Collateral / Collateral

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Collateral / Collateral

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: :Vladislav Beneš - :Tom Cruise (Vincent), :Michal Dlouhý - :Jamie Foxx (Max), :René Slováčková - :Jada Pinkett Smith (Annie), :Martin Stránský - :Mark Ruffalo (Fanning), Aleš Jarý - Javier Bardem (Felix) + Jason Statham (Muž na letišti), Antonín Navrátil - Peter Berg (Richard Weidner), Eva Miláčková - Irma P. Hall (Ida), Jaroslav Horák - Bruce McGill (Pedrosa) + Barry Shabaka Henley (Daniel), Zdeněk Mahdal - Angelo Tiffe (Sylvester Clarke + titulky), Václav Rašilov - Troy Blendell (zřízenec márnice), Tomáš Racek - Michael Waxman (Dispečer Lenny), Veronika Veselá - Klea Scott (agentka FBI)

Překlad: Petr Finkous
Zvuk: Dušan Matuška, studio Pro-Time
Dialogy a režie českého znění: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Hollywood Classic 2004
Naposledy upravil(a) DavePave dne 05 zář 2009 19:17, celkem upraveno 1 x.
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Collateral

Příspěvek od danpiper »

Rozhodně sem i dabing líbil, akorát u Toma to byl trošku nezvyk, ale dabér to byl dobrý. Dabingy Veroniky Veselé mají vždy úroveň.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Collateral

Příspěvek od DavePave »

Ze začátku jsem trochu nepřicházel na chuť obsazení hlavní dvojice, ale pak se mi to začalo líbit.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Collateral

Příspěvek od DavePave »

Díky. Ono tam celkově je dost málo dabérů, Mahdal dělá asi 4 lidi a hned potom, co Marti nStránský přestae dabovat Marka Ruffala, tak dabuje nějakýho pochůzkáře...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Collateral / Collateral

Příspěvek od Michaela2 »

dnes jsem na tenhle film koutkem oka (kvuli dabingu) koukala u kámošky a byla jsem z něj na rozpacích Vl.Beneš jistě nebyla nejhorší volba, ale ani nejlepší, Michal Dlouhý mi na černocha též nesedl, kdyby Michal dabovala Toma, to by bylo fajn ...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Collateral / Collateral

Příspěvek od DAN K. »

no ono to bylo trochu slozitejsi, musim veroniku branit, toma cruise totiz nadaboval v tomto filmu gustav bubnik, ale nezdal se mu honorar, takze odmitl podepsat smlouvu a dabing se musel necekane z hodiny na hodinu predelat, tudiz je vubec dobre, ze toma nedabuje treba nejaka zena nebo pubertak, ale ze sehnali nekoho, kdo tam aspon trochu sedi... Tim padem v dobe kdy byl dlouhy obsazen vubec nebylo treba zvazovat ho na criuse, kdyz meli dvorniho dabera... ale me osobne tam dlouhy sedi do role dobre.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Collateral / Collateral

Příspěvek od puffy »

Diky za osvetlenie tejto netradicnej situacie. Stava sa casto, ze vznikne dabing, ktory sa nakoniec nemoze z nejakeho dovodu pouzit?

Na druhej strane to sice vysvetluje preco je tento dabing tak mizerny, ale neospravedlnuje to jeho nekvalitu.
18.11.2009 - 28.12.2016
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Collateral / Collateral

Příspěvek od sud »

puffy píše:Na druhej strane to sice vysvetluje preco je tento dabing tak mizerny, ale neospravedlnuje to jeho nekvalitu.
Je to sice věc názoru, ale já bych tento dabing za mizerný ani omylem nenazval a kdyby se hlasovalo o předabování, hlasoval bych proti. Je sice znát menší počet hlasů, ale ve filmu těch vedlejších postav moc není a většinou mají jen pár vět, takže to nepůsobí nijak rušivě (snad jen se spojením Javier Bardem - Aleš Jarý jsem měl menší problém). Jinak co se týče Cruise a Beneše, tak jsem naprosto spokojen. Gustava Bubníka mám sice na Tomovi rád, ale Vladislav Beneš jej coby chladného zabijáka s šedinami ve vlasech nadaboval IMHO perfektně (on ty zabijáky prostě umí). Michal Dlouhý byl rovněž v pohodě, stejně tak René Slováčková, či Martin Stránský. Navíc i dialogy jsou dobře přeložené a nevyhýbají se ani ostřejším výrazům. Celkově ten dabing není úplně bezchybný, ale stejně bych dal palec nahoru.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Collateral / Collateral

Příspěvek od Ištván87 »

Jé, vidíte to, to mě nenapadlo. A mě přišlo obsazení Vladislava Beneše jako skvělý nápad a ona to byla spíš z nouze ctnost. Nicméně díky bohu za to, poněvadž tohle netradiční obsazení bylo fajn. Vlastně mi přijde stejně dobré, jako obsazení Jiřího Zavřela v Terminátorovi. Tu postavu skoro vylepšuje. Co mě na tom dabingu štve, je jen malý počet dabérů. Když si vezmu, že v mnoha současných dabinzích dabuje 25 herců, tak tady by to přesně stačilo. Tady snad víc mluvících postav ani není.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“