Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Laik »

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Angelika, markýza andělů (dějově předcházející), Angelika a král, Nezkrotná Angelika, Angelika a sultán (dějově následující), Angelika (2013, nové zpracování)


V českém znění: [obsazeni]Libuše ŠvormováMichèle Mercier (Angélika de Peyrac), Vladimír BrabecGiuliano Gemma (Nicolas), Otakar Brousek st.Jean Rochefort (Desgrez), Jan SchánilecJean-Louis Trintignant (Claude le Petit), František FilipovskýNoël Roquevert (Bourjus), Josef ZímaJacques Toja (Ludvík XIV.), Bedřich Šetena - Claude Giraud (Philippe de Plessis-Bellières), Karel Vlček - Charles Régnier (Inkvizitor Conan Becher), Stanislav FišerRobert Hoffmann (rytíř de Lorraine), Jiří HolýRobert Porte (Vévoda Filip Orléanský - králův bratr), Josef VětrovecFrançois Maistre (princ de Condé), Jan PohanGino Marturano (Egypťan Rodogone), Čestmír ŘandaErnst Schröder (kapitán Châtelet), Karel Beníško - Pietro Tordi (Velký korzár), Jana Andresíková - Nadia Barentin (květinářka Jacquelina), Antonín Jedlička – Roberto (Barcarola), Jiří PragerPatrick Lemaître (Flipot), Hana Talpová - Rosalba Neri (Polačka), Karel Houska - Henri Cogan (Kulový spodek), Oldřich Lukeš - ? (bajkař Jean de La Fontaine), Dalimil Klapka - Serge Marquand (mluvka), Mirko Musil - Fréderico Boido (Jean Pourri) + ? (seržant) + ? (1. policista), Ladislav Krečmer - Olivier Hussenot (vyvolávač na jarmarku) + ? (Maršálův rytíř) + ? (bankéř), Oldřich Janovský (královský posel), Vladimír Čech st. (Gerard), Jan Víšek (hostinský), Ema Skálová - Denise Provence (chůva Barbora), Drahomíra Fialková - Claire Maurier (Ninon de Lenclos), Marie Kohoutová - Gloria France (matka Boldiková - kojná ze statku), Ladislav Vičar - Umberto Raho (seržant), Rudolf Široký - Jacques Hilling (notář Molines), Jiří Smutný, Zdeněk Blažek, ?Alena Janošková - Elzabeth Ercy (Rozina), ?Gustav Bubník - Dominique Viriot (Linot) a další.

Zvuk: Václav Suchánek
Střih: Josef Barták
České dialogy: Vincenc Novotný
Režie českého znění: Ludvík Žáček
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1971
Naposledy upravil(a) Laik dne 06 dub 2020 17:49, celkem upraveno 20 x.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Newmy »

Jedná se o kinodabing, ty díly nešli v kině popořadě.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
salgado
Příspěvky: 2469
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od salgado »

Tak to ale postrádalo logiku. Lidi v tom museli mít zmatek, když třetí díl navazoval částečně na druhý.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Džejňulka »

Já myslim, že většina lidí byla ráda aspoň za to, že jim to vůbec do kin doputovalo, moje máma tuhle sérii zbožňuje, taky na to tehdá chodívala do kina a myslím, že jí moc nevadilo, že díly byly zpřeházené.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Pomajz »

Za dob ČST to taky dávali přeházeně
RETROFILM
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Historik »

Nové závěrečné dodatkové titulky s dabéry a tvůrci českého znění zase s nějakými chybkami,
Bedřich Šetena jako Bohuslav Šetena a Drahomíra Fialková jako Dana Failková,
nicméně pochvala ČT za přenasazení původního dabingu na remasterovanou kopii a uvedení dabérů a tvůrců z původních českých psaných titulků bez redukce jejich obsahu.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Historik »

Dodatkové mezititulky (ČT 2011) s dabéry a tvůrci dabingu po přenasazení původního dabingu na renovovanou kopii. I přes již zmíněné chybičky zaslouží pochvalu za zachování obsahu původních českých psaných titulků.
Angelika 2-1.jpg
Angelika 2-1.jpg (63.05 KiB) Zobrazeno 19268 x
Angelika 2-2.jpg
Angelika 2-2.jpg (54.28 KiB) Zobrazeno 19268 x
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Paddy »

Mohl by tu někdo uvést nebo napsat jméno člověka, který má na záčátku nebo na konci filmu - mluvené titulky ?
Nějak si nemohu vzpomenout, ale myslel sem si že je to VLADIMÍR FIŠER nebo VLADIMÍR BRABEC, je to pravda
nebo se mýlím ? Mluvené titulky jsou z roku 1986.
To samé by mě zajímalo i k dílu " ANGELIKA, MARKÝZA ANDĚLU " - byl by ochoten mě někdo pomoct a napovědět mi ? Díky

Ještě zde malá ukázka :
------------------------------

http://angelika.zaweb.cz/zajimavosti/titulky-komentare/
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2232
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Licence2kill »

Podle mě je to Jiří Zavřel
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Báječná Angelika / Merveilleuse Angélique

Příspěvek od Pomajz »

Licence2kill píše:Podle mě je to Jiří Zavřel
Ano je to Jiří Zavřel
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“