E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: (kino - původní verze 1982 - 115 minut)
V českém znění: Stanislav Fišer (E.T.), Jakub Štěpán - Henry Thomas (Elliot), Jarmila Švehlová - Dee Wallace (Mary), Jiří Prager - Robert MacNaughton (Michael), Jana Páleníčková - Drew Barrymore (Gertie), Jan Schánilec - Peter Coyote (chlap s klíči), Miloš Vávra - Richard Swingler (učitel biologie), Karel Chromík, Petr Skarke, Zdeněk Hess, Jan Sedliský, Václav Stýblo, Jana Altmannová, Jan Řeřicha, Libuše Štědrá, Bohuslav Ličman, Oskar Gottlieb, Bohuslav Kalva, Jaroslav Horák a další.

Zvuk: Tomáš Bělohradský
Střih: Pavel Perna
Vedoucí výroby: Jaromír Šindelář
Dialogy a režie: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1984


2. DABING: (VHS - původní verze 1982 - 115 minut)
V českém znění: Bohuslav Kalva (E.T.), Bohumil Švarc ml. - Henry Thomas (Elliott), Jana Paulová - Dee Wallace (Mary), Monika Ticháčková - Drew Barrymore (Gertie), Zdeněk Podhůrský - Peter Coyote (chlap s klíči), Jiří Kodeš - Richard Swingler (učitel biologie), Jaroslava Brousková, Hynek Votoček, Radek Hoppe, Jakub Zdeněk, Václav Kubr.

Překlad: Renáta Polišenská
Zvuk: Ivo Novák
Produkce: Jiří Beránek
Režie: Jaromír Polišenský
Vyrobilo: AB Barrandov studio dabing pro Hollywood Classic Entertainment 1993


3. DABING: (VHS - nová verze 2002 - 120 minut), (BR - původní verze 1982 - 115 minut)
V českém znění: Gustav Bubník (E.T.), Robert Hájek - Henry Thomas (Elliott), Jarmila Švehlová - Dee Wallace (Mary), Jan Škvor - Robert MacNaughton (Michael), Terezie Taberyová - Drew Barrymore (Gertie), Martin Kolár - Peter Coyote (chlap s klíči), Antonín Navrátil - Richard Swingler (učitel biologie), Radek Škvor, Vojtěch Kotek, Petros Alexandridis, Julie Alexandridisová, Rozita Erbanová, Jiří Kvasnička, Hana Krtičková, Zuzana Schulzová, Michal Michálek, Irena Hrubá, Ladislav Novák, Radovan Vaculík, Bohdan Tůma (titulky).

Překlad: Kateřina Hámová
Dialogy: Veronika Kernová
Zvuk: Antonín Němec
Produkce: Iva Koudelková
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska, studio Budíkov pro Bonton Home Entertainment 2002
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od ReDabér »

[quote="laik"]Neví, prosím, někdo, s jakým dabingem vysílala tento film před několika lety TV PRIMA? Bohužel nevím, v kterém roce to přesně bylo.

S tím prvním dabingem.
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od -kNiGHT- »

ReDabér píše:Ten film mám na kazetě, podíval sem se na titulky, ale byly ustříhlé, takže sem pochytil jen jména několika málo dabérů: Jana Paulová, Jaroslava Brousková-Potměšilová, Bohumil Švarc(ml.), Bohuslav Kalva, Zdeněk Podhůrský a Jiří Kodeš.
Titulky ustrihle... a to je jeden z nejkrasnejsich momentu celeho filmu! 99% ceskeho naroda odchazi z kina jakmile uvidi prvni zaverecne titulky na obraze (bohuzel tak obcas prichazi o sceny za titulky)! :-)

Koukl sem na ten film na VHS a tady je komplet odposlechnuté znění co vysilala TV Prima:

V českém znění: Jana Paulová, Jaroslava Brousková, Bohumil Švarc ml., Bohuslav Kalva, Zdeněk Podhůrský, Jiří Kodeš, Monika Ticháčková, Hynek Votoček, Radek Hoppe, Jakub Zdeněk, Václav Kubr

Překlad: Renáta Polišenská
Zvuk: Ivo Novák
Produkce: Jiří Beránek
Režie českého znění: Jaromír Polišenský
Vyrobilo: AB Barrandov pro HCE - zvuková stopa: mono

***
a jeste dodam ze E.T. cesky na DVD nikdy nevysel, ani k jeho 20. letemu vyroci vydani filmu. Delal se dabing jen pro VHS :-(
viz.: http://www.bontonfilm.cz/e-t-mimozemstan.html
- samozrejme ho neprodava ani zadny shop. To co najdete na internetu (dvdr+cz) sou vlastni vyrobky par nadsencu.

S dabingem z roku 2002 odvysilala tento snimek TV Nova.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Koalaarena
Příspěvky: 11
Registrován: 08 úno 2009 16:46

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Koalaarena »

Já už sice tak trošku patřím mezi pamětníky, ale myslím, že kinodabing před rokem 89 nebyl vůbec natočen.
Já si E.T. pamatuju jen s titulkama. Viděl jsem verzi 70mm a ty se nikdy nedabovaly. Tak pokud si nějaký pamětník
vzpomene na E.T. v kině v 80. letech, tak mě opravte. :roll:
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od AGAMENON »

Do našich kin šly dvě verze (únor 1985), jedna 35mm a ta byla dabovaná a 70mm titulkovaná (o ty se postaral Oldřich černý)
Dabovaná verze
Dialogy a režie: K.M. Walló
E.T. - S. Fišer, J. Švehlová (Mary), J. Štěpán (Elliot), J. Prager (Michael), J. Páleníčková (Gertie),
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Reno_CZ »

Spoza píše:Ono to neni "z rozsirenej verzie strihat kinoverziu"... teda pokud vychazim z udaju na zacatku threadu, ze kinodabing je "puvodni verze 1982, 115 min".
To, co mam na disku, ma playtime 1h:54m:24s, takze moc prostoru pro "scény navíc než to bylo u nás v kině" tam teda nevidim.
Mozna by se Reno_CZ mohl trochu vic rozepsat a nebyt tak tajemnej...
Tech 115min je prevzato z dnesnich zaznamu a navic v NTSC coz mas na disku i ty,v PAL verzi je film o cca 3 minuty kratsi protoze jede rychleji (zobrazuje o 1 policko za vterinu vic tj 25).Naše verze kinodabu ma 1h.47min coz je rozdil dalsich cca 5 min ktere byli nejspise zpusobene lepenim kinopasu atd.Proto ten dalsi rozdil.Jinak za par minut pribude dalsi samplik dabingu kde uz se tedy"JEN MLUVÍ" .JInak film byl v teto delce i vydan na videkaztach UPF,na jinem vydani jinych spolecnosti uz tento dabing nebyl pouzit,prave z duvodu ktere jsem zde uvedl.


Zde je ukazecka:http://www.youtube.com/watch?v=kgn8ZglX9Hg
Have a nice day :)
Spoza
Příspěvky: 5
Registrován: 28 úno 2009 23:12

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Spoza »

Casovy rozdil mezi filmem (24fps) a "PALem" (25 fps) je mi znam, to je klasika.
Ovsem tech dalsich 5 minut je dost zasadni informace, ktera by IMHO stala za uvedeni na titulni strane.
Jinak, ziskani toho kinodabingu od tebe je teda fakt nemozne?
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Reno_CZ »

Jelikož respektuji zdroj od ktereho jsem ho obdrzel, bohuzel je to tak.
Have a nice day :)
Marty Butcher
Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2009 13:25

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Marty Butcher »

Ahoj Reno, díky moc za ukázku, ale teď nevím, jestli mám být šťastný s toho, že ten dabing existuje, nebo nešťastný, protože ho nemůžu mít. Radši jsi ho sem neměl dávat a neúmyslně "provokovat" :D Teď mě to nedá spát, hehe. Tiše Ti závidím, protože máš určitě hafo klenotů ve své sbírce. Škoda, že neexistuje něco jako fanouškovská důvěra vůči druhým a tyhle super dabingy zůstávají jen pro potěchu soukromou. Já osobně jsem obrovským fanoušem původních dabingů a když dají nějaký předabovaný kousek na DVD tak s toho šílím. Osobně nějaké kousky původních dabingů vlastním a pokud má někdo zájem, nemám problém mu to spřístupnit. Člověk, který se zajímá o původní dabingy a chce je, tak je pro mě spřízněná duše, hehe a nemám problém se s ním domluvit a něco mu poskytnout. Právě si myslím, když se to bude rozšiřovat, můžeme si bejt jistí, že nikdy tyto poklady nezaniknou a vždycky je někdo bude mít. Samozřejmě rozšiřovat mezi fanouškama, kterým néní lhostejný původní dabing. Toť můj názor. Každopádně tobě a Pomajzovi fandím, protože jste snad jedinní "šílenci" v republice, kteří aspoň touto formou uchovávají dabingy, i když občas je mě to k pláči, že to nemám a nemůžu se kochat jako vy :-: Ještě mě řekni, že vlastníš původní dabing na SOUBOJ TITÁNŮ a mě asi trefí :shock:
Uživatelský avatar
Reno_CZ
Příspěvky: 85
Registrován: 30 zář 2009 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: E.T. - Mimozemšťan / E.T. the Extra - Terrestrial

Příspěvek od Reno_CZ »

-Q- píše:původní verze s původními efekty byla odvysílána v zahraničí v 1920x1080i bez loga
Ano byla,dokonce ji mám ale rip neni dvakrat kvalitní.
Have a nice day :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“