Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ( Kino, ČT )
V českém znění: František Němec - Franco Nero (Vanzi), Miloš Kopecký - Claudio Nicastro (Salvatore Rosa), Petr Oliva - John Steiner (Piro), Jiří Holý - Riccardo Cucciolla (Pesenti), Václav Voska - Georges Wilson (Campoloni), Soběslav Sejk - Luigi Zerbinati (Zagarella), Karel Houska - Ferruccio De Ceresa (ředitel věznice), Eduard Cupák - Damiano Damiani (Vanziho obhájce), Josef Zíma - Daniele Tedeschi (vyšetřující soudce), Oldřich Musil - Ricciardetto De Simone (Ricciardetto Simonetti), Ota Sklenčka - Santo Simone (Armando), Josef Langmiler - Piero Nuti (vězeňský lékař), Petr Haničinec - Turi Ferro (strážmistr), Jan Pohan - Daniele Dublino (dozorce), Míla Besser - Daniele Dublino (dozorce), Jaroslav Moučka - Ennio Colaianni (dozorce), Jiří Zahajský - Antonio Casale (Ventura), Miroslav Moravec - Giampaolo Bettega (Giampaolo Bettega), Jiří Němeček - Enzo Andronico (Pesentiho obhájce), Eva Jiroušková - Renata Zamengo (Campoliniová), Jiří Novotný - Corrado Solari (Crotta), Alfred Strejček (vězeňský psychiatr), Jan Schánilec (dozorce Farinelli), Václav Kaňkovský (vězeň), Ladislav Županič (vězeň), Vladimír Salač (vězeňský hlasatel), Bedřich Šetena - Franco Ukmar (ošetřovatel), Aleš Košnar, Eva Trejtnarová - Patrizia Adiutori (Milena), Consuela Morávková (vězeňská hlasatelka), Jiří Pick - Francesco D'Adda (vyšetřující soudce), Jan Cmíral - Gianni Solaro (nakladatel), Zdeněk Jelínek (kněz),, Lubomír Bryg (vězeň s kostkovanými trenýrky), Jiří Prager, Jiří Smutný, Stanislav Bruder, Michal Pavlata (vrah Pesentiho) a další

Zvuk: Jaromír Svoboda
Střih: Jana Boháčová
Zvukové efekty: Marie Fronková
České dialogy: Zdena Psůtková
Režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov dabing 1974
Naposledy upravil(a) palg dne 12 led 2014 09:50, celkem upraveno 5 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od Historik »

V úvodním příspěvku bylo doplněno několik jmen herců na postavy a dabéry. Dále:

Josef Zíma - Francesco D'Adda Daniele Tedeschi (vyšetřující soudce).
Josef Zíma podle mě dabuje vyšetřujícího soudce v případu Vanzi, kterého hraje Daniele Tedeschi. Francesco D'Adda hraje vyšetřujícího soudce v případu Pesenti, jeho dabéra jsem nepoznal.

Jan Pohan/Míla Besser - Daniele Dublino (dozorce).
Dozorce, kterého hraje Daniele Dublino, dabuje v některých scénách Jan Pohan a v některých Míla Besser. Je to méně častá, ale přece jen občas pozorovatelná vada starých dabingů, daná tehdejší technologií natáčení obvykle během 3-8 dnů na jeden mikrofon, takže všichni dabéři v jedné scéně museli být ve stejný okamžik v nahrávacím studiu. Jelikož pořadí smyček se přizpůsobovalo podle hlavních rolí a nejžádanějších, tedy obvykle i nejzaměstnanějších dabérů, vyšly někdy smyčky dabérům ve středních a malých rolích na více dnů a nepodařilo se je získat na další natáčecí den na pokračování.

Miroslav Moravec - Giampaolo Bettega (Giampaolo Bettega),
Oldřich Musil - Ricciardetto De Simone (Ricciardetto Simonetti).
Postava dabovaná Miroslavem Moravcem se skutečně jmenuje jako herec, který ji hraje, jeho jméno zazní i v dialogu. Také postava dabovaná Oldřichem Musilem se podle některých pramenů jmenuje velmi podobně jako herec, který ji hraje, i když v dialogu zazní jiné jméno - Valerino.

Doplnění:
Ladislav Županič (vězeň)
Vladimír Salač (vezeňský hlasatel)

Jan Přeučil (dozorce).
Toho jediného jsem nezachytil, nepočítaje poslední tři uvedené (Šetena, Košnar, Morávková).
Consuela Morávková by měla být - Patrizia Adiutori (Milena) ?

Sabina Pesentiová podle mě není Ljuba Krbová.
Klenoty Dabingu
Příspěvky: 28
Registrován: 01 kvě 2018 11:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od Klenoty Dabingu »

....za mě jasné VELKÉ DÍKY ČT za odvysílání tohoto skvělého dabingu a nadále si myslím, že to nemá smysl rozpitvávat. Proboha, nestačí fakt jen poděkovat za skělou práci ? To pořád musí někdo dokola mrchtat ?
Já se osobně Těším na další dabingovou pecku : DOZNÁNÍ, po 16.letech opět na ČT - jen tak dál....
http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=4950
Naposledy upravil(a) Klenoty Dabingu dne 13 srp 2018 20:46, celkem upraveno 1 x.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od salgado »

Buďme rádi za to, že v ČT ještě pracují lidé, kteří nám podobné filmy s původními dabingy naservírují. Díky tomu pak máme možnost slyšet konkrétně v tomto filmu zajímavé obsazení vedlejších rolí. Mně se třeba líbily drobné epizodky Jaroslava Moučky v roli tupého bachaře, Karla Housky jako komisního ředitele věznice či Oldřicha Musila jako zabijáka. A vrcholem byla role Miloše Kopeckého jako místního bosse Rosy.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od urby »

Skvělý dabing. Jak co do kvality, tak i počtu obsazení. I rozsahem sebemenší role má svého dabéra. Snad jen Alfreda Strejčka jsem zaslechl dvakrát. Kromě uvedeného psychiatra dabuje na konci filmu kteréhosi Vanziho přítele, který přišel na loď.

Upřesnění:
Jiří Novotný - Corrado Solari (Crotta), Bedřich Šetena - Franco Ukmar (ošetřovatel).

Doplnění:
Jiří Pick - Francesco D'Adda (vyšetřující soudce), Jan Cmíral - Gianni Solaro (nakladatel), Zdeněk Jelínek (kněz).

V malých roličkách vězňů jsou k zaslechnutí Lubomír Bryg, Jiří Prager, Jiří Smutný, Stanislav Bruder.

A řekl bych, že zde nedabují v topiku uvedení Bohumil Bezouška a Jan Přeučil.
Paddy
Příspěvky: 756
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od Paddy »

Ukázka dabingu :
----------------------
https://www.youtube.com/watch?v=AzhvobwRPtU
FranzK
Příspěvky: 123
Registrován: 18 črc 2010 19:26

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od FranzK »

Eva Jiroušková - Renata Zamengo (Campoliniová)
Toto není zcela správně. Jiroušková opravdu dabuje epizodku Campoliniové. Podle imdb však Renata Zamengo hraje Sabinu, dceru zavražděného Pesentiho, která se objeví na samém konci. Hlas jsem nepoznal, pronese jen několik slov. Vzdáleně mi připomíná Jaroslavu Obermaierovou, ale netroufám si tvrdit, zda by ji mohla dabovat právě ona nebo někdo jiný.
Nikde jsem neobjevil, kdo by mohl hrát Campoliniovou, informace ve filmových databázích nejsou v případě tohoto filmu příliš podrobné...
richardda
Příspěvky: 1108
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od richardda »

Verze v originalnim zneni, kterou jsem videl na you tube narozdil od ceske verze z CT zacina titulky na tmavem pozadi s charakteristickym kakofonickym hudebnim podkresem. Pak nasleduje dej filmu jak ho zname z CT. Muj tata kdesi ale sehnal i verzi ktera - podobne jako ta z CT zacina "ochutnavanim peciva", pak nasleduji titulky a pak normalne pokracuje dej jak ho opet zname z kopie CT. Jenomze... ty titulky jsou zajimave tim, ze v nich neni zadne tmave pozadi, ale normalne pokracuje dej filmu, kdy dozorci rozdavaji veznum ony balicky s pecivem. Tuto verzi jsem zatim nemel moznost podrobne shlednout, proto neumim rict, jestli v ni je neco navic, co ve verzi CT chybi a tudiz nebylo nadabovano. Je vsak jasne, ze je mozne, ze existuji dve strihove mirne odlisne verze tohoto filmu. Nezbyva tedy nez dodat, ze je chvalyhodne, ze CT tuto jinou verzi nezakoupila a neopatrila novym dabingem (pokud by ten puvodni nahodou nepasoval) ale odvysilala kopii ktera byla promitana i v nasich kinech. :-:
NOVA, jedině ona.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od salgado »

Ještě Michal Pavlata dabuje jednoho z vrahů Pesentiho.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Vyšetřování skončilo - zapomeňte / L´ Istruttoria é chiu ...

Příspěvek od Nanamarak »

salgado píše:Ještě Michal Pavlata dabuje jednoho z vrahů Pesentiho.
A není to spíš v topicu uvedený Aleš Košnar?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“