Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od Laik »

Obrázek
Info: IMDb | CSFD | FDb

1. DABING [kino]
V českém znění: Luděk Munzar - Robert Redford (Paul Bratter), Eva Klepáčová - Jane Fonda (Corie Bratter), Nina Popelíková - Mildred Natwick (Ethel Banks, Coriina matka), Karel Vlček - Charles Boyer (Victor Velasco), Ladislav Vičar - Herb Edelman (Harry Pepper) + Bill Derringer (pokladní v samoobsluze), Maja Kohoutová - Mabel Albertson (Harriet) + Billie Bird (sousedka), Mirko Musil - Fritz Feld (majitel restaurace) + James Stone (doručovatel) + ? (hotelový recepční), Josef Koza - Ted Hartley (Frank), Ladislav Krečmer - Paul E. Burns (pobuda v parku) + ? (prodavač v samoobsluze) a další.

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Josef Barták
České dialogy: Rudolf Vodička
Režie českého znění: Ludvík Žáček
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1969


2. DABING [ČT]
V českém znění: Pavel Soukup - Robert Redford (Paul Bratter), Veronika Gajerová - Jane Fonda (Corie Bratter), Alena Vránová - Mildred Natwick (Ethel Banks, Coriina matka), Petr Kostka - Charles Boyer (Victor Velasco), Oldřich Vlach - Herbert Edelman (Harry Pepper - telefonní technik), Dana Hradiláková - Mabel Albertson (teta Harriet), Vratislav Kadlec - Fritz Feld (majitel restaurace), Kamil Halbich a další .

Překlad: Ivana Kunstýřová
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Asistentka režie: Hana Somolová
Výroba: Otakar Svoboda
Dialogy a režie č. znění: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 1996
Naposledy upravil(a) Laik dne 07 kvě 2015 19:29, celkem upraveno 11 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od AGAMENON »

To teda taky čumím, ale ten druhý je naprosto perfektní
Munzar na Redforda, zvláštní volba
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od sud »

Redford s Munzarovým hlasem nemusí být vůbec špatný, vzhledem k tomu, že jej nejspíš namluvil v období svojí největší slávy (podobně jako Newmana v Podrazu či Hombrem, MacKintoshe ve Velkém flámu či krále ve Lvu v zimě). Ten druhý dabing je sice skvělý, jenom mi tam moc nepasoval Pavel Soukup.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od AGAMENON »

Bylo by pěkné ho slyšel, ale Pavla Soukupa mám radši jak Olivu, já s ním problém neměl
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od sud »

já mám Pavla Soukupa rád a v některých filmech nadaboval Redforda výtečně (Vzpomínky na Afriku, Wille Boy, Tři dny kondora). Ani tady nebyl špatnej, ale Petr Oliva by v této roli byl určitě lepší, má mnohem barevnější hlas a větší hlasové rozpětí, které se hodí na komediální postavy.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od bloom »

Taky myslím, určitě by zvládl lépe v tomto filmu např. opilého Redforda. Z dabingu ČT pro mě ale nejlépe vychází Petr Kostka, byl výborný.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od Historik »

Dabovaná kopie se nachází ve fondu Národního filmového archivu v promítatelném stavu.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od Vladajsoucna »

No vida, Munzar ještě než se stal dvorním dabérem Paula Newmana, tak se zhostil dabingu i jeho parťáka Redforda. A nemuselo to být vůbec špatný.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od salgado »

Mně přijde pan Munzar vynikající, lepší než Soukup.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Bosé nohy v parku / Barefoot in the Park

Příspěvek od Vladajsoucna »

Mně přijde podle té ukázky Redford poněkud paulnewmanovský. :-) Je to prostě jiný Redford, než jak ho známe v Soupově pojetí, víc ale zapadající do komediálního pojetí snímku, kam se Soukup se svou monotónností moc nehodil. Naopak v jeho vážnějších rolích jako byl Kondor či Kandidát je Soukup vždy vynikající, coby Sundance Kid zase moc nemluvil, takže tu jeho projev nijak nevadil.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“