Dárek / Le Cadeau

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, Sen, bloom

Dárek / Le Cadeau

Příspěvekod palg » 02 led 2010 20:35

Dárek / Le Cadeau (1982)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Milan MachPierre Mondy (Grégoire Dufour), Milena Dvorská - Claudia Cardinale (Antonella Dufourová), Alena Procházková – Clio Goldsmith (Barbara), Svatopluk BenešJacques François (Jacques Loriol), Gabriela Osvaldová – Cécile Magnet (Charlotte Leguedenová), Alois ŠvehlíkHenri Guybet (André), Jan Víšek - Paul Mercey (Gastounet), Bohumil Švarc - Renzo Montagnani (emír z Kratoru), Oldřich Vlach - (recepční ve vlaku), Ondřej Pavelka - Remi Laurent (Laurent), Eliška Sirová - Leila Frechet (Sandrine), Zdeněk Blažek - Nello Pazzafini (osobní strážce), Karel Chromík (kolega v bance), Boris Rösner - Renzi Marignano (recepční), Ladislav Krečmer - André Chaumeau (Pinchon, kolega v bance), Václav Stýblo - Sébastien Floche (Dufourův nástupce), Marcela Martínková - Laurence Badie (Marie-Laure, Loriolova sekretářka), Zlata Adamovská - Yolanda Jilot (Jennifer), Petr Pospíchal (kolega v bance), Marcel Vašinka (portýr v hotelu), Petr Skarke (chlápek v davu), David Vejražka - Christophe Bourseiller (Jean-Philippe Loriol), Veronika Freimanová - Caroline Jacquin (cestující ve vlaku), Bedřich Šetena (cestující ve vlaku), Jiří Havel (průvodčí), Ladislav Županič, Inka Šecová (sousedka na schodech) a další.

Zvuk: Lubomír Zajíc
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
Dialogy a režie českého znění: Zdenek Sirový
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing, 1984
palg
Správce ukázek

Re: Dárek / Le Cadeau

Příspěvekod Historik » 02 led 2010 21:46

Titulky byly dost skoupé, je tam ještě prostor pro odposlech (emír z Kratoru, Dufourovi kamarádi ve vlaku ...)
Historik

Příspěvekod palg » 02 led 2010 22:02

doplnil jsem dva hlasy, které jsem znal, ale bohužel hlas emíra mi je hodně známý, dokonce bych řekl, že je to ten člověk, co čte titulky, ale nevím jeho jméno, ostatně hodně filmu od 88-91 četl u dabingu na barrandově.
palg
Správce ukázek

Příspěvekod salgado » 28 říj 2011 00:09

Ondřej Pavelka- Remi Laurent (Laurent), Veronika Freimannová- Leila Frechet (Sandrine), Karel Chromík (kolega v bance), Boris Rösner (recepční), Ladislav Županič (nápadníK Dufourovy manželky+ kolega v bance), Marcel Vašinka (portýr v hotelu)
salgado

Příspěvekod Historik » 29 zář 2012 20:43

Píseň Broadway, která zazní ve filmu anglicky (http://www.youtube.com/watch?v=Ao0Ztal7LTQ), nazpívali Pierre Mondy a Clio Goldsmithová i francouzsky. Delší dobu znám původní SP gramodesku (http://www.youtube.com/watch?v=qLu7B2lqYms), nyní jsem narazil i na televizní záznam jejich vystoupení (http://www.youtube.com/watch?v=M9LgRJrZCvg).
Překvapuje mě, že jako autor hudby je i na desce uveden Michel Legrand, neboť ačkoliv je tak uveden i v titulcích filmu, byl jsem přesvědčen, že tato skladba je skutečně převzata z nějakého staršího filmu Freda Astaira, dokonce že jde o americký soundtrack a herci jen hrají na playback. Ale podle desky to tak nevypadá.
Historik

Příspěvekod urby » 13 lis 2013 11:57

Opravy :
Leilu Fréchet (Sandrine) nedabuje V. Freimanová, ale Alena Mihulová. Je to stejný hlas jako zdravotní sestra Marie Sahulová z filmu Sestřičky (1983).
Paul Mercey (Gastounet) není M. Musil. Je to Jan Víšek.
Upřesnění :
Boris Rösner - Renzi Marignano (recepční), Ladislav Krečmer - André Chaumeau (Pinchon, kolega v bance), David Vejražka - Christophe Bourseiller (Jean-Philippe Loriol), Veronika Freimanová - Caroline Jacquin (cestující ve vlaku)), Bedřich Šetena (cestující ve vlaku), Jiří Havel (průvodčí).
Doplnění :
Václav Stýblo - Sébastien Floche (Dufourův nástupce), Marcela Martínková - Laurence Badie (Marie-Laure, Loriolova sekretářka), Zlata Adamovská - Yolanda Jilot (Jennifer), Petr Pospíchal (kolega v bance).

Psát o perfektním výkonu Milana Macha je nošením dříví do lesa. Mě by spíš zajímalo, jestli byl někdy slabší. Já jsem takový dabing ještě neslyšel. Byl to prostě PAN DABÉR.
urby

Příspěvekod salgado » 13 lis 2013 13:02

Nevylučuji, že jsem se někde přeslechl, musel bych se na to podívat ještě jednou.
salgado

Příspěvekod Teoretik » 13 lis 2013 19:06

to urby:
Obrázek
pokud se jedná o tuto herečku, která ve filmu hraje dceru, každopádně ji nedabuje Veronika Freimanová, (ta opravdu dabuje tu brýlatou slečnu ve vlaku), ale ani Alena Mihulová, jak píšeš. Tu spíš dabuje dcera režiséra dabingu Eliška Sirová
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje, aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Teoretik

Příspěvekod Teoretik » 13 lis 2013 19:13

Inka Šecová (sousedka na schodech)
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje, aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Teoretik

Příspěvekod urby » 14 lis 2013 19:12

Teoretiku, přesně tuhle postavu jsem měl na mysli, Dufourovu dceru. Jestli je to opravdu Eliška Sirová, tak jsou to
zatím dva nejvíce podobné hlasy, jaké jsem kdy v dabingu slyšel. Já tam slyším A. Mihulovou, ale je fakt, že hlas E. Sirové si nevybavuji, takže nemohu porovnat.
urby

Zpět na Filmy