Eso es / L'as des as

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Eso es / L'as des as

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1. DABING: (VHS, DVD)
V českém znění: Jiří Krampol - Jean-Paul Belmondo (Jo Cavalier), Karel Chromík - Frank Hoffmann (Günter von Beckman) + (více rolí), Vít Ondračka - Rachid Ferrache (Simon), Bedřich Šetena - Hans Wyprächtiger (Rosenblum) + (více rolí), Zuzana Skalická - Marie-France Pisier (Gaby Delcourtová) + (více rolí), Karel Urbánek - Günter Meisner (Adolf Hitler) + (více rolí), Miriam Kantorková - Günter Meisner (Angela Hitlerová) + (více rolí), Petr Skarke (více rolí + titulky)

Překlad: Václav Straka
Zvuk: Tomáš Hejrovský
Produkce: Petr Skarke
Režie č. znění: Otakar Fuka
Vyrobil: S Production ve studiu Smart Video Film pro Lucerna Film & Video 1992


2. DABING: (Nova)
V českém znění: Jiří Krampol - Jean-Paul Belmondo (Jo Cavalier), Stanislav Lehký - Frank Hoffmann (Günter von Beckman), Pavel Dytrt - Rachid Ferrache (Simon), Ota Jirák - Hans Wyprächtiger (Rosenblum), Valérie Zawadská - Marie-France Pisier (Gaby Delcourtová), Dalimil Klapka - Günter Meisner (Adolf Hitler), Sylva Turbová - Günter Meisner (Angela Hitlerová), Jana Altmannová, Bedřich Šetena, Jiří Kvasnička, Andrea Elsnerová, Petr Říčánek, Regina Řandová, Jarmila Švehlová, Jiří Hromada, Jiří Knot, Václav Rašilov, Milan Tomeš, Filip Švarc, Jaroslav Horák

Překlad: Irena Novotná
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Ivana Prejdová, Václav Šťastný
Režie č. znění: Magdalena Pivoňková
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21 s.r.o. v roce 2003


3. DABING: (ČT)
V českém znění: David Novotný - Jean-Paul Belmondo (Jo Cavalier), Vladislav Beneš - Frank Hoffmann (Günter von Beckman), David Štěpán - Rachid Ferrache (Simon), Marika Procházková - Marie-France Pisier (Gaby Delcourtová), Otmar Brancuzský - Hans Wyprächtiger (Rosenblum), Jan Pohan - Benno Sterzenbach (major Aschbach), Hana Talpová - Günter Meisner (Angela Hitlerová), Alexandr Postler, Helena Hamplová, Radka Fidlerová, Roman Hájek, Stanislav Lehký, Zdeněk Rumpík, Vladimír Fišer (titulky) a další...

Překlad a dialogy: Anna Kareninová
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Zdeněk Zenger
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí produkce: Lucie Matoušková
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Šéfproducent: Vladimír Tišnovský
Režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká televize 2009
Naposledy upravil(a) sud dne 17 lis 2012 21:01, celkem upraveno 11 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od Opsha »

První dabing i přes málo hlasů nejlepší. V druhém už je Krampol moc starý, co se třetího týče tak David Novotný je střela naprosto mimo.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od Don Arian »

první dva jsem zatim neviděl ale ten třetí jsem si nahrál a musim souhlasit...pokaždé když Belmondo promluvil tak jsem čekal ten jeho drsný hlas Krampola a najednou David Novotný :x proto jsem taky Eso es už ze svého přehrávače dávno smazal.....
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od Vladajsoucna »

Jojo, z prvního dabingu si Krampol udělal legraci v Nikdo není dokonalý. Vyprávěl, jak jeho natáčení probíhalo v pionýrských podmínkách raného videodabingu, kdy kromě něho museli jeho kolegové nadabovat hned několik postav najednou a jeden z nich (tuším že Karel Urbánek) si dokonce střihl i ženskou roli. :D

Jinak obsazování Novotného na mladého Belmonda je chyba a na skoro padesátiletého totální úlet. Chápu, že dabingoví režiséři to mají těžké, protože málokterý z mladších dabérů má tak charismatický hlas jako kdysi Tříska a Krampol (ten Krampolův však dnes už trpí značnou stařeckostí a hodí se už pouze ke obdobně starému Belmondovi, jako například v Muži a jeho psu). Ale Novotný opravdu dobrou volbou není.
Uživatelský avatar
kluzo
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2011 20:29

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od kluzo »

Souhlas Novotný se nehodí, hlavně proto, že jsem odkojený Krampolem a Třískou (mohu-li posoudit, Tříska nejlepší).
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném.
Paul-louis Courier
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od salgado »

V Novotného podání se Eso es stává nekoukatelným.

Docela mě pobavily komentáře k filmu Eso es na webu ČT. De facto všichni pisatelé jsou zhnuseni novým dabingem, někteří film vypnuli po první Belmondově větě. Ani se jim nedivím, zvyk je železná košile. KJenom nechápu postoj ČT. Nejen že nedokázala po prvních nespokojených kritikách koupit třeba dabing z Novy z roku 2003 (přitom na ČT v roce 1999 předabovali Krampolem zcela nesmyslně Manžele z roku II.), ale dokonce hodlají Novotného na Belmonda i nadále obsazovat. Tomu říkám tedy vyslyšet přání diváků.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od bloom »

Možná proto, že na ČSFD se objevilo zrovna u tohoto filmu několik komentářů kritizujících dabing s Jiřím Krampolem.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od Lukiz »

Koukal jsem na to a přišlo mi to v pořádku. Ano, má jiný hlas než je "obvyklé", ale to je jen subjektivní zvyk. Po chvíli mi to ani nepřišlo, filmu to určitě prospělo.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od salgado »

Novotný nikdy nemůže být pro většinového diváka dobrou alternativou pro dabing Belmonda. Chybí mu hlasové charisma, které všichni předchozí Belmondovi dabéři měli. To srovnání se bude vždycky nabízet a je chybou, že to ČT nerespektuje. Když si vzpomenu, kolik otřesných VHS dabingů se v jejím vysílání ještě občas vyskytuje, tak mi přijde, že alespoň jeden z těch dabingů s Krampolem měli využít. Novotný je nešťastný experiment, když se snažili vnutit divákovi něco, na co nebyl po léta zvyklý. A je třeba si přiznat, že alespoň pokud jde o dabing, jsme národ značně konzervativní
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Eso es / L'as des as

Příspěvek od Ištván87 »

Když už potřebovali někoho obsadit na postaršího Belmonda, který je ovšem stále při síle, měli spíš sáhnout po Ladislavu Mrkvičkovi. Ten má hlas mnohem mladší než kolik mu ve skutečnosti je, navíc Belmonda již daboval... Obsazení Davida Novotného nechápu, ovšem vím, že na ČT je neskutečně populární. Díky tomu daboval spousty velkých hvězd, aniž by se k některé hlasově (nebo výrazově) hodil...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“