Něžné kuře / Tendre poulet

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3234
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMBD | ČSFD | FDB

Související film: Ukradli torzo Jupitera (dějově následující)

DABING: ( Kino, DVD, TV )
V českém znění: :Věra Galatíková - :Annie Girardot (Lise Tanquerelleová), :Čestmír Řanda - :Philippe Noiret (Antoine Lemercier), :Jarmila Švehlová - :Catherine Alric (Christine Vallier), Míla Besser - :Hubert Deschamps (Charmille), :Eva Klepáčová - :Paulette Dubost (matka Tanquerelleová), :Miroslav Moravec - :Roger Dumas (inspektor Marcel Guérin), :Soběslav Sejk - :Raymond Gérôme (šéf), :Ladislav Mrkvička - :Guy Marchand (Beretti), :Josef Větrovec - :Georges Wilson (Alexandre Mignonac), [daberOtakar Brousek st.]Otakar Brousek[/daber] - Georges Riquier (profesor Pelletier, Lemerciérův přítel), :Oldřich Musil - Gabriel Jabbour (policejní lékař), :Jiří Novotný - Francis Lemaire (kadeřník Antonio), :Alfred Strejček - Marcel Illouz (inspektor Picot), :Jiřina Bohdalová - Simone Renant (Liseina tetička Suzanne), Simona Stašová - Monique Tarbés (toaletářka), Jan Schánilec - Henri Czarniak (inspektor Cascard), Stanislav Fišer - Alain David (děkan Lavergne), (papoušek Augustýn), Ludmila Roubíková - Jacqueline Doyen (pošťačka Melunová), Martin Velda (pikolík u kulečníku), Karel Chromík (jeden ze svědků vraždy), Bedřich Šetena (též jeden ze svědků), Ferdinand Krůta - Roger Muni (Krejčí), Jiří Zavřel - Jean-Pierre Rambal (číšník), Anna Wetlinská - Colette Duval (lékárnice), Josef Velda - Jacques Boudet (svědek - elegán), Sylva Turbová - Anna Gaylor (Lemercierova domovnice), Jan Řeřicha - Gilbert Richard (TV hlasatel), Jan Sedliský (svědek), Zdeněk Kutil (řidič nabouraného auta) a další

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Zdena Antonyová
Vedoucí výroby: Eva Kučerová
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1979
Naposledy upravil(a) -Q- dne 12 kvě 2013 14:09, celkem upraveno 11 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Historik »

Já si z hlavy vzpomínám ještě na její roli v italském filmu Velký balík peněz (rovněž K.M.Walló), ale tyto neamerické snímky jsou dnes téměř zapomenuty.
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od diawara89 »

Troufám si tvrdit, že hlas žádné české herečky nikdy tak nesrostl s dabovanou herečkou, jako právě ve dvojici Galatíková-Girardot (-ová). Proto je opět zcela s podivem, že filmy s touto herečkou jsou u nás zcela opomíjeny, a to jak v TV, tak u vydavatelů DVD. Pravdou je, že ani na stránkách největších francouzských filmových společností Canalu a Gaumontu jsem DVD s jejími filmy prakticky nenašel. Nevíte někdo, kdo má práva třeba na film Něžné kuře? Dalo by se to zjistit třeba podle původních titulků.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Historik »

Obávám se, že u starších francouzských filmů to podle původních úvodních titulků zjistit nepůjde, neboť práva i opakovaně přecházela. Nové kopie už tolik nesleduji, ale u nových televizních uvedení mě překvapuje, kolik "klasických" francouzských filmů (např. s P.Richardem) má předstřiženy aktuální vlastníky práv - zejména Canal a Pathé. Takže nejspolehlivější budou reprízy v TV, kde si vlastníci práv většinou hlídají správné úvodní logo.
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od diawara89 »

To je právě ten problém. Já už neviděl film s Annie Girardotovou, vyjma Jeden hot a druhý čehý, hodně dlouho. Ovšem s tím přecházením práv asi něco bude, protože Canal ani Gaumont žádnou sérii filmů s Annie nevydaly. Což je dost zvlášní, když vezmeme v úvahu, že u nich točily filmy ty největší hvězdy.
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Slamáček »

DVD zakoupeno v LK na Masarykově ulici v Brně. Mají tam toho celkem dost
Obraz 16:9 ( 1,66:1 ) PAL - samozřejmě původní dabing
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Historik »

K názvu filmu zajímavost zde.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od urby »

Upřesnění :
Oldřich Musil - Gabriel Jabbour (policejní lékař), Jiří Novotný - Francis Lemaire (kadeřník Antonio), Stanislav Fišer - Alain David (děkan Lavergne), Ludmila Roubíková - Jacqueline Doyen (pošťačka Melunová).

Doplnění :
Anna Wetlinská - Colette Duval (lékárnice), Josef Velda - Jacques Boudet (svědek - elegán), Sylva Turbová - Anna Gaylor (Lemercierova domovnice), Jan Řeřicha - Gilbert Richard (TV hlasatel), Jan Sedliský (svědek), Zdeněk Kutil (řidič nabouraného auta).

Nezaslechl jsem Bedřicha Šetenu a Ferdinanda Krůtu. Podle mě zde nedabují.
Paddy
Příspěvky: 754
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Paddy »

Je to dost možné, protože Bedřicha Šetenu si často
pletu s Karlem Chromíkem a to se přiznávám.
No ale uvidíme dnes 7.2. 2015 to dávají na ČT1 ve
22:05 hodin, takže se nato znovu podívám, včetně
toho Ferdinanda Krůty to se mě taky nějak nezdá.
Ferdu snad ještě poznám, nebo se dá taky zněkým
splést ? No, necháme se překvapit.......
Paddy
Příspěvky: 754
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Něžné kuře / Tendre poulet

Příspěvek od Paddy »

Po dnešním zhlédnutí filmu (Krejčího) nepoznávám,
takže to zřejmě asi nebude ani Ferdinand Krůta.
Nevím jak sem nato přišel, uznávám nejspíš nějaký úlet.
A Bedřicha Šetenu sme už vyřešili, je to Karel Chromík.

Ale přece jenom nějaké, nesrovnalosti tu jsou a to v topiku :
---------------------------------------------------------------------------
Jan Schánilec - Henri Czarniak (není inspektor Cassard, ale Cascard)
a
Jiřina Bohdalová - Simone Renant (Lisein tetička, se jmenovala Suzanne)

Zajímalo by mě však, kdo daboval (Inspektora Verdiera) a to děvčátko (malou Ketrin) ?
Jinak ostatní dabing souhlasí, obdivuji však Laika a Urbyho jakou mají
perfektní znalost a jaký mají postřeh na hlasy a proto je opakovaně
žádám a prosím, nechtěli byste mě pomoct dořešit ty Mayovky ?
Byl bych vám moc vděčný, díky.....
Odpovědět

Zpět na „Filmy“