Columbo: Smrt nabízí pomocnou ruku / Columbo: Death Lend ...

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

Columbo: Smrt nabízí pomocnou ruku / Columbo: Death Lend ...

Příspěvekod videofil » 27 pro 2009 14:02

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | Související filmy

1. DABING: (ČST - Inspektor Colombo: Trik z dětství)
V českém znění: Petr Haničinec - Peter Falk (poručík Columbo), Luděk Munzar - Robert Culp (detektiv Brimmer), Ivanka Devátá - Pat Crowley (Lenore Kennicutová), Milan Mach - Ray Milland (Arthur Kennicut), Jan Kanyza - Brett Halsey (Ken Archer), Ladislav Potměšil, Blanka Blahníková, Vilém Besser, a další.

Zvuk: Zdeněk Hrubý
Střih: Jiří Šesták
Spolupracovali: Miloš Novák, Zdeněk Štěpán
Dialogy a režie českého znění: Blanka Nováková
Vyrobila: Hlavní redakce filmových pořadů ČST Praha, 1975

2. DABING: (Nova - Columbo: Smrt nabízí pomocnou ruku)
V českém znění: Petr Haničinec - Peter Falk (Columbo), Josef Vinklář - Ray Milland (Arthur Kennicut), Miroslav Středa - Len Wayland (detektivní kapitán), Milena Steinmasslová - Patricia Crowley (paní Lenore Kennicutová), Ivana Andrlová - Lieux Dressler (Ceil Gentryová), Vladislav Beneš - Robert Culp (vyšetřovatel Brimmer), Martin Sobotka, Michal Jagelka - Eric James (Denning), Martin Kolár - Bill Hickman (dopravní policista), Bohuslav Kalva - Don Keefer (soudní lékař), Ivan Trojan - Brett Halsey (Ken Archer), Tomáš Juřička - Chevy Chase (oční lékař), (Leo Gentry), Michal Bürger - (Teddy), Daniela Bartáková - (žena u očního lékaře), ? - Barbara Baldavin (Brimmerová sekretářka) a další

Překlad: Tamara Vosecká
Zvuk: Miloš Sommer
Produkce: Alena Nejedlá a Marcela Bártová
Úprava a režie českého znění: Jarmila Beránková
Připravila: společnost Mandrax
Vyrobila: ČNTS Nova 1995
videofil

Re: Columbo: Smrt nabízí pomocnou ruku / Columbo: Death Lend ...

Příspěvekod anderson » 27 pro 2009 14:03

Na ČST uvedené pod názvom- Inspektor Colombo: Trik z dětství. Rok výroby dabingu som určil približne, snáď to Historik upresní ak sa mýlim.
anderson

Příspěvekod Licence2kill » 27 pro 2009 22:56

rok výroby 1975, Tv premiéra 18.10.1975. Jinak myslím, že celý seriál v ČST uváděli jako Inspektor Colombo ne Columbo.
Licence2kill

Příspěvekod anderson » 27 pro 2009 23:07

Licence2kill píše:rok výroby 1975, Tv premiéra 18.10.1975. Jinak myslím, že celý seriál v ČST uváděli jako Inspektor Colombo ne Columbo.

Je to pravdepodobne. Bohuzial si uz povodne titulky nepamätam. A chcel som nazov COLOMBO pridat aj na CSFD, ale su tam ludia, ktori podobne nazvy mazu, tak som alibisticky pridal radsej COLUMBO, lebo hlupost v dnesnej dobe je nekonecna a ja nie sm konfliktny typ.
anderson

Příspěvekod Historik » 27 pro 2009 23:18

Potvrzuji, že jednotlivé epizody byly uváděny pod společným názvem Inspektor Colombo. Jinak o uvedení v ČST před rokem 1989 mám zaznamenáno šest epizod, z toho u pěti lze jednoznačně určit, o jaké epizody se jedná v novém uvedení (názvy některých epizod jsou odlišné) - údaje jsem už andersonovi poskytl. Někdo zde na fóru psal o dalších nejméně dvou, které jsem ve své době nezaznamenal. Tak snad to dáme dohromady.
Historik

Příspěvekod anderson » 27 pro 2009 23:20

Historik píše:Potvrzuji, že jednotlivé epizody byly uváděny pod společným názvem Inspektor Colombo. Jinak o uvedení v ČST před rokem 1989 mám zaznamenáno šest epizod, z toho u pěti lze jednoznačně určit, o jaké epizody se jedná v novém uvedení (názvy některých epizod jsou odlišné) - údaje jsem už andersonovi poskytl. Někdo zde na fóru psal o dalších nejméně dvou, které jsem ve své době nezaznamenal. Tak snad to dáme dohromady.

Dohromady to myslim dame. :-) Len je to "piplačka" a chce to cas.
anderson

Příspěvekod Licence2kill » 27 pro 2009 23:36

Zde jsou všechny dostupné údaje k "předrevolučnímu" Columbovi, které mám a kter jsem takto taky uvedl na ČSFD (kam mimochodem občas píšu pod přezdívkou kocourMour). Absolutně netuším, jestli jde o kompletní seznam odvysílaných dílů, ale nejspíš ne:

Columbo: Zkus mě chytit (1977) - TV premiéra – ČST 1: 15.9.1979 pod názvem Inspektor Colombo: Posmrtné dědictví (dabing ČST, režie: Blanka Nováková, překlad: Helena Čechová)

Columbo: Obrácený negativ (1974) - TV premiéra – ČST 1: 3.3.1979 pod názvem Inspektor Colombo: Převrácený negativ (dabing ČST, režie: Miroslav Kratochvíl, překlad: Helena Čechová)

Columbo: Sladká, leč smrtící (1973) - TV premiéra – ČST 1: 21.7.1979 pod názvem Inspektor Colombo: Smrtící krása (dabing ČST, režie: Miroslav Kratochvíl, překlad: Helena Čechová)

Columbo: V nouzi poznáš přítele (1974) - TV premiéra – ČST 1: 14.10.1978 pod názvem Inspektor Colombo: Přítel (dabing ČST, režie: Vladimír Blažek, překlad: Helena Čechová)

Columbo: Dvojitý šok (1973) - TV premiéra – ČST 1: 18.11.1978 pod názvem Inspektor Colombo: Dvojitý šok (dabing ČST, režie: Vladimír Blažek, překlad: Helena Čechová)

Columbo: Její příležitost (1971) - TV premiéra – ČST 1: 15.11.1975 pod názvem Inspektor Colombo: Dáma na čekané (dabing ČST)

Columbo: Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) - TV premiéra – ČST 1: 18.10.1975 pod názvem Inspektor Colombo: Trik z dětství (dabing ČST)

Columbo: Past (1972) - TV premiéra - ČST 1: 27.9.1975 pod názvem Inspektor Colombo: Rozbuška (dabing ČST)

Columbo: Vražda podle knihy (1971) - TV premiéra - ČST 1: 6.12.1975 pod názvem Inspektor Colombo: Námět na detektivku (dabing ČST)

Columbo: To je vražda, řeklo portské (1973) - TV premiéra - ČST 1: 3.11.1979 pod názvem Inspektor Colombo: Případ starého portského vína (dabing ČST, režie: Miroslav Kratochvíl, překlad: Helena Čechová)
Licence2kill

Příspěvekod Newmy » 24 led 2010 14:50

Licence2kill píše:Columbo: Zkus mě chytit (1977) - TV premiéra – ČST 1: 15.9.1979 pod názvem Inspektor Colombo: Posmrtné dědictví (dabing ČST, režie: Blanka Nováková, překlad: Helena Čechová)

Správný název je Posmrtné svědectví
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Příspěvekod Historik » 07 pro 2010 21:34

Licence2kill píše:Columbo: Dvojitý šok (1973) - TV premiéra – ČST 1: 18.11.1978 pod názvem Inspektor Colombo: Dvojitý šok (dabing ČST, režie: Vladimír Blažek, překlad: Helena Čechová)

Našel jsem v TV programu na uvedený den pod zázvem Inspektor Colombo: Dvojnásobný šok, režie českého znění: Blanka Nováková.
Historik

Příspěvekod anderson » 07 pro 2010 21:38

Historik píše:
Licence2kill píše:Columbo: Dvojitý šok (1973) - TV premiéra – ČST 1: 18.11.1978 pod názvem Inspektor Colombo: Dvojitý šok (dabing ČST, režie: Vladimír Blažek, překlad: Helena Čechová)

Našel jsem v TV programu na uvedený den pod zázvem Inspektor Colombo: Dvojnásobný šok, režie českého znění: Blanka Nováková.

Moze byt. Ja som cerpal zo slovenskeho tv programu, ktory je v detailoch nazvov a ich prekladu z cestiny jemne odlisny.
anderson

Další

Zpět na Filmy