Samuraj / Le samouraï

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3226
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Pavel Trávníček - Alain Delon (Jef Costello), Jiří Plachý - François Périer (superintendant), Kateřina Hrušková - Nathalie Delon (Jane Lagrange), Olga Želenská - Cathy Rosier (Valérie, pianistka), Jindřich Hinke - Michel Boisrond (Wiener), Roman Hájek, Miloslav Študent, Jiří Ptáčník- Jean- Pierre Possier (Olivier Rey), Hana Czivišová, Zdeněk Hess, Jaroslav Vlach, Ludvík Král, Vladimír Fišer (titulky), Jan Sedliský, Martin Janouš, Stanislav Lehký a další

Překlad a úpravy dialogů: Gabriela Kliková
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Zvuk: Zdeněk Zenger
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí výroby: Jiřina Finková
Režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1996
Naposledy upravil(a) palg dne 14 led 2014 17:35, celkem upraveno 2 x.
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od diawara89 »

Tak DVD Samuraj u nás, pokud vím, zatím nevyšlo. Ale každopádně prý existuje starší dabing s R. Brzobohatým v hlavní roli. Má někdo bližší informace k tomuto dabingu?
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1697
Registrován: 16 črc 2009 20:05

Re: Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od anderson »

diawara89 píše:Tak DVD Samuraj u nás, pokud vím, zatím nevyšlo. Ale každopádně prý existuje starší dabing s R. Brzobohatým v hlavní roli. Má někdo bližší informace k tomuto dabingu?
Brzobohaty na Delona ? Tak toto by zaujimalo teda aj mna. Zeby nejaky sialeny porevolucny dabing ? Aspon teda v kinodistribucii tento film, pokial viem nebol.
sud
Příspěvky: 805
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od sud »

diawara89 píše:Tak DVD Samuraj u nás, pokud vím, zatím nevyšlo. Ale každopádně prý existuje starší dabing s R. Brzobohatým v hlavní roli. Má někdo bližší informace k tomuto dabingu?
anderson píše:Brzobohaty na Delona ? Tak toto by zaujimalo teda aj mna. Zeby nejaky sialeny porevolucny dabing ? Aspon teda v kinodistribucii tento film, pokial viem nebol.
Taky jsem o tom dabingu slyšel, ale film jsem s ním neviděl a další podrobnosti rovněž nevím. Celou dobu jsem si ale myslel, že se jedná o starý dabing (cca 70. léta) když ne pro kino (taky jsem se nikde nedopátral, že by zde běžel v kinech), tak alespoň pro ČST.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1697
Registrován: 16 črc 2009 20:05

Re: Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od anderson »

sud píše:
Taky jsem o tom dabingu slyšel, ale film jsem s ním neviděl a další podrobnosti rovněž nevím. Celou dobu jsem si ale myslel, že se jedná o starý dabing (cca 70. léta) když ne pro kino (taky jsem se nikde nedopátral, že by zde běžel v kinech), tak alespoň pro ČST.
Pred rokom 1989 sa podla mojich informacii nehral ziaden Melvillov film ani v kinach ani v CST. Ak nejaky dabing Samuraja s Brzobohatym existuje, bude pravdepodobne robeny pre VHS (neviem o tom ze by niekedy vysla) alebo pre PREMIERA TV, KABEL PLUS a podobne. Na NOVE som ho teda nezachytil.
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od salgado »

Nerad bych se mýlil, ale asi neexistuje žádný porevoluční dabing filmu s Delonem, který by režírovala Marie Fronková a neobsadila na něj Pavla Trávníčka.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4073
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Samuraj / Le samouraï

Příspěvek od Budy »

Dá se říct, že díky ní je s Delonem spjat Trávníček.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „Filmy“