Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9397
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od filip »

Naposledy upravil(a) filip dne 28 bře 2020 07:59, celkem upraveno 1 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
petkazuza
Příspěvky: 122
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od petkazuza »

Nic osobního proti Petru Pospíchalovi, ale jak dlouho ho budou nechávat prznit jeden film/seriál za druhým a platit mu za to?
Stručný výpis filmů a seriálů, které za poslední dobu režíroval, kde je mimo jak obsazení, tak překlad a celý film je dabingem absolutně zničen:
Králíček Jojo
Deadpool
Deadpool 2
Tři billboardy kousek za Ebbingem
Griffinovi (wtf?)

Znovu, nechci se nikoho dotknout, ale máme spoustu mladých a schopných režisérů, kterým na jejich produktu skutečně záleží a není jim totálně volnej.
Eminem007
Příspěvky: 391
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od Eminem007 »

u tohohle dabingu se mi líbí pouze jediné a to spojení, Kajnarové na Johansson, to mě potěšilo.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3357
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od jackb »

No nevím, byl bych ten první co by si na dabingy Petra Pospíchala stěžoval, ale příjde mi, že naopak je v současnosti schopný udělat nadprůměrné dabingy a minimálně je trochu ozvláštnit. Tady bych možná tak polemizoval nad výběrem Marka Holého, ale s jiným režisérem by tam byl Pavel Vondra, takže by to zase žádná výhra nebyla. U Deadpoola to kazil překlad, kde to chtělo si s ním víc vyhrát - absence Filipa Jančíka byla třeba správná, protože v sérii daboval Cyclopse (spíš mě mrzí, že ho nedaboval Zdeněk Hruška, který na pro mě na Reynoldse nejlepší).

Naopak mě třeba spíš vadí fakt, že režiséři, kteří na to vyloženě kašlou (až na výjímky), tak se tady vlastně chválý mnohem průměrnější dabingy - jako kdyby jsme museli být rádi, že dabing není vyložená srajda (Daredevil, kde jde fakt o srajdu v pravém slova smyslu, obsazení Dlouhého na Luka, kde to lidi ze zvyku odpouštějí, i když tam ten věkový rozdíl je znát, Saic na Cavilla v M:I 6 jen protože to není vyloženě mimo atd). Naopak si myslím, že Petr Pospíchal se snaží a ty důležitá spojení dodržuje.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od ocypuc »

Petr Pospíchal často nehledí na spjaté obsazení. Na druhou stranu jako režisér se z těch dabérů snaží vytřískat maximum, co se týká dané role a co jsem slyšel od různých dabérů, tak ho berou jako profíka, který tomu rozumí. I když je pravda, že je někdy dost mimo, ale jsou i horší případy. Prostě si do toho nenechá kecat i když někdy by to nebylo na škodu.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
petkazuza
Příspěvky: 122
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od petkazuza »

U Deadpoola to kazil překlad, kde to chtělo si s ním víc vyhrát

Ten překlad byl naprosto tragickej a nebyl to zdaleka jedinej problém toho dabingu.
Cyclops už se, což se dá říct skoro se 100% pravděpodobností, nikdy nevrátí a Deadpool byl natočenej přesně deset let potom, co ho Jančík daboval v Posledním vzdoru. V obsazení Filipa Jančíka na Deadpoola bych vůbec neviděl problém. Ale neříkám, že by na něj byl nejlepší.
Naopak mě třeba spíš vadí fakt, že režiséři, kteří na to vyloženě kašlou (až na výjímky), tak se tady vlastně chválý mnohem průměrnější dabingy - jako kdyby jsme museli být rádi, že dabing není vyložená srajda
S tím naprosto souhlasím, bohužel Pospíchal prostě je jeden z nich a dodržení spjatého herce je u něj snad fakt jenom souhra náhod. Netvrdím, že je potřeba je dodržovat za každou cenu, problém je právě v tom, že jeho obsazení jsou skoro vždy totálně mimo. Čest vyjímkám, jako Efron - Hajlich, což bylo super.
Petr Pospíchal často nehledí na spjaté obsazení. Na druhou stranu jako režisér se z těch dabérů snaží vytřískat maximum
To ať se na mě nikdo nezlobí, ale Deadpoola mu prostě nezapomenu a jestli se na to někdo podívá a tvrdí, že se režisér snažil z Boučka něco vytřískat a vzešlo z toho tohle, tak ho prostě nemůžu brát vážně.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíček Jojo / Jojo Rabbit

Příspěvek od DAN K. »

petkazuza píše:Znovu, nechci se nikoho dotknout, ale máme spoustu mladých a schopných režisérů, kterým na jejich produktu skutečně záleží a není jim totálně volnej.
Sám už jsem tu několikrát psal o tom, že některé filmy by měli dostávat mladší režiséři, takže toto je spíš takový osobní povzdech, ale mně vždycky mrzí, když se pranýřují režiséry, kteří při natáčení opravdu s tím hercem pracují, protože já to tam v tom dabingu fakt slyším a je to jasný důkaz právě toho, že jim ten projekt není "totálně volnej". Protože mi bohužel přijde, že jich ubývá. Fakt by mě mrzelo, kdyby Petr přestal pracovat. Casting je do jisté míry subjektivní, i když bych třeba osobně Deadpoola nebo Tři billboardy obsadil jinak. Ale čert ví, jaké byly produkční podmínky.... Pochopil jsem to správně, že je pranýřován za něco, co ještě nikdo neslyšel, protože Králíček zatím nebyl nikde "publikován"? 8-)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“