Angelika a král / Angélique et le roi

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Angelika a král / Angélique et le roi

Příspěvekod Laik » 20 pro 2009 22:27

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Angelika, markýza andělů, Báječná Angelika (dějově předcházející), Nezkrotná Angelika, Angelika a sultán (dějově následující), Angelika (2013, nové zpracování)

Ukázky dabingu ZDE

V českém znění: Libuše ŠvormováMichèle Mercier (Angélika de Plessis-Bellière), Vladimír BrabecRobert Hossein (Jeoffrey de Peyrac), Josef VinklářJean Rochefort (Desgrez), Eduard CupákJacques Toja (Ludvík XIV.), Bohumil Švarc - Claude Giraud (Philippe de Plessis-Bellières), Jiří HolýSami Frey (Bachtiary Bey), Jan Schánilec - Fred Williams (princ Rákoczi), Eva Klepáčová – Estella Blain (markýza de Montespan), František Filipovský – Pasquale Martino (Savary), Karel Houska – Jean Parédés (Saint-Amon), Mirko Musil – Jacques Hilling (notář Molinès) + Jean Degrave (královský sluha), Antonín JedličkaRoberto (Barcarolle), Vladimír Huber - René Lefévre (ministr Colbert), Čestmír ŘandaMichel Galabru (Bontemps), Zdeněk Dítě - Philippe Lemaire (markýz de Vardes), Květa Fialová - Jöelle Bernard (Monvois), František Holar - Michel Thomass (vrchní kat), Oldřich Lukeš - Jean Lefebvre (lékárník), ?Gabriela Vránová – Ann Smyrner (Therése), Vilém Besser(kazatel na černé mši), Vladimír Šmeral (vypravěč) a další.

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Josef Barták
Český komentář: Josef Hajný
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1968
Laik

Re: Angelika a král / Angélique et le roi

Příspěvekod Laik » 21 pro 2009 07:56

Nedaboval tady de Peyraca Vladimír Brabec? Tedy, jestli je v tomto filmu scéna, jak "čte" dopis, tak si myslím, že to je V. Brabec a ne Josef Langmiler.
Laik

Příspěvekod Džejňulka » 21 pro 2009 12:33

nee, byl to na 100% Langmiler, toho bych si všimla, že hlas nesedí,hlavně když Brabec mluvil Nicolase! :)
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod Paddy » 21 pro 2009 18:10

Přesně tak " LAIK ", má pravdu ( Peyraca ) v tom to díle dabuje VLADIMÍR BRABEC a né Josef Langmiler ! ! !
A co se týče dalších dabérů co jsou tam napsaný, není pravda, žádný RUDOLF HRUŠÍNSKÝ ani FRANTIŠEK NĚMEC
tam nejsou.
Doplním další obsazení :
-----------------------------
František Holar - Michel Thomass ( Vrchní kat )
Mirko Musil - Jean Degrave ( královský sluha u Angeliky )
Paddy

Příspěvekod Paddy » 23 pro 2009 10:11

Zde zasílám adresu webových stránek kde si můžete zjistit kompletní obsazení ANGELIKY ve všech dílech,
v četně českého dabingu i se zvukovou ukázkou a jejich profili. Aby měli někteří jasno a můžou porovnávat.

( http://angelika.zaweb.cz ) a nebo ( http://angelika.zaweb.cz/dabing/)
Paddy

Příspěvekod Pomajz » 04 lis 2010 21:23

Bedřich Šetena - Claude Giraud (Philippe de Plessis-Bellières)
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
Pomajz

Příspěvekod Pomajz » 05 lis 2010 11:09

Třeba Langmilera jsem tam vůbec nezaslechl,kdyby tam daboval tak by si střihnul dabing Peyraca nemyslýš?
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
Pomajz

Příspěvekod salgado » 08 lis 2010 01:57

Opravdu nerad se pletu do zdejších sporů. Ovšem dle mého názoru nepatří hlas umírajícího panu Šetenovi, nýbrž panu Švarcovi. Před chvilkou jsem si film pouštěl a jsem přesvědčen, že se nemýlím.
Kromě toho jsem si všiml nepatrné roličky Jeana Lefebvra, který zde není vůbec uveden. Ovšem nebyl jsem schopen určit jeho dabéra, protože řekl jenom asi tři věty (hrál nějakého králova dvořana ve scéně u vody, kdy se tam jakási dvorní dáma topí).
Jinak Josefa Langmilera jsem ve filmu neslyšel, zato Vladimír Brabec jako de Peyrac je jasný.
salgado

Příspěvekod Paddy » 09 lis 2010 16:37

Byla zde otázka na herce JEANA LEFÉBVRA v tom to filmu jako (lékárník).
Podle mých údajů a odposlechu, by to měl být OLDŘICH LUKEŠ, ale už se to bojím tvrdit určitě aby mě opět někdo neskritizoval jako před tím.
Jinak se opravuji za toho JOSEFA LANGMILERA, ten tam opravdu nedabuje bohužel sem se taky seknul, ale každý se může splést. Totiž ten královský sluha u Angeliky, by měl být MIRKO MUSIL a né J. Langmiler - omlouvám se, beru zpět.
Mě by ještě osobně hrozně zajímalo, jestli náhodou někdo nevíte kdo dabuje toho černého sluhu u Peyraca (Kouassi-Bu) a toho (mnicha Bechera). Jen kdyby mě alespoň někdo trochu napověděl, já totiž vím o koho se jedná - oba ty herce mám v paměti, ale za živého boha si nemohu vzpomenout na jejich jména.
Paddy

Příspěvekod Historik » 24 úno 2011 00:58

Jak už bylo řečeno na jiném místě, pořadí dabování a uvedení v československé distribuci neodpovídalo dějovému sledu jednotlivých filmů této pentalogie.
Jako první se dabovala právě Angelika a král. K.M.Walló obsadil na Peyraca Vladimíra Brabce. Jako druhá se dabovala Angelika, markýza andělů a Čeněk Duba ho přeobsadil na svého dvorního dabéra Josefa Langmilera. Přeobsadit chtěl i Josefa Vinkláře na Desgreze, ale ten se ohradil a roli si "uhájil".
Historik

Další

Zpět na Filmy