Rozhněvaný muž / L' Homme en colère

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Rozhněvaný muž / L' Homme en colère

Příspěvekod Roko » 09 pro 2009 12:07

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1.DABING: ( ČST, ČT )
V českém znění: Rudolf Hrušínský - Lino Ventura (Romain Dupre), Alena Procházková - Angie Dickinson (Karen), Gustav Bubník - Laurent Malet (Julien Dupre), Soběslav Sejk - Donald Pleasence (Albert Pumpelmeyer), Jarmila Švehlová - Lisa Pelikan (Anne), Jan Pohan - Chris Wiggins (MacKenzie), Helga Čočková - Hollis McLaren (Nancy), Vlastimil Zavřel - Sonny Forbes (boxer), Ladislav Županič - R.H. Thomson (Peter Borke), Miroslav Zounar - Murray Westgate (seržant na komisařství), Jan Bartoš - Vlasta Vrana (majitel klubu), Miroslav Nohýnek - Peter Hicks (Lentini), Otto Lackovič (taxikář), Jiří Zavřel (Borkeho vedoucí), Karel Chromík - Konrad Kaufmann (inspektor), Stanislav Bruder - Len Watt (muž v autobusu) + Walter Massey (recepční), Jan Sedliský, Václav Stýblo - Jimmy Tapp ("pokladník"), Petr Skarke - John Boylan (policista na dálnici) + Patrick Peuvion (Stevens), Zdeněk Blažek - Allan Bruce (seržant na dálnici) + (více rolí), Ladislav Kazda - Aubert Pallascio (kriminalista Parker), Jiří Havel - Bertrand Gagnon (politý host v restauraci), Daniela Bartáková - Julie Khaner (volejbalová trenérka), Miloš Zavřel - Michel Pasquier (vedoucí restaurace Jock) + (policista na dešti), Bohuslav Kalva (prodejce vstupenek), Milan Livora (kontrolor vstupenek), Eva Kubíková (Anneina kolegyně), Jaroslav Horák (policista s baterkou), Raoul Schránil (vrátný v nočním klubu), Oskar Gottlieb (hlas z policejní vysílačky), Ladislav Krečmer, Karel Hábl a další

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Hana Fišárková
Vedoucí výroby: Jaromír Šindelář
České dialogy: Bohumíra Peychlová
Režie českého znění: Pavel Klemens
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing pro ČST Praha 1982

2.DABING: ( Prima )
V českém znění: Jaromír Meduna - Lino Ventura (Romain Dupre), Dagmar Čárová - Angie Dickinson (Karen), Marek Libert - Laurent Malet (Julien Dupre), Jiří Prager - Donald Pleasence (Albert Pumpelmeyer), Tatiana Vilhelmová - Lisa Pelikan (Anne), Oldřich Vlach - Chris Wiggins (MacKenzie), Jitka Ježková - Hollis McLaren (Nancy), Roman Hájek, Petra Jindrová-Lupínková, Jana Altmannová, Jitka Moučková, Milan Slepička, Radovan Vaculík, Jaroslav Horák, Milan Bouška, Jiří Valšuba, Vilém Udatný, Ludvík Král, Adam Lanči, Jan Nedvěd, Anna Suchánková, Eliška Pohorská a další

Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Zdena Sirotková, Jana Prášilová
Překlad: Anna Vovsová
Dialogy a režie českého znění: Zuzana Zemanová
Vyrobilo: pro Prima Plus a.s. Studio Dabing S Pro Alfa CZ a.s. 2000
Roko
Admin

Re: Rozhněvaný muž / L´Homme en colére

Příspěvekod Historik » 06 kvě 2010 21:21

Já jsem zaznamenal jen TV premiéru v roce 1982, čímž nevylučuju reprízu, která bývala v podobných případech do 2 let.
Historik

Re: Rozhněvaný muž / L' Homme en colère

Příspěvekod konupka » 04 zář 2017 05:03

Poprvé od roku 2000 (možná i od roku 1982). Že by tedy původní dabing?
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
konupka

Příspěvekod Licence2kill » 04 zář 2017 10:28

Bude samozřejmě uveden ČST dabing a jelikož distributor dodal pouze ne moc kvalitní SD obraz, tak jsme přepsali naši '35 do HD, takže film bude i s původními českými titulky.
Licence2kill
Moderátor

Příspěvekod Ištván87 » 04 zář 2017 16:28

Licence2kill píše:Bude samozřejmě uveden ČST dabing a jelikož distributor dodal pouze ne moc kvalitní SD obraz, tak jsme přepsali naši '35 do HD, takže film bude i s původními českými titulky.

Tak to zní dvojnásobně výborně. :-: :-: :-:
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod cenda » 04 zář 2017 18:23

Když jsem to četl, tak mi okamžitě vytanul na mysli předseda ze Slunce seno.... a jeho: "No vida, takovejch let to nešlo a teďka to najednou jde". :D :-: :-:
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod richardda » 04 zář 2017 19:00

Jo, tak tohle je trefny! :-: :D
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod jiri111 » 23 zář 2017 07:22

takže už zítra se můžeme těšit na:

https://www.youtube.com/watch?v=bq7F_FbLrz8
jiri111

Příspěvekod Bobika » 23 zář 2017 08:58

Dle ukázky : rozhlasový komentátor hokeje Švédsko-Kanada .... Karel Malina
Bobika

Příspěvekod Licence2kill » 25 zář 2017 08:26

Omlouvám se za mystifikaci ohledně titulků, netušil jsem, že ty české odstřihnou a vrazí tam původní francouzské z dodané SD verze. Ten úvodní titulek bych pochopil, že půjde pryč, ty závěrečné podle mě mohli ponechat, ale alespoň byl vidět kvalitativní rozdíl v obraze obou verzí.

Jinak si dovolím poznámku mimo dabing k filmu samotnému. Přijde mi upřímně jako dost průměrný tuctový film, scenáristicky nijak nápaditý, který z podprůměru (v mých očích) vytáhly 4 věci: výborný výkon L. Ventury, působivě zachycená atmosféra Montrealu, chytlavá ústřední melodie a český dabing. Ten se skutečně povedl, jakkoliv Hrušínský zněl zpočátku na Venturu nezvykle, ale postupem času jsem si zvykl a spojení se mi pak zdálo velmi dobré.
Licence2kill
Moderátor

Další

Zpět na Filmy