Rychle a zběsile 10 / Fast X

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2324
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Rychle a zběsile, Rychle a zběsile 2, Rychle a zběsile: Tokijská jízda, Rychlí a zběsilí, Rychle a zběsile 5, Rychle a zběsile 6, Rychle a zběsile 7, Rychle a zběsile 8, Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, Rychle a zběsile 9

DABING: Kino

V českém znění: Daniel Dítě - Vin Diesel (Dominic Toretto), Lucie Svobodová - Michelle Rodriguez (Letty Torettová), Pavel Vondra - Tyrese Gibson (Roman Pearce), Petr Gelnar - Ludacris (Tej Parker), Martin Stránský - John Cena (Jacob Toretto), Irena Máchová - Nathalie Emmanuel (Ramsey), Jitka Ježková - Jordana Brewster (Mia Torettová), Filip Švarc - Sung Kang (Han), Petr Neskusil - Scott Eastwood (Malej Nikdo), Barbora Šperková - Daniela Melchior (Isabel), Ondřej Gregor Brzobohatý - Alan Ritchson (Aimes), Dana Syslová - Helen Mirren (Queenie), René Slováčková - Charlize Theron (Cipher), Pavlína Kostková Dytrtová - Brie Larson (Tess), Vlasta Peterková - Rita Moreno (Abuela Torettová), Ladislav Cigánek - Jason Statham (Deckard Shaw), Jakub Saic - Jason Momoa (Dante), Pavel Šrom - Joaquim de Almeida (Hernan Reyes), Ernesto Čekan - Luis Da Silva Jr. (Diogo), Jan Dolanský - Pete Davidson (Bowie), Vít Eduard Gajdoš - Leo Abelo Perry (Brian Marcos), Martin Zahálka - Dwayne Johnson (Hobbs), Marie Štípková - Elsa Pataky (Elena), Filip Jančík - Paul Walker (Brian O'Conner), David Depta, Michal Gulyáš, Zbyšek Horák, Radka Krninská, Adéla Majzlíková, Jiří Panzner, Jan Sklenář, David Voráček, Bohdan Tůma (titulky)

Překlad: Petr Finkous
Asistent režie a produkce: Marek Hrazdil, Jan Jabůrek
Zvuk: Barbora Hovorková
Výsledný mix: PIP Studios
Dialogy a režie: Jan Pecha
Pro Universal Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2023
semir
Příspěvky: 313
Registrován: 02 črc 2009 18:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od semir »

Tak tohle je hodně velká pecka!!! :-: Tady není co vytknout :-:
Uživatelský avatar
ClickCZ
Příspěvky: 1407
Registrován: 23 pro 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od ClickCZ »

parááda :-) :-: :-:
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3357
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od jackb »

Výborný dabing, poslouchat to v kině byla radost :-: . Není potřeba se opakovat, ale stejně - všichni návrátilci předvádí parádní výkony (korunováno je to návratem skvelého Pavla Vondry na Romana) a své postavy mají dokonale v malíku. Jsem rád, že de Almeidu dabuje Pavel Šrom a ne Zdeněk Mahdal (s ním by podle mě vztah otec-syn s Jakubem Saicem nefungoval). Nováčci jsou vybráni skvěle a k postavám se hodí a Jakub Saic je kapitovala sama pro sebe, protože ten je fantastickej. Jde z jeho výkonu cítit, že si tuhle "Jokerovskou" verzi záporáka neskutečně užívá a hrozně oceňuju, že nadaboval každý výkřit, pazvuk, zasmání nebo když Dante si chvilku prozpěvuje (+ mi příjde že s jeho hlasem mají ty hrozby trochu větší váhu než v originále). K tomuhle všemu si stačí přidat parádní překlad se skvělýma hlaškama, kdy se volí i ostřejší slova kam se to podle situace hodí (ale zároveň to není zbytečně přehnané). Takže za mě 10/10 8-) a za dva roky doufám že ve stejné sestavě dostanu další parádní kousek :) .

Jenom k dabingu: Ernesto Čekan nedabuje Dona Omara (jeho postava ve filmu není), ale Luis Da Silva Jr. (Diogo)
dále: Jan Dolanský - Pete Davidson (Bowie), Vít Eduard Gajdoš - Leo Abelo Perry (Brian Marcos), Filip Jančík - Paul Walker (Brian O'Conner), Bohdan Tůma (titulky)

U Filipa Jančíka se jedná výhradně o použité záběry z Rychle a zběsile 5 a nevím jestli je daboval znova nebo se to použilo, protože se tam říká doslova to stejné co v DVD dabingu pětky (narozdíl od scény z Rychle a zběsile 6 mezi Hanem a Gisele použité v předchozím díle, kde to vůbec neodpovídalo).
Uživatelský avatar
coollys
Příspěvky: 299
Registrován: 19 čer 2010 12:02

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od coollys »

Toho Zahálku vymažte. Proč je tady spoiler?
Hoko99
Příspěvky: 41
Registrován: 30 zář 2018 22:19

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od Hoko99 »

Jakub Saic? Koukám, že je u Momoy oblíbenej, ale já jsem zřejmě zatím všechny filmy, kde ho daboval, minul. Jsem dost zvědavej (jdu až pozítří). A co je furt s tím Zahálkou? Chápu, že třeba Juřička není většiny oblíbenec, ale mně nikdy nepřišlo, že by ho daboval špatně. A když ho daboval ve 4 dílech, nemohli by ho už nechat ten poslední díl (teď to teda už vypadá na dva poslední díly no - minimálně :D) dodabovat, ať je to konzistentní?
fabec122
Příspěvky: 1592
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od fabec122 »

No tak ono spíš že Johnson je chlap jak hora (skála...) a když si člověk vezme přirozený hlas a projev Tomáše Juřičky, tak to v tý kombinaci s Johnsonovým zevnějškem zní spíš jako parodie. Pochopitelně, že takový zkušený mazák jako Tomáš Juřička to nenadabuje špatně, ale je to teda spojení udělané hodně na sílu.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rychle a zběsile 10 / Fast X

Příspěvek od Ištván87 »

Ne jen na sílu. Minimálně v pětce (na další díly jsem s dabingem neměl odvahu) to znělo naprosto směšně. Tomáš Juřička je ten poslední, kdo by měl Johnsona dabovat. A když už, tak by u toho asi nemél zkoušet dělat drsňáka, ale zkusit to nějak po svém. To by aspoň neznělo tak uměle. Znělo to stejně divně, jako když daboval dědu v seriálu Goldbergovi.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“