Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing
V českém znění: [obsazeni]:Saša Rašilov - :Leonard Whiting (Romeo), :Sabina Laurinová - :Olivia Hussey (Julie), :Jiří Prager - :John McEnery (Mercuzio), :Petr Pelzer - :Milo O'Shea (otec Lorenzo), :Radka Fidlerová - :Pat Heywood (Chůva), :Petr Štěpánek - :Robert Stephens (Vévoda veronský), :Martin Myšička - :Michael York (Tybalt), :Petr Němec - :Bruce Robinson (Benvolio), :Vladimír Brabec - :Paul Hardwick (Capulet), :Jana Preissová - :Natasha Parry (Capuletová), :František Němec - :Antonio Pierfederici (Montek), :Milada Čechová - :Esmeralda Ruspoli (Monteková), :David Vejražka - :Roberto Bisacco (Paris), :František Němec - :Laurence Olivier (Vypravěč), Miroslav Táborský - Roy Holder (Petr), Vladimír Čech - Dyson Lovell (Samson), Jiří Bábek - Richard Warwick (Řehoř), Jan Holek, Václav Chalupa, Dalimil Klapka a další.[/obsazeni]

Dramaturgie: Helena Štětinová
Zvuk: Filip Maňhal
Produkce: Eliška Vízková
Asistent režie: Petr Němec
Překlad, dialogy a režie: Olga Walló
Vyrobilo: Studio Grant pro Premiéra TV a. s., televize Prima 1997

2. dabing
V českém znění: [obsazeni]:Saša Rašilov - :Leonard Whiting (Romeo), :Eva Spoustová - :Olivia Hussey (Julie), :Jiří Prager - :John McEnery (Mercuzio), :Petr Pelzer - :Milo O'Shea (otec Lorenzo), :Radka Fidlerová - :Pat Heywood (Chůva), :Petr Štěpánek - :Robert Stephens (Vévoda veronský), :Martin Myšička - :Michael York (Tybalt), :Václav Rašilov - :Bruce Robinson (Benvolio), :Vladimír Brabec - :Paul Hardwick (Capulet), :Valérie Zawadská - :Natasha Parry (Capuletová), :Soběslav Sejk - :Antonio Pierfederici (Montek), :Jana Postlerová - :Esmeralda Ruspoli (Monteková), :David Vejražka - :Roberto Bisacco (Paris), :Jiří Zapletal - :Roy Holder (Petr), :Vojtěch Kotek - :Keith Skinner (Baltazar), :Daniel Rous - :Dyson Lovell (Samson), :Boris Rösner - :Laurence Olivier (Vypravěč), :Vojtěch Hájek, Ladislav Krapek, :Jana Altmannová, :Martin Bohadlo, :Michaela Procházková, :Milan Slepička, :Petr Reif, :Jana Šteflíčková, :Milan Tomáš, :Aleš Pospíšil, :Petr Němec - :Richard Warwick (Gregorio + titulky).[/obsazeni]

Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Dramaturgie: Jarmila Hampacherová, Petr Šaroch
Střih: Jiří Šesták
Asistent režie: Ladislav Krapek
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Produkce: František Seidl, Lukáš Rákos
Překlad, dialogy a režie: Olga Walló
Vyrobila: ČT 2003
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od Sen »

Až na nepochopitelné obsazení věkově neodpovídající Evy Spoustové velmi dobrý dabing.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od ReDabér »

Ja jsem film videl a Juilli dabovala Sabina Laurinova. Romea mluvil opet Rasilov. Novy dabing nebo chyba?
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od Sen »

To netuším. Já znám pouze výše uvedený dabing s Evou Spoustovou, se kterým mám film nahrán z ČT.

Dodatek: Jeden komentář na ČSFD se zmiňuje o dabingu se Sabinou Laurinovou. Půjde tedy asi o nějaký jiný dabing.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od ReDabér »

To je divne . Mercucia daboval take J. Prager. Jinak si jeste pamatuju na Vaclava Chalupu.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1696
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od anderson »

Sen píše:To netuším. Já znám pouze výše uvedený dabing s Evou Spoustovou, se kterým mám film nahrán z ČT.

Dodatek: Jeden komentář na ČSFD se zmiňuje o dabingu se Sabinou Laurinovou. Půjde tedy asi o nějaký jiný dabing.
Povodne tento film premierovala v 90-tych rokoch PRIMA. Takze to bude ten druhy resp. prvy dabing. A bohuzial repriza uz asi nebude, kedze prava asi zmizli v FTV PREMIERA a.s.
Naposledy upravil(a) anderson dne 23 bře 2010 21:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od Don Arian »

i když se mi film moc nelíbil tak musim uznat že dabing Jiřího Pragra byl naprosto úchvatný :-:
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1696
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od anderson »

Tebe sa nepacila tato nesmrtelna Zeffirelliho klasika ? :-) Barbar !
Naposledy upravil(a) anderson dne 23 bře 2010 21:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od Don Arian »

koukal jsem na to nedobrovolně v rámci školní výuky a spíš jsem se smál :D
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Romeo a Julie / Romeo and Juliet

Příspěvek od ReDabér »

Nejsme náhodou spolužáci? Já na to koukal na základce i na gymplu :D
Odpovědět

Zpět na „Filmy“