Pohřeb v Berlíně / Funeral in Berlin

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Pohřeb v Berlíně / Funeral in Berlin

Příspěvekod bloom » 15 úno 2017 22:05

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

Související filmy: Agent Palmer: Případ Ipcress, Mozek za miliardu dolarů

V českém znění: Jiří Dvořák - Michael Caine (Harry Palmer), Václav Postránecký - Guy Doleman (Plukovník Ross), Zdeněk Maryška - Oskar Homolka (Plukovník Stok), Martin Zahálka - Paul Hubschmid (Johnny Vulkan), Zuzana Kajnarová - Eva Renzi (Samantha Steelová), Mojmír Maděrič - Hugh Burden (Hallam), Zdeněk Bureš - Heinz Schubert (Aaron Levine), Roman Štabrňák - Wolfgang Völz (Werner), Ondřej Kavan - Thomas Holtzmann (Reinhardt), Martin Preiss - Günter Meisner (Kreutzman), Tomáš Borůvka - Rainer Brandt (Benjamin), Petr Meissel - John Abineri (Rukel), Josef Pejchal - David Glover (Chico), Nina Horáková - Ira Hagen (Monica), Zuzana Slavíková - Freda Bamford (Alice), Ivo Hrbáč, Stanislav Lehký, Jan Szymik, Petra Biache, Jaroslav Horák, Jiří Krejčí, Daniel Margolius, Nikola Navrátil, Jiří Ployhar, Martina Šťastná, Petr Vágner, Milada Vaňkátová, Miloslav Mejzlík (titulky)

Překlad: Markéta Šerá
Dramaturgie: Michael Málek
Zvuk: Leoš Martinek
Vedoucí výroby: Hana Haladová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Vyrobila: Česká televize 2017
bloom

Re: Pohřeb v Berlíně / Funeral in Berlin

Příspěvekod oik » 03 pro 2017 13:58

Tak to poběží 17. prosince. Škoda, že Cainea nedělá Procházka.
oik

Příspěvekod Ištván87 » 03 pro 2017 14:29

Aleš Procházka by byl samozřejmě nejlepší, ale když si tak vezmu hlas Michaela Cainea zamlada, tak Jiří Dvořák vlastně není žádný přehmat a řekl bych, že by to mělo znít dobře.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod bloom » 04 pro 2017 00:45

I mně by se nejvíc líbil Aleš Procházka, ale i když tedy podobnost barvy hlasů moc neslyším, Jiřího Dvořáka řadím hned za něj, v Okamžiku vyzrazení na něj sedl výborně. Z dabérů Palmera mi přijde jako nejlepší.

Celkem mě ale překvapuje, že podle všeho bude ČT vysílat jen prostřední část celé trilogie. Další z otázek nad trochu podivnými postupy dramaturgie ČT, stejně jako proč si neohlídali návaznost dabingů alespoň s Případem Ipcress - takhle budou mít postavy v každém díle jiného dabéra (Palmer: 1. J. Šťastný, 2. J. Dvořák, 3. V. Beneš, Ross: 1. P. Šrom, 2. V. Postránecký, 3. P. Soukup, Stok: 2. Z. Maryška, 3. P. Oliva).
bloom

Příspěvekod Ištván87 » 17 pro 2017 23:21

Zdá se to jenom mně, nebo je tu taky mírně upravovaný zvuk, aby nezněl příliš moderně? Já jen, že to zní opravdu moc pěkně. Už jsem to psal u Prácičky v Itálii a tady to musím napsat zase. Takhle se mají dabovat starší filmy. Díky některým ne až tak často obsazovaným dabérům (Zuzana Kajnarová, Roman Štabrňák, Zdeněk Bureš, Ondřej Kavan) a tomu trošku zhoršenému zvuku (tady je méně upravený než v Prácičce v Itálii) to zní perfektně a byl bych docela rád, kdyby v tomhle trendu na ČT pokračovali. A taky by bylo fajn, kdyby nadabovali ostatní filmy s agentem Palmerem.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Stanley Roe » 17 pro 2017 23:59

Jako já německy umím obstojně, ale těch pár titulků k němčině byl pro neznalé dost výsměch. :D
dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

Příspěvekod bloom » 18 pro 2017 00:28

Vždy si rád v dabingu poslechnu Václava Postráneckého, protože jeho výkony zpravidla stojí za to. U plukovníka Rosse jsem se trochu bál, že se na roli nebude hodit typově - s tím nakonec jsem nakonec vůbec neměl problém, ale hlas VP už zněl docela staře. Musím říct, že Pavel Šrom mi přišel o něco lepší (naopak Pavel Soukup se mi v této roli nelíbil skoro vůbec). Jinak byl dabing fajn, především obsazení vedlejších rolí nepůsobilo rušivě, jak se u starších filmů bohužel někdy stává.
bloom

Zpět na Filmy