Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

oik
Příspěvky: 383
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od oik »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing: (Premiéra)
V českém znění: Jan Schánilec - Bud Spencer (Charlie Smith), Pavel Trávníček - Giuliano Gemma (Sonny), Zuzana Skalická, Dalimil Klapka, Petr Pospíchal, Miloš Vávra

Překlad: Tereza Svobodová
Zvuk: Hugo Markes
Dialogy a režie: Miroslav Šváb
České znění připravila společnost Bär
Vyrobila: Premiéra TV v roce 1993

2. dabing: (Prima)
V českém znění: Jiří Zavřel - Bud Spencer (Charlie Smith), Vladimír Dlouhý - Giuliano Gemma (Sonny), Petr Oliva - Robert Middleton (Angelo), Jaroslav Kaňkovský - Riccardo Pizzuti (Kobra), Jiří Plachý - Bill Vanders (inspektor MacIntosh), Stanislav Fišer - Steffen Zacharias (Gerace), Vladimír Čech - Gerald Landry (divák na zápase) + Giovanni Cianfriglia (Mackie Messer) + (více rolí), Karel Richter - George Rigaud (senátor O'Riordan), Jaroslav Horák (více rolí) a další

Zvuk: Svatopluk Cechel
Překlad: Nikola Bruder
Produkce: Jana Prášilová, Zdena Sirotková
Dialogy: Jaroslava Zavřelová
Režie českého znění: Zuzana Zemanová
Vyrobilo: studio dabing S Pro Alfa, Prima Plus a.s., TV Prima, 2000

3. dabing: (Barrandov)
V českém znění: Jiří Klem - Bud Spencer (Charlie Smith), Filip Jančík - Giuliano Gemma (Sonny), Bohuslav Kalva - Robert Middleton (Angelo), Tomáš Juřička - George Wang (Naka Kata), Rudolf Kubík - Richard Kolin (Tim O'Hara), Radovan Vaculík - Victor Israel (Jidáš) + Ricardo Palmerola (John O'Donnell), Roman Hájek, Vladimír Kudla - Mario Brega (Angelův zbraňový mistr), Jaroslav Horák - Steffen Zacharias (Gerace) + Claudio Ruffini (rozhodčí zápasu Jim Baxter), Radka Malá, Jan Szymik - Riccardo Pizzuti (Kobra), Bohdan Tůma - Gerald Landry (divák na zápase), Hana Ševčíková, Anežka Pohorská - Lara Sender(Geraceova dcera), Hana Talpová - Margherita Horowitz (Geraceova manželka), Zdeněk Maryška - Bill Vanders (inspektor MacIntosh), Milan Slepička - George Rigaud (senátor O'Riordan) + Luigi Bonos (Italský obchodník) + Arrigo Peri (kuchař), Mária Aneta Igonda a další

Zvuk: Pavel Špatný
Vedoucí výroby: Hana Wszolková
Dialogy: Soňa Bubníková
Produkce: Stanislav Wszolek
Režie: Gustav Bubník
Vyrobilo AW Studio Praha v roce 2016
Naposledy upravil(a) oik dne 24 dub 2018 19:30, celkem upraveno 9 x.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od Pomajz »

Musí existovat ještě starší dabing,na TV Premiéra to běželo v 93 roce v pátečním pásmu. Jestli se rozzlobíme, budeme zlí a ještě jeden film,teď nevím přesně jaký.
RETROFILM
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od palg »

až na pana Zavřela a Dlouhého dabing o ničem. a to se nezmiňuji o zvuku. kdyby tento dabing vznikl počátkem devadesátých let, tak bych se nedivil, ale takhle.
Vladimír Čech čte také titulky.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od salgado »

Tak u Northů si řekli, že ten dabing je tak špatný, že je zbytečné jej dávat na DVD. A vydali DVD bez dabingu. Vida, jak se dá ušetřit. Že si to nikdo nekoupí, je věc druhá. :D
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9289
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od filip »

Nový dabing, asi vyrobený do šuplíku :-? , nikde jsem ho nezaznamenal, je od studia a překladatel uveden nebyl:

V českém znění: Jiří Klem - Bud Spencer (Charlie Smith), Filip Jančík - Giuliano Gemma (Sonny), Bohuslav Kalva - Robert Middleton (Angelo), Tomáš Juřička, Rudolf Kubík, Radovan Vaculík, Roman Hájek, Vladimír Kudla, Jaroslav Horák, Radka Malá, Jan Szymik, Bohdan Tůma, Hana Ševčíková, Anežka Pohorská, Hana Talpová, Zdeněk Maryška, Milan Slepička, Mária Aneta Igonda a další

Překlad: ?
Zvuk: Pavel Špatný
Vedoucí výroby: Hana Wszolková
Dialogy: Soňa Bubníková
Režie: Gustav Bubník
Vyrobilo AW Studio Praha v roce 2016
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
oik
Příspěvky: 383
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od oik »

Jiří Klem jako Bud Spencer? :O Nedokážu si to představit.
Jinak mně ten první dabing nepřijde být tak špatný jako kolegům výše, ne, že by se mi nějak extra líbil, třeba Vladimír Čech tam mluví až moc postav, ale zvuk si třeba netroufnu posoudit, vzhledem k tomu, že jediná kopie, co běhá po netu, pochází z letité VHS, a obsazení hlavních rolí, Dlouhý, Plachý, Kaňkovský, Oliva, Fišer, všichni sedí. Je teda fakt, že se mi nikdy nijak zvlášť nezamlouval Jiří Zavřel coby Spencer. Ale ještě nevím, jak bude znít Jiří Klem, takže možná budu rád za Zavřela.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od bloom »

Já si hlavně myslím, že hlavní dvojice bude trochu věkově nesymetrická. Přeci jen mezi Gemmou a Spencerem by neměl být slyšet rozdíl 30 let, který bude mezi Jiřím Klemem a Filipem Jančíkem (ten je podle mě dobrá volba). To by IMHO bylo lepší, aby třeba Spencera daboval třeba Jiří Schwarz, nebo i ten Zbyšek Horák, a nebo naopak Gemmu někdo typu Pavla Trávníčka.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od DAN K. »

Budu Spencera musí dabovat někdo, kdo má smysl pro komediální intonaci a timing, aby správně usadil hlášku. Proto byly podle mě špatně jinak dobří dabéři Zbyšek Horák, Pavel Rímský, Jiří Zavřel, Josef Větrovec a platí to i o panu Klemovi (a i pana Hrušínského jsem se trochu ošíval, ale on naštěstí nedělal tolik komediální filmy). Naopak Jiří Schwarz by byl podle mě dobrý.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od Pomajz »

DAN K. píše:Budu Spencera musí dabovat někdo, kdo má smysl pro komediální intonaci a timing, aby správně usadil hlášku. Proto byly podle mě špatně jinak dobří dabéři Zbyšek Horák, Pavel Rímský, Jiří Zavřel, Josef Větrovec a platí to i o panu Klemovi (a i pana Hrušínského jsem se trochu ošíval, ale on naštěstí nedělal tolik komediální filmy). Naopak Jiří Schwarz by byl podle mě dobrý.
Proboha tak toto už je moc....
Z vašich příspěvků vážený pane to vypadá jako když vše co je staré je špatné. Slyšel jste pana Větrovce v Sudý a lichý??? Pana Hrušínského????
A Jiří Schwarz jako Spencer?????
Tak to se můžeme těšit až to bude vysílat prima na nový dabingy.
RETROFILM
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Také andělé jedí fazole / Anche gli angeli mangiano fagioli

Příspěvek od PavelBartos »

Měl jsem například příležitost porovnávat dabingový výkon Pavla Rímského a Jiřího Schwarze ve stejné, často komediální, roli ztvárněné stejným hercem, zatímco pan Rímský byl jako obvykle úžasný, on je vyloženě mistr, komedie i vážných úloh, Jiřího Schwarze bych nedoporučoval. Ani pan Horák nebyl dobrý, ovšem Jiří Zavřel, i pánové Hrušínský a Větrovec, ti právě uměli vystihnout to, jaký má Bud Spencer ve filmu být. Když šlo přímo o role jako ve filmu Dvojníci, tak se toho zhostil skvěle Rudolf Jelínek, taktéž známý jako dabér z plagiátů, kde byl místo originálu Paul Smith. Je velká škoda, že ne všem těmto se dostalo Českého dabingu, i když samozřejmě nejsou až tak dobré jako filmy s pravým Budem Spencerem, mají však takříkajíc ty správné ingredience a zajisté by diváka pobavily i dnes.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“