Poslední samuraj / The Last Samurai

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Poslední samuraj / The Last Samurai

Příspěvek od jackb »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Gustav Bubník - Tom Cruise (Nathan Algren), Jaromír Meduna - Ken Watanabe (Katsumoto), Otakar Brousek ml. - Timothy Spall (Simon Graham), Petr Pospíchal - Billy Connolly (Zebulon Gant), Roman Hájek - Tony Goldwyn (plk. Bagley), Otmar Brancuzský - Masato Harada (Omura), Kamil Halbich - Shin Koyamada (Nobutada), Ladislav Novák - Shichinosuke Nakamura (císař Meiji), Pavel Pípal - William Atherton (Winchester Rep), Lumír Olšovský, Milan Slepička, Bohdan Tůma, Vladimír Fišer (titulky) a další

Překlad: Petr Fantys
Zvuk: Antonín Němec
Jazykový poradce: Yukiko Pohořelá
Vedoucí výroby Jaroslav Richtr
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy a Režie: Zdeněk Gawlik
Vyrobilo: AW Studio Praha pro Warner Home Video v roce 2004
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Poslední samuraj / The Last Samurai

Příspěvek od Michel »

DAN K. píše:A v čemho mluvil david novotný? kromě zaprašene kazety s castingem na posledního samuraje, ktera se mi vali kdesi doma, kde byl sice jednoznacne nejlepsi,ale film stejne nakonec mluvil bubnik.
Hrom do toho, když pomyslím, že v tomhle filmu mohl dabovat T. Cruise někdo, kdo se do role drsňáka Algrena opravdu hodí :vztek: Pan Bubník se podle mě při vší úctě do této role nehodí skoro vůbec a kvůli němu se na tento film koukám radši jen v originále. Přitom další role jsou podle mě obsazeny excelentně - např. J. Meduna jako Katsumoto, P. Pospíchal jako Zebulon Gant nebo K. Halbich jako Nobutada.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
1403ka
Příspěvky: 3939
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední samuraj / The Last Samurai

Příspěvek od 1403ka »

Aj na ČT 2 tento dabing.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“