Auta 3 / Cars 3

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta 3 / Cars 3

Příspěvek od Ondra81 »

Vendula Příhodová mi přišla v kině jako Ewa Farna která byla v pohádce Zpívej
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Auta 3 / Cars 3

Příspěvek od DadiQ »

KOMZA píše: Na 100 % vím, že to bylo už loni v Hledá se Dory, ale dost možná se to někde objevilo ještě dřív.
Dory jsem stále neviděl (sorry), ale vím, že v Zootrpolis nebo V hlavě toto nebylo.
Ištván87 píše: Je fakt, že třeba Jiřího Macháčka, Bolka Polívky a Petra Pelzera je škoda, ale třeba pan Brabec se snad sám v nějakém rozhovoru vyjádřil, že ve svém věku se už necítí na to, aby jel do Prahy nadabovat jednu větu, pan Šetena bohužel zemřel a stejně tak pan Teplý. Ale nějak si nedovedu představit, jaké věty tam mohl Doktor Hudson mít, protože Paul Newman to taky nemohl nadabovat znovu, takže jestli to byly věty z jedničky, tak mohli vyjmout i patřičnou větu z dabingu jedničky. Pokud ne, tak je důvod předabování jasný. Minimálně ve třech případech (včetně pana Novotného) máme tedy u předabování jasno. A vzhledem k tomu, že třeba Jiří Prager nebo Valérie Zawadská jsou zpět, tak bych si tipnul, že pan Pelzer nemohl a Bolek Polívka a Jiří Macháček taky neměli čas nebo odmítli. Ovšem když mohl Jiří Macháček nadabovat Bouráka v Hledá se Dory, tak tady vážně nevím.
Děkuji moc za objasnění. Je to naprosto pochopitelné. Když jsem psal příspěvek výše, tak jsem netušil, jaká je situace přímo u daberů a jelikož je přeobsazování v dnešní době naprosto běžné, a to i u takových velkofilmů, tak jsem to (čistě bez nějakých větších zjišťování) svedl prostě na tento přeobsazovací trend.
maty93
Příspěvky: 191
Registrován: 21 úno 2012 15:07

Re: Auta 3 / Cars 3

Příspěvek od maty93 »

DadiQ píše: Dory jsem stále neviděl (sorry), ale vím, že v Zootrpolis nebo V hlavě toto nebylo.
Zrovna V hlavě ten text kompletně česky mělo, minimálně v kině určitě.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Auta 3 / Cars 3

Příspěvek od Petr Novak »

K předchozí debatě si dovolím podotknout, že i první Toy Story mělo texty v češtině, ovšem jen v kině a na VHS. Na DVD a Blu-Ray už nikoliv a jelikož i veškeré současné TV vysílání je ze stejných masterů, jako DVD resp. Blu-Ray, tak logicky i v TV dnes tyto texty chybí.
Hoko99
Příspěvky: 39
Registrován: 30 zář 2018 22:19

Re: Auta 3 / Cars 3

Příspěvek od Hoko99 »

Podle mě by na Doktora Hudsona byl daleko lepší Milan Slepička.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“