JFK / JFK

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

wasrik
Příspěvky: 67
Registrován: 06 led 2012 17:05

Re: JFK / JFK

Příspěvek od wasrik »

No to bych si taky přál s těmi spjatými hlasy, to by byla bomba... Nejlepší by bylo, kdyby tam každý dabér mluvil jen jednu roli, i když je jasné, že by to bylo náročnější vzhledem k počtu postav, ale tento film by si to určitě právem zasloužil. Jako za starých časů, kdy se ve filmu objevilo, třeba 40-50 dabérů (viz např. Ohroženi Britannicu http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=5064 a ix dalších), jenže byla holt jiná doba, bohužel (myšleno v dabingu, jinak no comment...) Tohle je sice v dnešní době scifi, ale vox populi by myslím rozhodně neměl být zatracován.
Co se týče M.Donutila, vím, že už by to bylo jinde, ale jelikož je v této roli fantastický a na Kevču Cosťu mi tady fakt pasuje, snad by se to dalo. No, těžko říct, ale asi by měl zvítězit rozum nad emocema... ;)
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: JFK / JFK

Příspěvek od sud »

David Novotný dabující KC - jenom čekám kdy se strhne bouřlivá reakce na jeho další obsazení na dalšího slavného herce. :D Teď vážně. IMHO to nemusí být špatné (DN Costnera daboval už v Silveradu, ale tam měl velmi málo mluveného prostoru), sice ne úplně nejlepší, ale myslím že to hodně dotáhne herecky. Na rozpacích jsem ze spojení Postránecký - Lemmon, spojení Prager - Pesci už se osvědčilo, vyloženou radost mám ze spojení Jiří Čapka - Tommy Lee Jones :-: . Takže uvidíme a uslyšíme.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: JFK / JFK

Příspěvek od Michaela2 »

podle mě David Novotný bude zcela v pohodě :-) i když radši bych byla za Lukáše Hlavicu :)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: JFK / JFK

Příspěvek od Ištván87 »

Podle časopisu Cinema film uvidíme 21. listopadu na ČT2 od 20:00.

Jinak když si vezmu výčet těch, které pan Novotný na ČT už daboval (Al Pacino, Marlon Brando, Jean-Paul Belmondo), tak mně osobně přijde, že zrovna na Kevina Costnera sedí asi nejlíp.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: JFK / JFK

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 24 črc 2022 18:27, celkem upraveno 2 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: JFK / JFK

Příspěvek od Michaela2 »

Donutil a Vízner jsou už kapánek za zenitem, co se týká 36 letého Costnera
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: JFK / JFK

Příspěvek od cenda »

A odvysílat dabing, kde známí čeští herci s výraznými hlasy mluví každý hned několik známých amerických hvězd? Ale no tak :D
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: JFK / JFK

Příspěvek od Michaela2 »

Bacon- Pospíchal, Rooker- Klapka = no tak o takovej uměleckej zážitek se nechám přpravit ... tady zase někdo zastává názor 1. dabing = automaticky uměleckej zážitek, at je to prasárna jakákoli, že ? :D
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: JFK / JFK

Příspěvek od videofil »

Tak jak by pasoval Miroslav Donutil na o 24 let mladšího Costnera si netroufám odhadnout, ale jinak je u mě Donutil určitě na prvním místě. Bez debat. Ale David Novotný? :o Slyšel jsem ho jen v ukázce, a nic moc. Co se obsazení týče, nejvíc mě těší Jiří Čapka na Tommy Lee Jonese. Už ho tuším daboval v Uprchlíkovi, a skvěle. :-:
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: JFK / JFK

Příspěvek od Vladajsoucna »

JFK a "konspirační srágorovina". No, věc názoru, ale třebaže některé Stoneovy scénáristické konstrukce mohou působit přehnaně až paranoidně, ústřední myšlenka filmu rozhodně mimoňská není, především se ale jedná o mistrovsky natočený politický thriller vyznamenaný několika oskary, jeden z nejlepších Stoneových filmů a v neposlední řadě také herecký vrchol Kevina Costnera...

A dabing ČT se rozhodně povedl. Konečně David Novotný našel pro sebe vhodného herce! (Alespoň tedy ze všech stars, které na ČT stihl nadabovat). Za původním Donutilem nijak nezaostával, přičemž ještě hlasově více odpovídá originálu.

Jinak souhlas, že slabinou dabingu bylo obsazení Davida Matáska na Sutherlanda, jeho hlas působil na něj příliš mladě, zkrátka se nehodil. Ale to je tak jediná skvrna na celkově dobré práci. V této souvislosti mě napadá, že by ČT mohla konečně uvést i další Stoneův opus, neprávem opomíjeného Nixona s Anthony Hopkinsem. Na dabing s Petrem Štěpánkem si již nepamatuji, zřejmě to ale byla jen nízkorozpočtová VHS záležitost. V případě předabování by se jistě nabízel Jaromír Meduna, jenž se posledně v Mlčení jehňátek předvedl dokonale. :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“