Ostrov doktora Moreaua / The Island of Dr. Moreau

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Ostrov doktora Moreaua / The Island of Dr. Moreau

Příspěvek od James Plesson »

Měl bych pár, možná pro někoho, "hloupých" otázek. Vyšel nebo nevyšel tedy někdy na nějakém médiu v posledních letech s tím původním českým dabingem ? Pokud ano, dal by se ještě někde koupit, nějak jsem to propásl :). Jak je možné, že když tady na dabing-fóru je někým, některý dabing považován za mrtvý, že se vždycky někde najde ? :D A jak je možné, že někdo, kdo nevlastní práva na dabing, mám dabing fyzicky ve svém archívu ? Neměl by být ten, komu leží pečlivě uschovány v archívu kino-pásy, také jejich vlastníkem s plnými právy ? Co se vlastně přihodilo v té "džungli" po revoluci, mezi roky 89-93 ? Respektive, jak to, že ČST ztratila práva, já nevím opravte mě, na většinu svých fantastických předrevolučních dabingů ? A jak se k většině, já nevím opravte mě, dostal sakra Bonton a fyzicky některé kino-pásy se dostaly do rukou soukromých sběratelů ? Předem děkuji za ochotu nastínit či zodpovědět mé otázky...
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Ostrov doktora Moreaua / The Island of Dr. Moreau

Příspěvek od Lukiz »

Ne. Zázrak. Zázrak. Ne. Nic zas tak zásadního. Ne, to je nějaká blbost. Bonton byl dlouhou dobu správce práv po ÚPF i FSB; staré kopie se kdysi po skončení distribuce prostě vyhazovaly.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrov doktora Moreaua / The Island of Dr. Moreau

Příspěvek od Pomajz »

Něco zachránili starý promítači, a hlavně v 90 letech se likvidovaly sklady armády, půjčovny filmů (hlavně ČS filmy) kde bylo tisíce filmů a to se pak dostalo mezi lid.
James Plesson píše:Jak je možné, že když tady na dabing-fóru je někým, některý dabing považován za mrtvý, že se vždycky někde najde ?
Povětšinou zašantročený někde v archivu a po letech při reprízách se najdou. A nebo hledat a nedřepět za compem :D .
RETROFILM
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Ostrov doktora Moreaua / The Island of Dr. Moreau

Příspěvek od Paulman »

Jak to vlastně vypadá s tím kino dabingem ?
Všechny kopie jsou oficiálně ztraceny ?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“