Milionář z chatrče / Slumdog Millionaire

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

Milionář z chatrče / Slumdog Millionaire

Příspěvekod Kubaz » 24 srp 2009 22:00

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Petr Neskusil - Dev Patel (Jamal K. Malik), Vladimír Čech - Anil Kapoor (moderátor), Lucie Vondráčková - Freida Pinto (Latika), Miroslav Táborský - Irrfan Khan (policejní Inspektor), Pavel Vondra - Mahesh Manjrekar (Javed), Bohdan Tůma - Ankur Vikal (Maman), Oldřich Hajlich - Madhur Mittal (Salím Málik), Libor Terš, Milan Slepička, Jaroslav Horák, Šárka Vondrová, Zuzana Schulzová, Jakub Saic, Milan Bouška, Radovan Vaculík a další

Překlad: Martin Gust
Zvuk: Antonín Němec
Produkce: Markéta Kratochvílová
Dialogy a režie: Jan Žáček
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové ve studiu Budíkov 2009
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Kubaz

Re: Milionář z chatrče / Slumdog Millionaire

Příspěvekod JoeySid » 29 srp 2009 09:35

Na to, že se jedná o DVD dabing, není špatný. Přesto bych doporučil originál, určitě to vyzní líp.
JoeySid

Příspěvekod DAN K. » 29 srp 2009 16:54

rikal jsem si, ze to obsazeni vypada vzhledem k posledni produkci studia a pana rezisera nejak podozrele dobre, ale pak me napadlo, ze na zacatku jsou ty kluci mali,hrany detskejma hercema a zadny detsti daberi tu nejsou v titulkach...to je mluvi taky neskusil s hajlichem?
DAN K.

Příspěvekod Kubaz » 29 srp 2009 17:08

DAN K. píše:rikal jsem si, ze to obsazeni vypada vzhledem k posledni produkci studia a pana rezisera nejak podozrele dobre, ale pak me napadlo, ze na zacatku jsou ty kluci mali,hrany detskejma hercema a zadny detsti daberi tu nejsou v titulkach...to je mluvi taky neskusil s hajlichem?

Herci jsou ve filmu ve 3 věkových kategoriích. Jako děti však anglicky vůbec nemluví, takže je ponechán originál. O něco starší je mluví už dabéři kteří je mluví v dospělosti. Petr Neskusil velmi pěkně změnil hlas a starší Salim má na dospělého dětský hlas i v originále, takže ve výsledku je to docela šikovně vyřešený. Jen mě na tomhle dabingu zaráží jedna věc. Maman v originále mluví s dětmi indicky, ale v češtině na ně mluví česky a oni mu odpovídají indicky. Stejně tak jedna scéna, kdy se setká Jamal se starým známým je v originále indicky, tady je nadabovaná. Ve výsledku to ale nijak neruší. ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Kubaz

Příspěvekod radik92 » 30 srp 2009 20:37

Oldřich Hajlich - Madhur Mittal (Salím Málik)
radik92

Příspěvekod fandadab » 06 zář 2009 09:24

Tak pro mě další promarněný dabing bohužel, mi nesedí vůbec Petr Neskusil v hlavní roli a jeho až pro mě málo výrazný projev, a to jsem se na ten dabing tak těšil, no nic, beztak je tam hodně scén v originále, tak se na to podívám jen v originále, Čech jako moderátor je vtipný :)
fandadab

Příspěvekod danpiper » 06 zář 2009 11:34

Tak, já už mám taky viděno. A musím říct, že mě to moc neoslovilo - české zpracování je takové...mno..nijaké.
Petr Neskusil v hl. roli je opravdu trošku přešlap, Lucka V. mi taky moc nesedla.
Chápu, že to bylo těžké nadabovat- indičtina, angličtina, indoangličtina - ale myslím, že jste se toho mohli zhostit trošku lépe. Respektive, takovýhle film bych já snad ani nedaboval - to nechápu, že se v Česku taky dabuje všechno - třeba Hairspray kde bylo opravdu minimum mluveného slova (ikdyž tam ten dabing za něco stojí - Ilona Svobodová fakt válí XD). Tohle bych opravdu nechal tak, jak bylo natočeno, protože tenhle dabing asi nepatří k něm nejvydařenějším, ikdyž se asi všichni moc snažili....
danpiper

Příspěvekod Manche » 17 lis 2009 13:42

Milan Bouška - Saurabh Shukla (seržant Srinivas)
Manche

Příspěvekod oberon » 16 črc 2010 21:41

Mno, tak jsem si tu pročítal ty vaše příspěvky, a i když mě osobně ještě než jsem film viděl, čistě kvůli tomu, že soutěžil v ChBM napadl jako první Vladimír Čech, ale ani Martin Preiss by snad nebyl vedle, přece jen si taky pár dílů (nu trochu víc) zamoderoval, i když originál neznám, tak se omlouvám, jestli by to vedle bylo.
Obrázek
oberon

Příspěvekod Michaela2 » 03 zář 2011 17:35

danpiper píše:
Chápu, že to bylo těžké nadabovat- indičtina, angličtina, indoangličtina -

indičtina :D :o a v Belgii belgičtina, že ? já myslela, že ofic.jazykem v Indii je hindština ;)
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, J.Postlerová, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová
oblíbenci Lukáš Hlavica, Radek Škvor,Filip Jančík 8-)
Michaela2

Zpět na Filmy