Mary & George / Mary & George

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Mary & George / Mary & George

Příspěvek od Joe Black »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | SZ

DABING: SkyShowtime

1.SÉRIE
V českém znění: Ivana Milbachová - Julianne Moore (Mary Villiersová), Daniel Krejčík - Nicholas Galitzine (George Villiers), Petr Gelnar - Tony Curran (Král James I.)

Dále v českém znění: Pavel Dytrt - Laurie Davidson (Hrabě ze Sommersetu), Petra Tišnovská - Nicola Walker (Lady Hattonová), Kateřina Peřinová - Niamh Algar (Sandie), Martin Zahálka - Sean Gilder (Sir Thomas Compton), Roman Hajlich - Tom Victor (John Villiers), Jan Battěk - Khalil Ben Gharbia (Jean), Petra Jindrová - Trine Dyrholm (Královna Anna), Ladislav Cigánek - Angus Wright (Sir David Graham), Bohdan Tůma - Mark O'Halloran (Sir Francis Bacon) + Will Chitty (šéfkuchař), Lucie Kušnírová - Pearl Chanda (Hraběnka Somersetová), Tomáš Juřička, David Voráček a další

Překlad: Matěj Soukup
Zvuk: Petr Kuba
Dialogy a režie: Pavel Dytrt
Pro SkyShowtime vyrobila Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, Studio Budíkov - 2024
Naposledy upravil(a) Joe Black dne 26 bře 2024 09:02, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mary & George

Příspěvek od Joe Black »

Jak je trochu tradicí u SkyShowtime (podobně jako třeba u Souputníků), tak titulky žádné, takže vše z odposlechu. Budu tak rád za jakékoliv doplnění, hlasů je tam dost, ale na první dobrou všechny nerozklíčuju...

Jinak za sebe musím říct, že obrovská spokojenost hlavně s Ivankou Milbachovou a Danem Krejčíkem, je radost, je takhle slyšet pohromadě a že to tak dobře vyšlo :-: Petr Gelnar se nakonec asi nějak snese, i když si myslím, že to není úplně nejvhodnější volba, taková kategorie neurazí-nenadchne. Král by si možná zasloužil obsadit trochu lépe.
matejsoukup
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2023 20:45

Re: Mary & George

Příspěvek od matejsoukup »

[tato zpráva byla smazána]
Naposledy upravil(a) matejsoukup dne 26 bře 2024 18:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mary & George / Mary & George

Příspěvek od Joe Black »

To si umím představit. Zrovna u pár vět z traileru, které vím, že jsou trochu ostřejší, znějí takto trochu slušněji a uhlazeněji, ale je to zcela pochopitelné. Stejně tak historické vykani matce je použito správně. Jen mohli dát nějak sekundární titulky k té francouzštině ale to oni asi moc neumí. Já osobně s tím problém nemám, umím i francouzsky ale jde o princip.
matejsoukup
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2023 20:45

Re: Mary & George / Mary & George

Příspěvek od matejsoukup »

[tato zpráva byla smazána]
Naposledy upravil(a) matejsoukup dne 26 bře 2024 18:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mary & George / Mary & George

Příspěvek od Joe Black »

Aha, tak to mě překvapilo. Já myslel právě, že tyhle streamovací platformy se v tomhle nemusí držet tak zkrátka jako běžné TV stanice. Tím spíš, když je to dobové a na místě. No nevadí, dobré vědět přímo od zdroje. Pokud to bylo zadáno takhle, pak v pořádku no...
matejsoukup
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2023 20:45

Re: Mary & George / Mary & George

Příspěvek od matejsoukup »

[tato zpráva byla smazána]
Naposledy upravil(a) matejsoukup dne 26 bře 2024 18:30, celkem upraveno 1 x.
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Mary & George / Mary & George

Příspěvek od DadiQ »

K překladu můžu jen konstatovat, že vše se zdá být zřetelné a jasné. :-: Nic "do ucha" bijícího a to je podle mě hlavní. Ty vulgarismy jsou celkem škoda, ale z toho si nemusíte nic dělat. Rozhodli za Vás jiní.
Co mi tam možná chybí, tak je to čas od času nějaký dobový výraz. Osvěží to a diváka to upoutá, když uslyší slovo, které nezná z běžného života. Ale možná to jsem jen já. :D
Navíc vím, že za ty prachy, co streamovací služby platí, je to až škoda sedět třeba půl dne nad slovníkem a hledat archaismy.

Ještě bych se rád vyjádřil k dabérům - díky moc za dodržení hlavní dvojice. Víc takových lidí, kde i u levnějších dabingů jim není jedno, kdo to dabuje. :-:
matejsoukup
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2023 20:45

Re: Mary & George / Mary & George

Příspěvek od matejsoukup »

[tato zpráva byla smazána]
Odpovědět

Zpět na „Seriály“