Severozápadní hranice / North West Frontier

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
cenda
Příspěvky: 744
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Severozápadní hranice / North West Frontier

Příspěvek od cenda »

Obrázek
Info: IMDB | CSFD

V českém znění: Pavel Soukup - Kenneth More (kapitán Scott), Valérie Zawadská - Lauren Bacall (Catherine Wyattová), Jan Teplý - Herbert Lom (Van Leyden), Dalimil Klapka - Wilfrid Hyde-White (Bridie), Jiří Prager - I.S. Johar (Gupta), Zdena Hadrbolcová - Ursula Jeans (lady Windhamová), Jan Vlasák - Eugene Deckers (Peters), Otakar Brousek - Ian Hunter (sir John Windham), Jan Pohan - Jack Gwillim (generál Ames), Bohumil Švarc ml. - Govind Raja Ross (princ Kishan), Miroslav Saic, Jindřich Hinke, Richard Honzovič (titulky) a další

Překlad: Věra Čermáková
Dialogy: Ivan Žáček
Dramaturgie: Jarmila Hampacherová
Zvuk: Radim Štětina
Střih: Ivana Kratochvílová
Asistent režie: Aleš Nejedlý
Výroba: Jindřich Bareš
Režie českého znění: Elmar Kloss ml.
Připravila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1993
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
kit.hl
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Severozápadní hranice / North West Frontier

Příspěvek od kit.hl »

Bohužel tato verze se od "ostatních " liší nejkratší stopáží. Našel jsem 3 různé střihové a délkově rozdílné verze. Oficiálně uvedená a dostupná i na uložišti verze má cca 130 min, Našel jsem i verzi cca 103 min. Bohužel na obrazovkách běžela verze 92 min. Tedy nejkratší.
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
Odpovědět

Zpět na „Filmy“