Láska podle předlohy / The Jane Austen Book Club

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Láska podle předlohy / The Jane Austen Book Club

Příspěvekod Sen » 11 říj 2009 11:54

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Lucie Benešová - Maria Bello (Jocelyn), Andrea Elsnerová - Emily Blunt (Prudie Drummond), Dana Syslová - Kathy Baker (Bernadette), Miluše Šplechtová - Amy Brenneman (Sylvia Avila), Tereza Chudobová - Maggie Grace (Allegra Avila), Vladimír Čech - Jimmy Smits (Daniel Avila), Kryštof Hádek - Kevin Zegers (Trey), Tomáš Borůvka - Marc Blucas (Dean Drummond), Martin Stránský - Hugh Dancy (Grigg Harris), Eva Miláčková - Lynn Redgrave (Sky), Lucie Kožinová - Nancy Travis (Cat), Jan Szymik, Šárka Vondrová, Bohuslav Kalva (titulky) a další.

Překlad: Jitka Rybová
Zvuk: Miloš Sommer
Produkce: Milena Čapková
Dialogy a režie: Vladimíra Wildová
Vyrobily: ABZ – divize Bontonfilms 2007
Sen

Re: Láska podle předlohy / The Jane Austen Book Club

Příspěvekod juliet » 22 úno 2010 11:08

Tento film mám velmi ráda, ale tento dabing se u mě zařadil na černou listinu. Budu se snažit o něco konstruktivnějšího ;
Hlavní představitelky jsou všechny velmi dobré dabérky, ale zvolené do nehodících se rolí. Není zde dodrženo téměř nijaké spjaté obsazení, experimentovalo se ve velkém stylu (obvzláště absence Filipa Blažka jako Hugha Dancyho mě zamrzela). Nelíbil se mi překlad, byť mám paní Rybovou jako překladatelku ráda a ona umí dělat velmi dobré překlady. Těšila jsem se, byla jsem zklamaná. Doufám, že další dabingy paní Wildové budou kvalitní jak bývaly (viz. Marley a já, Osudový dotek) a na tento "malý přešlap" zapomeneme :-)
juliet

Zpět na Filmy