČNTS
V českém znění: David Novotný - John Travolta (James), Vlasta Žehrová - Kirstie Alley (Mollie), Miroslav Saic - Bruce Willis (Mikey), Hana Talpová - Olympia Dukakis (Rosie), Jiří Zavřel - George Segal (Albert + další postavy), Jiří Holý - Abe Vigoda (dědeček + další postavy), Daniela Bartáková - Twink Caplan (Rona + další postavy)

Zvuk: Jan Morávek
Režie: Daniela Zachariášová a Vladimíra Wildová
Vyrobil: Bonton, divize Bontonfilms 1992

3. DABING: ČT, CET 21
V českém znění: Petr Rychlý - John Travolta (James), Hana Ševčíková - Kirstie Alley (Mollie), Ivan Trojan - Bruce Willis (Mikey), Vlasta Peterková - Olympia Dukakis (Rosie), Marek Vašut - George Segal (Albert), Vlasta Žehrová - Twink Caplan (Rona), Jan Skopeček - Abe Vigoda (dědeček), Karel Richter - Don S. Davis (Dr. Fleisher), Hana Czivišová - Joy Boushel (Melissa), Jan Vondráček a další

Překlad: Ivana Breznenová
Zvuk: Jozef Kušnír
Dramaturgie: Michael Málek
Dialogy: Věra Pokojová
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloslav Rež
Režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 2001
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
kubik-dulik

Re: Kdopak to mluví 1-3 / Look Who´s Talking

Příspěvekod Ištván87 » 09 bře 2009 19:49

Tak tohle bude docela těžký. U každýho dílu totiž existuje ještě jeden dabing. U trojky je naprosto dokonalý dabing, kde Roxe dabuje Jan Pohan, Mikeyho dabuje Bohumil Švarc mladší, Daphne Jana Drbohlavová. A matku Molly dabovala Vlasta Petrková. Navíc Molly má vysloveně sympatický hlas, což se o Elišce Balzerové, která jí dabovala na Nově, rozhodně nedá říct. No a u jedničky a u dvojky je ještě VHS dabing, kde Travoltu daboval tehdy ještě dost mladý David Novotný. Byl to takový ten osmyhlasý dabing, kde většinu mužských rolí daboval Jiří Zavřel a Jiří Holý. Molly v obou dílech dabovala jiná herečka. V jedničce to byla Zuzana Schulzová a ve dvojce Miluše Šplechtová. Její matku dabovala Hana Talpová, stejně tak ve dvojce dabovala Julie, takže nevím, jestli tam dabovala i Mollyinu matku. A Mikeyho daboval Miroslav Saic, který podal úplně monstrózní výkon. Zněl jako dítě. Úžasně ho nadaboval. Ivan Trojan to bohužel tak dobře nezvládnul. A starý dabing s Václavem Postráneckým jsem bohužel neslyšel.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Nobody » 10 bře 2009 18:12

Pro mě je nejlepší kinodabing - Mikey - Postránecký
Nobody

Příspěvekod Džejňulka » 10 kvě 2009 22:50

Proboha,v tom aby se někdo vyznal,já jen lituju,že sem se nenarodila o takovejch deset X patnáct let dřív,mohla jsem ty dabingy slyšet,já znám jenom ty s Ševčíkovou,Trojanem a Rychlým a u třetího dílu s Balzerovou -už kolem 6 jsem poznala,že je v dabingu změna (ševčíkovou nahradila Balzerová),moc ráda bych slyšela ty starý dabingy,tak kdyby je někdo měl,tak plosím,plosím,smutně koukám a jsem ochotná i něco zaplatit (ale jsem chudá :D )
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod Joe Black » 24 črc 2009 14:50

Mrzí mě, že na DVD které právě vyšlo je druhý dabing. Ivan Trojan jr ve třetím dabingu prostě dokkonalý. Stejně tak Hana Ševčíková se mi na Kristie Alley hodí víc...
Joe Black

Příspěvekod blueneon » 07 bře 2010 17:25

Na kinodabing si pamätám. Bol úplne podarený. Oba filmy išli u nás v kine takmer súčasne (dvojku odpremietali o dva dni neskôr ako jednotku). O to ma viac mrzí, že tieto dabingy sa nepoužili aj na VHS a bolo mi to veľmi divné.
Ale veľmi rád by som si opäť pozrel tieto filmy s pôvodnym dabingom (aj kvôli tomu typickému "kino-zvuku", asi som úchylný). :lol:
blueneon

Příspěvekod oberon » 27 pro 2010 13:15

Na Nově běží opět můj oblíbený dabing s Trojanem a Rychlým :D .
Obrázek
oberon

Příspěvekod Joe Black » 20 úno 2011 23:24

Hana Talpová ve druhém dabingu dvojky je skvělá. :-: Obě dvě se Simonou Stašovou válí. Nedokázal bych mezi nimi vybrat... :-?
Joe Black

Re: Kdopak to mluví / Look Who´s Talking

Příspěvekod Newmy » 15 říj 2011 15:04

U VHS dabingu řečený název Kdo to mluví :D
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Re: Kdopak to mluví / Kdo to mluví / Look Who´s Talking

Příspěvekod Vladajsoucna » 15 dub 2012 17:22

Zajímavé, že žádného z dabingových režisérů tohoto filmu nenapadlo do role nemluvněte obsadit Alexeje Pyška. Že neobsadili Pavla Soukupa je pochopitelné, ten by tu působil jako pěst na oko. :) Ačkoliv Ivan Trojan mi přišel docela slabý (jako celá verze ČT) a obsazení Miroslava Saice se dnes může jevit poměrně zvláštní, třebaže jsem na této verzi vyrůstal a Saic mi přišel docela vtipný. Kinoverzi s Postráneckým neznám a kdo ví, jestli ji někdy ještě uvidíme.
Vladajsoucna

Další

Zpět na Filmy