Smrtelné zlo 2 / Evil Dead II

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Smrtelné zlo 2 / Evil Dead II

Příspěvekod BobSilas » 28 říj 2009 10:11

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb | BD

Související filmy: Lesní duch (1981), Armáda temnot (1992), Lesní duch (2013)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.DABING: VHS
V českém znění: Antonín Navrátil - Bruce Campbell (Ashley 'Ash' J. Williams), Bohdan Tůma - Dan Hicks (Jake + hlasy démonů + závěrečné titulky), Radovan Vaculík - Richard Domeier (Ed Getley), Antonín Hardt - John Peakes (profesor Raymond Knowby + úvodní titulky), Miluše Šplechtová, Dana Batulková, a další.

Vyrobilo: Studio Zero pro Společnost Film&Video Studio Praha
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.DABING: DVD, Blu-Ray
V českém znění: Jan Šťastný - Bruce Campbell (Ashley 'Ash' J. Williams), Jitka Moučková - Sarah Berry (Annie Knowby), Pavel Šrom - Dan Hicks (Jake), Martin Stránský - Richard Domeier (Ed Getley), Simona Vrbická - Kassie Wesley DePaiva (Bobby Joe), Roman Hybeš, Bohuslav Kalva - John Peakes (Profesor Raymond Knowby), Bohumila Dolejšová, Barbora Vildová.

Překlad: Jitka Rybová
Produkce: Milena Čapková
Zvuk: Oldřich Wajsar, Miloš Sommer
Úprava a režie českého znění: Ivana Slámová
Vyrobily: ABZ - divize Bonton Films v roce 2004
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
BobSilas

Re: Smrtelné zlo 2 / Evil Dead II

Příspěvekod MikeZ » 28 říj 2009 16:08

Celá ta trilogie by rozhodně zasloužila předabovat. Jednička má jenom jednohlasý dabing, ve dvojce Šťastný se svým klaďasovským hlasem ty ironicé hlášky absolutně nezvládá a Armáda temnot má asi devítihlasý VHS dabing, jako většina VHS 90. let. Alespoň tu Armádu temnot prý Magic box chystá v listopadu vydat, takže je velká pravděpodobnos že bude nový, snad lepší dabing.
MikeZ

Příspěvekod -kNiGHT- » 29 říj 2009 00:25

MikeZ píše:Celá ta trilogie by rozhodně zasloužila předabovat. Jednička má jenom jednohlasý dabing, ve dvojce Šťastný se svým klaďasovským hlasem ty ironicé hlášky absolutně nezvládá a Armáda temnot má asi devítihlasý VHS dabing, jako většina VHS 90. let. Alespoň tu Armádu temnot prý Magic box chystá v listopadu vydat, takže je velká pravděpodobnos že bude nový, snad lepší dabing.

Co si pamatuju tak s vydanim tohodle druheho dilu na DVD se nesla informace ze na prvni dil snad drzi prava nekdo jinej nez na dvojku a ty se nepovedlo ziskat, proto nadabovali jen tento. ('trojka' vysla par let predtim bez dabingu na DVD i unas)

Jinak ja bych si na Bruce Campbella predstavil treba Pavla Soukupa. Mam zato ze ho namlouval pro serial xena/herkules a prislo mi to celkem prirozeny :-)
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
-kNiGHT-

Příspěvekod DavePave » 29 říj 2009 07:16

Stačí se podívat na Campbellův profil ;) Pan Soukup ho kromě Xeny a Herkulese daboval i v třetím Spider-manovi a aktuálně i vede anketu
Obrázek
Obrázek
DavePave

Příspěvekod anderson » 29 říj 2009 07:36

DavePave píše:Stačí se podívat na Campbellův profil ;) Pan Soukup ho kromě Xeny a Herkulese daboval i v třetím Spider-manovi a aktuálně i vede anketu

Ja neviem, ale SOUKUP teda rozhodne nie. Ma uplne iny hlas ako Campbell a navyse je uz aj vekovo nezodpovedajuci. Inak ten prvy dabing je na moje pocudovanie velmi dobry, hoci v nom vystupuje len zopar hercov. Aj ruchove efekty su zvladnute pomerne na urovni.
anderson

Příspěvekod DavePave » 29 říj 2009 07:41

Je tam rozdíl 10 let, ale jsou rozhodně i větší paskvily typu dvacetiletého rozdílu a navíc mě Soukup na Campbella docela sedí, i když v anketě jsem hlasoval pro Pavla Šroma (Status: Nežádoucí), tam je věkový rozdíl pouhé 4 roky
Obrázek
Obrázek
DavePave

Příspěvekod Brocc » 29 říj 2009 07:43

DavePave píše:Je tam rozdíl 10 let, ale jsou rozhodně i větší paskvily typu dvacetiletého rozdílu a navíc mě Soukup na Campbella docela sedí, i když v anketě jsem hlasoval pro Pavla Šroma (Status: Nežádoucí), tam je věkový rozdíl pouhé 4 roky

mno ano, ale ne mezi ním a Brucem v době natáčení.... ;) takže pro nový dabing opravdu nepadá v úvahu...
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod DavePave » 29 říj 2009 07:45

Jo takhle, já myslel celkově... pro nový dabing tohohle filmu samozřejmě ne. Ale koho byste si tam tak představovali?
Obrázek
Obrázek
DavePave

Příspěvekod Brocc » 29 říj 2009 07:51

DavePave píše:Jo takhle, já myslel celkově... pro nový dabing tohohle filmu samozřejmě ne. Ale koho byste si tam tak představovali?

celkově mi na něj Pavel Soukup taky sedí...
Pavel Vondra, Jan Vondráček, Zdeněk Hruška.... prostě někdo, od koho to bude znít "coolově"... :D
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod anderson » 29 říj 2009 07:54

Brocc píše:
DavePave píše:Jo takhle, já myslel celkově... pro nový dabing tohohle filmu samozřejmě ne. Ale koho byste si tam tak představovali?

celkově mi na něj Pavel Soukup taky sedí...
Pavel Vondra, Jan Vondráček, Zdeněk Hruška.... prostě někdo, od koho to bude znít "coolově"... :D

Teda ZDENEK HRUSKA by sa mi pozdaval. Ale na buduci tyzden vychadza v MAGIC BOXE Armada temnot, takze sa obavam, ze tam bude nejaky dalsi daber.
anderson

Další

Zpět na Filmy