Lhář, lhář / Liar Liar

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Lhář, lhář / Liar Liar

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING: (Kino, VHS, DVD, Prima, Universal channel, Cinemax, Nova - do r. 2006)
V českém znění: Martin Dejdar - Jim Carrey (Fletcher Reede), Dana Batulková - Maura Tierney (Audrey Reedová), Tomáš Kotrba - Justin Cooper (Max Reede), Bedřich Šetena - Jason Bernard (soudce Stevens + titulky), Alena Procházková - Swoosie Kurtz (Dana Appleton), Eva Klepáčová - Anne Haney (Greta), Simona Stašová - Jennifer Tilly (Samatha Coleová), Jana Rychetníková - Amanda Donohoe (Miranda), Petr Rychlý - Cary Elwes (Jerry), Jan Pohan - Mitch Ryan (pan Allan), Zdeněk Dolanský - Christopher Mayer (Kenneth Falk), Stephen James Carver (policista na motorce), Karel Chromík - Randy Oglesby (detektiv Bryson), Ernest Perry Jr. (soudní sluha), Charles Walker (nosič batožin), Jim Jansen (pilot), Martina Hudečková - Christine Avila (Lupe), Brandi Burkett (letuška), Vladimír Fišer - Don Keefer (žebrák), Paul Roache (žebrák). Michael Leopard (zaměstnanec odtahovky), Pavel Šrom - Eric Pierpoint (Richard Cole), Anthony Lee (Fred), Daniela Bartáková - Cheri Oteri (Jane), Zdeněk Hess - SW Fisher (Pete), Charlie Dell (muž na toaletě), Ed Trotta (mechanik), Jaroslava Obermaierová - Marianne Muellerleile (učitelka slečna Berryová), Libor Terš - Ben Lemon (Randy), Terry Rhoads (kopilot), Pavel Chalupa - Jarrad Paul (uhrovatý kluk).

Překlad: Ivan Němeček
Úprava dialogů: Janka Tintěrová
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Jiří Moudrý
Mix zvuku: Jiří Kříž - Barrandov Studio
Režie českého znění: Tomáš Tintěra
Vyrobila: pro Bontonfilm-Alfa LS Productions, Dabing, 1997

2. DABING: (Nova, Blu-Ray)
V českém znění: Bohdan Tůma - Jim Carrey (Fletcher Reede), Apolena Veldová - Maura Tierney (Audrey Reedová), Roman Hajlich - Justin Cooper (Max Reede), Miriam Chytilová - Jennifer Tilly (Samatha Coleová), Pavel Rímský - Jason Bernard (soudce Stevens), Kateřina Lojdová - Amanda Donohoe (Miranda), Martin Stránský - Cary Elwes (Jerry), Jaroslava Obermaierová - Anne Haney (Greta), Daniela Bartáková - Swoosie Kurtz (Dana Appleton), Dalimil Klapka - Mitch Ryan (pan Allan), Bedřich Šetena (titulky), Jana Altmannová - Marianne Muellerleile (učitelka slečna Berryová), Rudolf Kubík - Anthony Lee (Fred), Milan Bouška, Jiří Hromada - SW Fisher (Pete), Radovan Vaculík, Roman Hájek, Tereza Chudobová, Šárka Brázdová - Cheri Oteri (Jane), a další.

Překlad: Blanka Juřinová
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Veronika Dvořáková
Dialogy a režie českého znění: Karolína Průšová
Vyrobil: Cet 21 s.r.o. ve Studiu Audiotech, 2006
Naposledy upravil(a) palg dne 13 srp 2018 00:24, celkem upraveno 29 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od Budy »

Ale jak to tak sleduju, tak u mě Martin boduje!
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od palg »

i tak je bohdan tuma nejlepší..
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od AGAMENON »

Já to mám radši s Bártíkem
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od Voky29 »

U tohoto filmu bych dal asi taky o bod navíc Dejdarovi.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od Budy »

Přesně tak, neříkám, že je lepším dabérem než Bohdan Tůma. Třeba když jsem jej slyšel v Já, mé druhé já a Irena, tak se mi moc nelíbil, ale v tomhle, byl prostě dobrý!
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od Ištván87 »

Ten první dabing byl tak nějak celkově lepší. Včetně naprosto geniálního zvuku.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od palg »

tak potom nechápu, že byli stížnosti na dabing dejdara v tomto filmu a nikdo ty dvd nechtěl kupovat, až to nakonec musela firma stáhnout z prodeje a na zakázku Novy to bylo předabováno.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od palg »

Ištván87 píše:Na ten původní dabing si fakt někdo stěžoval? A kdo, proboha, kdo? Svaz hluchoněmejch?
to jsem slyšel, neni to ode mne vymyšleno. tak nevím, ale rozhodně jsem slyšel oba dabingy, a jednoznačně se mi nejvíce líbí Bohdan Tuma.
a co se týče tech stezovatelu, na csfd.cz je jich vic, než dost

http://www.csfd.cz/film/11351-lhar-lhar-liar-liar/
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Lhář, lhář

Příspěvek od Opsha »

Csfd se v případě stížností na dabing většinou nedá brát vážně, jsou tam i lidi co nadávají na českou verzi Červeného trpaslíka.
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“