Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Příspěvekod Kubaz » 28 črc 2008 09:06

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související: Dobyvatelé ztracené archy, Indiana Jones a Chrám zkázy, Indiana Jones a Poslední křížová výprava,

V českém znění: Jiří Štěpnička - Harrison Ford (Indiana Jones), Kateřina Lojdová - Cate Blanchett (Dr. Irina Spalko), Libor Bouček - Shia LaBeouf (Mutt Williams), Milena Steinmasslová - Karen Allen (Marion Ravenwoodová), Dalimil Klapka - Jim Broadbent (děkan Dean Charles Stanforth), Petr Oliva - Ray Winstone (George 'Mac' Michale), Jiří Plachý - John Hurt (Profesor Harold 'Ox' Oxley), Ludvík Král, Libor Terš, Petr Gelnar, Ladislav Cigánek, Rudolf Kubík, Nikola Votočková, Josef Horák, Martina Kechnerová, Michal Kašpar

Překlad: Vladimír Fuksa
Zvuk: David Pavlíček
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Michal Pavlík
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2008

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Troufám si odhadovat, že už by se mohlo pomalu začínat s přípravami dabingu čtvrtého Indiho (alespoň doufám). Jaké by jste zvolili obsazení?...já jsem rozhodně a jedině pro Jiřího Štěpničku (Indy - Harrison Ford), dále Ilona Svobodová (Marion - Karen Allen), Simona Postlerová (Dr. Irina Spalko - Cate Blanchet), ale pořád mám problém se Shiou LaBeoufem (Rafan)...je to vynikající začínající herec a upřímě se mi volba Radka Škvora v Transformers moc nezamlouvala. Měl by mít taky nějakého svého dvorního dabéra. Říkám vám, že tenhle kluk rozhodně nezapadne...Co vy na to?
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Kubaz

Re: Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Příspěvekod Markus » 28 črc 2008 10:21

Dabované novinky jsou čistě jen o filmech, které jdou do kina s dabingem, tak jsem ti přesunul téma do filmů. ;)

Co se týče tvého názoru na dabing nového Indiho, tak souhlasím, kromě Shii LaBeoufa, protože Radek Škvor byla jedna z mála věcí, která se mi na dabingu Transformers líbila. Navíc jestli se nemýlím, tak ho obsadila i Prima do Já, robot, takže se mi zdá, že už se pomalu stává jeho dvorním dabérem. Jako je to samozřejmě jen můj pohled na věc, bůh ví jak to dopadne. :)
Obrázek
Markus

Příspěvekod James55 » 28 črc 2008 10:47

Já bych spíš zvolil pro Karen Allen Ilonu Svobodovou, která ji dabovala i v prvním díle :)
James55

Příspěvekod Joe Black » 28 črc 2008 11:52

Nedaboval náhodou Shiu LeBeoufa Radek Škvor i v Disturbii? Výbornej film a myslím si, že Radek Škvor se k Shiovi hodí docela dobře...
Joe Black

Příspěvekod Kubaz » 28 črc 2008 13:25

Svůj názor na Radka Škvora beru trochu zpět...je pravda, že se k Shiovi hodí a ať má Shia radši Radka Škvora, než aby mluvil v každým filmu jinak. Jinak v Disturbii ho Škvor nemluvil, ale na jméno dabéra si nevzpomenu (jinak souhlasím, že je to skvělej film). Jinak jak sem psal své obsazení v prvním příspěvku tak jsem vycházel z dabingu který dělala Nova. Ten je podle mě lepší a hlavně mluví Štěpnička Indiho ve všech třech flmech.

Jo a omlouvám se za umístění do špatné sekce..
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Kubaz

Příspěvekod bloom » 28 črc 2008 14:24

Právě v dabingu Novy dabovala Marion Ilona Svobodová.
bloom

Příspěvekod Markus » 28 črc 2008 14:31

Tak jsem se podíval a bloom má pravdu, na Nově Marion dabovala Ilona Svobodová, takže by bylo dobré jí dodržet i ve čtvrtém filmu. Také beru jako primární dabing Jonesů ten z TV Nova, protože na DVD jak víme vyváděli psí kusy... :)
Obrázek
Markus

Příspěvekod DAN K. » 28 črc 2008 15:16

film je uz davno nadabovan, vim akorat ze ford je stepnicka a blnchett je lojdová,ale dělal to stejný režisér jako dabing pro novu michal pavlík.
DAN K.

Příspěvekod Markus » 28 črc 2008 16:29

Tedy tou Lojdovou na Cate jsem docela zaskočen, také bych tak nějak spíš očekával Simonu Postlerovou. :? Ale uvidíme. Jinak Martin Písařík na Shiu také není špatný, jen mi to věčné střídání dabérů u herců začíná dost vadit. To je jeden z důvodů, proč tolik lidí nesnáší dabing a studia jim v tom ustavičně nahrávají. Teď samozřejmě nemyslím případy, kdy dotyčný dabér nemůže, ale jen ty, kde na to režisér prostě nehledí.
Obrázek
Markus

Příspěvekod DAN K. » 28 črc 2008 16:32

taky by se mi SP libila vic, ale nevim, na tomhle jsem se nepodilel, tocilo se to na zacatku prazdnin, takze duvod muze a nemusi byt tento.
DAN K.

Další

Zpět na Filmy