100 dní v Palermu / Cento giorni a Palermo

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

100 dní v Palermu / Cento giorni a Palermo

Příspěvekod Roko » 23 pro 2009 21:44

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ( Kino, ČT )
V českém znění: Vilém Besser - Lino Ventura (generál Carlo Dalla Chiesa), Regina Rázlová - Giuliana de Sio (Emmanuela Setti Carrarová), Soběslav Sejk - Lino Troisi (Pio La Torre), Ladislav Županič - Stefano Satta Flores (kapitán Fontana), Vladimír Ráž - Arnoldo Foà (ministr vnitra Rognoni), Jiří Zavřel - Adalberto Maria Merli (boss) + vyšetřující soudce, Stanislav Fišer - Accursio Di Leo (Lo Verde), Jiří Novotný (Solimi), Jan Pohan (Montisi), Alena Procházková - Anita Zagaria (Rita), Milan Neděla - Geoffrey Capleston (prezident Banco Di Milano), Ivo Gübel (farář), Otto Lackovič (divák), Viktor Preiss (soudce), Jan Kraus (novinář), Jan Sedliský (Bocca), Milan Mach (komentátor), Michal Pavlata (komentátor), Jiří Prager (policista na služebně), Ivana Andrlová (posluchačka), Vlastimil Zavřel (posluchač), Jiří Havel, Josef Velda, Bohuslav Kalva, Zdeněk Blažek, Milan Livora, David Schneider, Jiří Ptáčník - Franco Trevisi (důstojník protiteroristické brigády), Petr Skarke (kapitán Rikardi), Gustav Bubník, Vladimír Fišer - (titulky), Radan Rusev, Daniela Bartáková - Mariella Lo Sardo (Vincenzina), Oskar Gottlieb (hlas v telefonu), Stanislav Bruder, Miloš Zavřel - Andrea Aureli (mafián), Jaroslav Horák (novinář), Jiří Smutný (taxikář), Jan Řeřicha (TV moderátor), Bohuslav Ličman (starosta), Jan Kotva, Jan Cmíral a další

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Zdena Sirotková
Dialogy a režie českého znění: Jan Moravec
Vyrobilo: Filmové Studio Barrandov Dabing v roce 1985
Roko

Re: 100 dní v Palermu / Cento giorni a Palermo

Příspěvekod salgado » 26 úno 2011 01:43

Doplnění k dabingu: Vlastimil Zavřel (více rolí), Jiří Prager (policista na služebně), Jiří Havel (více rolí).
Jinak krom skvělého dabingového výkonu Viléma Bessera, pro kterého to byl jeden z posledních dabingů na tomto světě, mě zaujalo široké využití Jana Krause. Namluvil tady asi 10-15 menších rolí, vlastně takových jednovětých štěků.
Film jsem viděl poprvé v životě a mám takové tušení, že jsem jej sledoval z původní distribuční kopie. Může mi někdo zjistit datum premiéry tohoto filmu u nás a zároveň datum posledního odvysílání v TV?
salgado

Příspěvekod Historik » 26 úno 2011 08:51

Já mám poznačenu distribuční premiéru v březnu 1986 a televizní premiéru 15.5.1987. Další uvedení do 1989 jsem nezaznamenal, pozdější už jsem si nepsal.
Historik

Příspěvekod salgado » 26 úno 2011 11:12

Díky za info. Jedná se tedy pravděpodobně o poslední Besserův dabing. Navíc si myslím, že ten datum televizní premiéry se rovná datu jeho televizní derniéry. Po revoluci se už asi žádné vysílání nekonalo. Ale je to jen moje domněnka. Třeba mě někdo opraví.
salgado

Příspěvekod Newmy » 26 úno 2011 12:53

salgado píše:Navíc si myslím, že ten datum televizní premiéry se rovná datu jeho televizní derniéry.

Ba ne, 12.8.1989 na 2. programu ;)
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod DavidHodan » 26 úno 2011 13:29

Tak pardon, JOJ. Ukázka je pořízena s originální VHS kazety od ÚPF s úvodním komentářem Ústřední půjčovny filmů, která bohužel při poslední repríze na TV JOJ, nebyla uvedena.
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
DavidHodan

Příspěvekod branco108 » 03 kvě 2012 20:49

Pre doplnenie, existujú dve verzie. Francúzka a Talianska. Tá talianska je asi o 12 minút dlhšia (Väčšinou cenzurované "krvavé" scény, ale zaregistroval som aj iné strihy.) Verzia u nás zrejme uvedená Francúzka. V TV som nevidel, ale cz verzia pre "študijné účely " je francúzka. Vedel by to na 100% niekto porvrdiť?
branco108

Příspěvekod branco108 » 04 kvě 2012 08:09

No podľa porovnania oboch verzií (aj verzie z ulozto) a stránky čo som našiel

Kód: Vybrat vše
http://www.movie-censorship.com/report.php?ID=481295

to vyzerá, že bola u nás na 100% uvedená Francúzska. Tá má zhruba 92 min, tá Talianska má 102 min.
branco108

Příspěvekod Pomajz » 18 črc 2012 16:37

branco108 píše:to vyzerá, že bola u nás na 100% uvedená Francúzska. Tá má zhruba 92 min, tá Talianska má 102 min.

V kinodabingu je komentovaný fotbal francouzky.
Nazdar kedlubni !
Modrý mauricius nalezen
Mé přepisy i na
Obrázek
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
VIVA CSFD
Pomajz

Příspěvekod Historik » 21 črc 2012 19:49

salgado píše:... Jedná se tedy pravděpodobně o poslední Besserův dabing ...

Podle informace režiséra Jana Moravce jde s velkou pravděpodobností skutečně o poslední dabingovou práci pana Bessera.
Historik

Další

Zpět na Filmy