Criminal: V hlavě zločince / V hlavě zločince / Criminal

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1556
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Criminal: V hlavě zločince / V hlavě zločince / Criminal

Příspěvek od TmavyCyklista »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING (DVD)
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Kevin Costner (Jerico Stewart), Alexej Pyško - Gary Oldman (Quaker Wells), Pavel Rímský - Tommy Lee Jones (Dr. Franks), Irena Máchová - Gal Gadot (Jill Popeová), Vladislav Beneš - Jordi Mollà (Xavier Heimdahl), Klára Nováková - Lara Decaro (Emma Popeová), Lukáš Jurek - Michael Pitt (Jan Strook - Holanďan), Colin Salmon (správce vězení), Petr Vágner - Ryan Reynolds (Bill Pope), Scott Adkins (Pete Greensleeves), Kateřina Petrová - Antje Traue (Elsa Muellerová), Jakub Saic - Amaury Nolasco (Esteban Ruiza), Jan Szymik, Jaroslav Horák, Zbyšek Horák, Milada Vaňkátová - Alice Eve (Marta Lynchová), Rudolf Kubík, Svatopluk Schuller, Dana Pešková, Radek Hoppe a další

Překlad: Milan Stejskal
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Miroslav Vitvar
Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal
Dialogy a režie: Jiří Balcárek

České znění ve studiu Pro-Time vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska.

2016

2. DABING (Prima)
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Kevin Costner (Jerico Stewart), Alexej Pyško - Gary Oldman (Quaker Wells), Pavel Rímský - Tommy Lee Jones (Dr. Franks), Eliška Nezvalová - Gal Gadot (Jill Popeová), Vladislav Beneš - Jordi Mollà (Xavier Heimdahl), Klára Nováková - Lara Decaro (Emma Popeová), Filip Jančík - Ryan Reynolds (Bill Pope), Marek Libert - Michael Pitt (Jan Strook - Holanďan), Kateřina Petrová - Antje Traue (Elsa Muellerová), Gisella Marengo (prodavačka v obchodě se zavazadly), Milada Vaňkátová - Alice Eve (Marta Lynchová), Jan Šťastný - Amaury Nolasco (Esteban Ruiza), Adéla Kubačáková, Jakub Saic - Scott Adkins (Pete Greensleeves), Atanas Srebrev (Donny Harris), Otakar Brousek ml. - Colin Salmon (správce vězení), Jaroslav Horák - Mark Kempner (William Boyd), Petr Vágner - Harry Hepple (technik CIA), Radek Kuchař, Zbyšek Horák - Steven Brand (hlasatel), titulky, Radana Herrmannová, Rudolf Kubík a další

Překlad: Milan Stejskal
Zvuk: Jiří Bartoš
Produkce: Tereza Houžvicová, Leoš Lanči
Vedoucí výroby: Kateřina Malá
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Jiří Balcárek

Ve studiu Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group vyrobila FTV Prima, spol. s r. o. 2017.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Criminal: V hlavě zločince / V hlavě zločince / Criminal

Příspěvek od jackb »

Schválně jsem se podíval na dabing, kde dabuje Eliška Nezvalová a teda tvrdit, že se hodí víc než Irena Máchová, tak to bych se osobně neodvážil. Když opomenu podobnost hlasů (kterou někteří využívají když se jim to hodí a jindy tvrdí, že na to nesejde), která v mnoha případech nemusí být tím nejlepším ukazatelem (Pacino má taky takový vykouřený chraplák a Jiří Prager ho nemá, ale jak to ve výsledku perfektně sedne a jsou i další příklady), tak celkově je Gal Gadot velká sympaťačka a tady nastává u Elišky Nezvalové docela problém, protože její věčně upištění projev v tomhle Gal ubírá takových 70% sympatií - dabovat jí jako Wonder Woman, tak by to byla vražda té postavy v dabingu (něco jako kdyby Filip Čáp daboval Deppa v Pirátech z Karibiku). Na druhou stranu ani Irena Máchová mi nepříjde jako nejlepší volba.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Criminal: V hlavě zločince / V hlavě zločince / Criminal

Příspěvek od oberon »

Gal Gadot má hlas celkem hluboko, zatímco E. Nezvalová ho má permanentně dost vysoko. Tím ale neříkám, že to musí být automaticky úplně nejhorší volba (i když mně se nelíbí), jen mi moc nesedí to prohlášení ohledně porovnání s originálem :) . I. Máchová má hlas povahově trochu podobný, ale bohužel je tohle IMHO zrovna případ, kdy je ve výsledku herečka/postava mnohem míň sympatická, než by být měla. R. Slováčková je na ní coby WW dle mého perfektní, ale nejsem si úplně jistej jestli by se hodila do 100 % jejích rolí. Mě osobně by zajímalo, jak by na ní zněla třeba K. Jelínková...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Criminal: V hlavě zločince / V hlavě zločince / Criminal

Příspěvek od Michaela2 »

Já mám Elišku ráda, ale na Gal se mi také nelíbí, už by se mi více líbila K.Petrová, která se v dabinzích rovněž vyskytuje. K.Jelínková zní jako zajímavá volba :)
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Criminal: V hlavě zločince / V hlavě zločince / Criminal

Příspěvek od fofo16 »

Ja som ale nenapísal, že I. Máchová je tá najlepšia voľba, pretože je blízko originálu :nesouhlas: Iba som uviedol, ako reakciu k príspevku vyššie, kde bolo písané, že danému používateľovi nesedí jej farba hlasu ku G. Gadot, že ich farby hlasu až tak rozdielne nie sú. Ale súhlasím s tým, že by K. Jelínková mohla byť zaujímavá a podľa mňa aj A. Talacková.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“