Kráska a zvíře / Beauty and the Beast

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
John B
Moderátor
Příspěvky: 473
Registrován: 13 črc 2020 11:44

Kráska a zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od John B »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce, Kráska a zvíře (2017)

V českém znění: Jana Mařasová - Paige O'Hara (Belle), Martin Zounar - Robby Benson (Zvíře / Princ), Vratislav Kříž - Richard White (Gaston), Gabriela Vránová - Angela Lansbury (paní Konvičková), Jiří Holý - Rex Everhart (Maurice), Karel Gult - Jerry Orbach (Lumiere), Martin Sobotka - Jesse Corti (Lefou), Pavel Šrom - David Ogden Stiers (Cogsworth), Adéla Draxlerová - Bradley Pierce (Chip), Hana Talpová - Jo Anne Worley (Almara), Pavel Pípal - David Ogden Stiers (Vypravěč), Dalimil Klapka - Alvin Epstein (knihkupec), Karel Richter - Tony Jay (psychiatr Monsieur D'Arque) a další

Zpívají:

"Kráska"
Jana Mařasová - Paige O'Hara (Belle), Vratislav Kříž - Richard White (Gaston), Gabriela Vránová - Liz Callaway (zákaznice u vlásenkáře) a sbor pod vedením Aleny Rychetské

"Gaston"
Vratislav Kříž - Richard White (Gaston), Martin Sobotka - Jesse Corti (Lefou) a sbor pod vedením Aleny Rychetské

"Buďte host"
Gabriela Vránová - Angela Lansbury (paní Konvičková), Karel Gult - Jerry Orbach (Lumiere) a sbor pod vedením Aleny Rychetské

"Něco"
Jana Mařasová - Paige O'Hara (Belle), Gabriela Vránová - Angela Lansbury (paní Konvičková), Martin Zounar - Robby Benson (Zvíře), Karel Gult - Jerry Orbach (Lumiere), Pavel Šrom - David Ogden Stiers (Cogsworth)

"Lidé jak dřív"
Gabriela Vránová - Angela Lansbury (paní Konvičková), Hana Talpová - Jo Anne Worley (Skříň), Karel Gult - Jerry Orbach (Lumiere), Pavel Šrom - David Ogden Stiers (Cogsworth) a sbor pod vedením Aleny Rychetské

"Kráska a zvíře"
Gabriela Vránová - Angela Lansbury (paní Konvičková)

"Píseň zloby"
Vratislav Kříž - Richard White (Gaston), Martin Sobotka - Jesse Corti (Lefou) a sbor pod vedením Aleny Rychetské

"Kráska a zvíře - finále"
sbor pod vedením Aleny Rychetské

Překlad: Gina Dolejšová, Daniela Margoliusová (použit výňatek z knihy Romeo a Julie v překladu Erika Adolfa Saudka)
Texty písní: Eduard Krečmar
Produkce: Zdena Sirotková, Pavla Draxlerová
Zvuk: Ivo Novák, Michael Hradiský
Střih zvuku: Jana Stejskalová
Kreativní supervize: Martinsz Jaworowski
Hudební režie: Zoltán Liška
Dialogy a režie: Marie Fronková, Petr Pospíchal
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Barrandov studio a. s. - dabing - 1993 / 1994
Naposledy upravil(a) Olda808 dne 19 čer 2017 16:20, celkem upraveno 12 x.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Pomajz »

je to stejný dabing co běžel v kině?mě se to tedy moc nezdá :( :-?
RETROFILM
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Newmy »

Ano, je.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Pomajz »

Díky,ale nezdálo se mě to nejdřív,nezní tak jak zněly kinodabingy začátkem 90tých let
RETROFILM
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Pomajz »

RETROFILM
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Pomajz »

.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 19 pro 2020 21:40, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Džejňulka »

včera jsem tuto překrásnou pohádku po mnoha letech zase viděla. :) Byl to pěkný zážitek a jsem ráda, že Nova konečně něco podobného odvysílala.
Co se dabingu týče, krom Jany Mařasové a Pavla Šroma jsem nepoznala snad nikoho, takže jsem si aspoň od hádání trochu odpočinula. Jen Konvička mi pořád vrtala hlavou, věděla jsem,že jí znám.
A propo Martin Zounar? Ve scéně, kdy umírá, byl jeho hlas docela dobře poznat a po proměně už tuplem, ale ten zvířecí hlas, když byl hrubý, to přece museli nějak upravit,ne? Takovej hlas by asi Martin nedokázal. Podle mě teda určitě to upravili, pokud o tom něco víte, ráda se nechá poučit. ;)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Pomajz »

Já se spíš divím že začli v TV tyhle disneyovky dávat, hlavně mě zarazila Sněhurka a sedm trpaslíků.To přece bylo pro vysílání v televizi vždy TABU.
RETROFILM
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od anderson »

Lukiz píše:Asi jim už nic jiného nezbývalo, neboť obnovené distribuce do kin už nejsou tak v módě a placatý disk lidi koupěj tak jednou.
Tak tak. :mrgreen: Po tom co posledny z disneyho potomkov takmer priviedol firmu do krachu, muselo nove vedenie zhanat peniaze vsetkymi moznymi sposobmi. Skoncila tak era neuvadzania kinorozpravok v TV, aj era ked existoval iba jeden - a v Burbanku schvalovany - dabing.
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Kráska a Zvíře / Beauty and the Beast

Příspěvek od Don Arian »

mě spíš udivilo že na Nově běžela kreslená disnyovka v 20:00 a ne dopoledne
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Odpovědět

Zpět na „Filmy“