Germinal / Germinal

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Germinal / Germinal

Příspěvek od jusber »

Obrázek
Info: IMDb I ČSFD I FDb

V českém znění: Pavel Soukup - Gérard Depardieu (Toussaint Haheu) + (titulky), Petr Svoboda - Renaud (Étienne Lantier), Jiří Pomeje - Jean-Roger Milo (Chaval), Zuzana Schulzová - Miou-Miou (Maheuová), Michaela Kuklová - Judith Henry (Catherine Maheuová), Bohdan Tůma - Thierry Levaret (Zacharie Maheu) + Gérard Croce (Maigrat), Stanislav Fišer - Georges Staquet (Levaque) + Fernand Kindt (sekretář důlní společnosti), Jaroslava Obermaierová - Yolande Moreau (Levaqueová) + Anne-Marie Pisani (Mouquette), Václav Knop - Fred Ulysse (Dansaert) + Maximilien Regiani (Pierron), Soběslav Sejk - Bernard Fresson (Victor Deneulin) + Philippe Desboeuf (lékař), Simona Stašová - Solenn Jarniou (Rasseneurová) + Sabrina Deladerière (Philomène), Vladimír Kudla - Pierre Lafont (Léon Grégoire) + (epilog), Simona Vrbická - Cécile Bois (Cécile Grégoireová), Květa Fialová - Annick Alane (Grégoireová), Zdeněk Podhůrský - Frédéric van den Driessche (Paul Négrel), Jiří Zavřel - Jean-Pierre Bisson (Rasseneur), Helga Čočková - Anny Duperey (Hennebeauová), Jan Přeučil - Laurent Terzieff (Souvarine), Pavel Pípal - Jacques Dacqmine (Philippe Hennebeau), Ilja Prachař - Jean Carmet (Vincent Maheu zvaný Bonnemort) + André Chaumeau (pokladník důlní společnosti) a další

Překlad: Jana Dvořáková
Zvuk: František Francl
Asistent režie: Vlastimil Peřina
Produkce: Josef Petrásek
Úprava českého znění a režie: Július Matula
Vyrobilo: Studio Budíkov 1994
Naposledy upravil(a) jusber dne 23 srp 2021 13:55, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1696
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od anderson »

Malo by sa jednať o kinodabing pre GEMINI FILM. V minulosti ho dosť často vysielala aj JOJ Plus.
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od jusber »

anderson píše:Malo by sa jednať o kinodabing pre GEMINI FILM. V minulosti ho dosť často vysielala aj JOJ Plus.
To je asi méně pravděpodobné.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1696
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od anderson »

Otvoril som FP a je to 100% kinodabing pre GEMINI FILM. ;)
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od jusber »

Nicméně já mám tu nahrávku na VHS z TV Prima a podle vysokého pořadového čísla kazety a designu tehdejších reklam odhaduji, že jsem to nahrál někdy uprostřed 90tých let. A předtím je nahraný Amadeus, také z TV Prima, takže je-li zřejmé, kdy šel Amadeus s prvním dabingem na Primě, tak Germinal musel jít někdy lehce poté. Asi vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně dlouhý film, tak ho Prima tenkrát vysílala rozděleně jako 1. a 2. část.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1696
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od anderson »

To samozrejme nijako nespochybňuje moje tvrdenie, že sa jedná o kinodabing. Moju nahrávku s týmto českým kinodabingom som niekedy okolo roku 2017 urobil z JOJ Plus. ;)
urby
Příspěvky: 679
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od urby »

Našel jsem letité poznámky dabingového obsazení i s přiřazenými rolemi. Chtěl jsem zde kdysi založit, ale kopie na uložto byla s ustřiženými závěrečnými titulky, takže by to bylo bez tvůrců českého znění, což zdejší pravidla nedovolují. Takže se nyní může doplnit.

Petr Svoboda - Renaud (Étienne Lantier), Jiří Pomeje - Jean-Roger Milo (Chaval), Zuzana Schulzová - Miou-Miou (Maheuová), Michaela Kuklová - Judith Henry (Catherine Maheuová), Bohdan Tůma - Thierry Levaret (Zacharie Maheu) + Gérard Croce (Maigrat), Stanislav Fišer - Georges Staquet (Levaque) + Fernand Kindt (sekretář důlní společnosti), Jaroslava Obermaierová - Yolande Moreau (Levaqueová) + Anne-Marie Pisani (Mouquette), Václav Knop - Fred Ulysse (Dansaert) + Maximilien Regiani (Pierron), Soběslav Sejk - Bernard Fresson (Victor Deneulin) + Philippe Desboeuf (lékař), Simona Stašová - Solenn Jarniou (Rasseneurová) + Sabrina Deladerière (Philomène), Vladimír Kudla - Pierre Lafont (Léon Grégoire) + (epilog), Simona Vrbická - Cécile Bois (Cécile Grégoireová), Květa Fialová - Annick Alane (Grégoireová), Zdeněk Podhůrský - Frédéric van den Driessche (Paul Négrel), Jiří Zavřel - Jean-Pierre Bisson (Rasseneur), Helga Čočková - Anny Duperey (Hennebeauová), Jan Přeučil - Laurent Terzieff (Souvarine), Pavel Pípal - Jacques Dacqmine (Philippe Hennebeau)

Pavel Soukup také (titulky).

A jeden dosud neuvedený dabér:
Ilja Prachař - Jean Carmet (Vincent Maheu zvaný Bonnemort) + André Chaumeau (pokladník důlní společnosti)
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od jusber »

anderson píše:To samozrejme nijako nespochybňuje moje tvrdenie, že sa jedná o kinodabing. Moju nahrávku s týmto českým kinodabingom som niekedy okolo roku 2017 urobil z JOJ Plus. ;)
To byla moje neznalost. Zmátlo mě, že na ČSFD je jiný distributor, ale to je pravděpodobně jen v zemi původu. Na UniFrance je opravdu GEMINI FILM.
Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1871
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Germinal / Germinal

Příspěvek od Teoretik »

U názvu filmu by měl být doplněn letopočet 1993, jinak vytvořené linky odkazují na starší adapraci stejnojmenného filmu
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Odpovědět

Zpět na „Filmy“