Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING
V českém znění: David Novotný - Jean-Paul Belmondo (Louis Mahé), Tereza Bebarová - Catherine Deneuve (Marion Vergano), Jiří Čapka - Michel Bouquet (Camolli), Roman Hájek - Marcel Berbert (Jardine), Jan Szymik, David Voráček, Miloslav Mejzlík, Anna Suchánková, Monika Schullerová, Otmar Brancuzský, Adéla Kačerová, Josef Pejchal, Hana Talpová, Martin Janouš, Vladimír Fišer (titulky)

Překlad: Helena Pešková
Zvuk: Tomáš Říha
Produkce: Lea Suchánková, Ivana Prejdová
Dialogy a režie: Marie Fronková
Vyrobila: Barrandov TV a.s. ve společnosti Barrandov Studio Dabing 2009

2. DABING
V českém znění: Michal Dlouhý - Jean-Paul Belmondo (Louis Mahé), Andrea Elsnerová - Catherine Deneuve (Marion Vergano), Jiří Plachý - Michel Bouquet (Camolli), Pavel Soukup - Marcel Berbert (Jardine, titulky), Otakar Brousek ml., Michal Holán, Zbyšek Horák, Regina Řandová, Patricie Soukupová, Jan Šťastný a další

Překlad: Jiří Sedláček
Zvuk: Luděk Hensl
Dialogy: Markéta Hájková
Režie: Ivan Holeček
Vyrobilo: Studio Bär pro MGM 2012
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od Ištván87 »

Jak je možný, že pokaždý když se podívám na dabingové obsazení nějakého filmu, kde hlavní roli dabuje David Novotný, tak těsně za ním vidím to stejné jméno: Tereza Bebarová.... Já nevěděl že jsou to siamská dvojčata že spolu hrajou furt... Nicméně s povděkem kvituju, že je konečně napadlo že obsadit Jiřího Krampola, kterému pomalu ale jistě táhne na osmdesát, není v případě filmu z roku 1969 zrovna ideální věc... Jinak to vypadá na normální průměr...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od Budy »

Už jsem to psal jednou. Film jsem sice neviděl celý, ale pouze kousek. I přesto se mi David Novotný jako Belmondo nelíbil. Neříkám, že je to špatný dabér, ale na něj mi nesedí. Asi jsem zvyklý na Jiřího Krampola (neříkám, aby ho v tomto filmu daboval).
18.05.2008 – 07.05.2015
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od Historik »

Jen pro úplnost, v televizní premiéře v 70.letech v ČST slovenský dabing, takže toto je asi opravdu první český dabing.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od anderson »

A kto daboval Belmonda ? Pre mna novinka.
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od diawara89 »

David Novotný na Belmonda je prostě úlet, ale p. Fronková když si někoho oblíbí, tak ho bude obsazovat, i kdyby se stokrát nehodil.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od Historik »

anderson píše:A kto daboval Belmonda ? Pre mna novinka.
Je to bohužel informace z TV programu z doby, kdy se už neuváděl ani dabér hlavní role. Z týdeníků ČStelevize nebo ČSrozhlas by se dal zřejmě zjistit alespoň režisér dabingu, uvedení bylo kolem poloviny 70.let.
Tomáš1981
Příspěvky: 166
Registrován: 16 kvě 2010 18:42

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od Tomáš1981 »

Koupil jsem to dnes na DVD a porovnával s nahrávkou z Barrandova a zjistil jsem,že na DVD je o dost horší obraz...jinak dabing stejný.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od anderson »

Historik píše:Jen pro úplnost, v televizní premiéře v 70.letech v ČST slovenský dabing, takže toto je asi opravdu první český dabing.
Historik, patral som v STV, patral som aj po kinopremiere, ale nikde nic. Naozaj si si isty, ze tento film bol u nas v CST uvedeny ? Lebo slovensky dabing, toboz povodny podla vsetkeho neexistuje.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Siréna od Mississippi / La sirène du Mississipi

Příspěvek od Historik »

Bohužel platí jen informace, že v 70.letech v ČST z Bratislavy event. Košic. Muselo to být na 1.programu nebo na českých okruzích 2.programu. To ovšem nevylučuje titulky, což jsem původně nevzal v potaz. Nenašel by Newmy alespoň jakékoliv TV uvedení v této době?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“