Moji přátelé II / Amici miei atto II • Dabingforum.cz

Moji přátelé II / Amici miei atto II

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvekod Laik » 03 led 2010 01:05

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Stanislav Fišer - Ugo Tognazzi (Lello Mascetti), Jiří Zahajský - Gastone Moschin (Rambaldo Melandri), Čestmír Řanda - Adolfo Celi (profesor Sassaroli), Jan Schánilec - Renzo Montagnani (Quido Necchi), Jarmila Švehlová - Domiziana Giordano (Noemi), Libuše Geprtová - Milena Vukotic (Alice Mascetti), Eva Hudečková - Franca Tamantini (Carmen), Miroslav Středa - Alessandro Haber (Vedovo), Svatava Hubeňáková - Angela Goodwin (Nora Perozzi), Monika Hladová - Carmen Elisabete Dias Da Silva (Brigitta), Simona Stašová - Fiorentina Bucci (Mela Mascettiová), Vlasta Peterková - Yole Marinelli (Anita Espositová), Jiří Holý - Paolo Stoppa (Savino Capogreco), Otakar Brousek - Philippe Noiret (Giorgio Perozzi), Pavel Zedníček (vdovec na hřbitove), Otto Lackovič (Giovanni) a další

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1985
Laik

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvekod palg » 26 srp 2010 23:16

mám dotaz. Byl vůbec první díl nadabován? a kdo zde daboval Giorgovu ženu Lauru? nebyla to Eva Jiroušková?
palg
Správce ukázek

Příspěvekod Historik » 28 srp 2010 21:57

"Jednička" na rozdíl od "dvojky" byla v kinech s titulky (distribuční premiéra 1977), na televizní uvedení si nepamatuju. A jelikož byl film přístupný až od 18 let, je možné, že opravdu do roku 1989 v TV nikdy neběžel, "osmnáctky" se velmi často nikdy neuvedly (absolutní pravidlo to ale nebylo).
Historik

Příspěvekod palg » 28 srp 2010 23:56

Historik píše:"Jednička" na rozdíl od "dvojky" byla v kinech s titulky (distribuční premiéra 1977), na televizní uvedení si nepamatuju. A jelikož byl film přístupný až od 18 let, je možné, že opravdu do roku 1989 v TV nikdy neběžel, "osmnáctky" se velmi často nikdy neuvedly (absolutní pravidlo to ale nebylo).

takže teoreticky "porevoluční" dabing by to mělo mít, nebo se mýlim?
Btw, jinak nevím, proč není v titulcích uvedena žena (dle českého překladu Laura, ne Nora) Giorga Peruzziho, anebo to není tatáž? :O
palg
Správce ukázek

Příspěvekod Historik » 29 srp 2010 00:19

palg píše:takže teoreticky "porevoluční" dabing by to mělo mít, nebo se mýlim?

"Mohlo" mít, ale nevím jestli "mělo" mít - neznám ani porevoluční uvedení. Ale to už je v množství kanálů obtížné spolehlivě sledovat.

palg píše:Btw, jinak nevím, proč není v titulcích uvedena žena (dle českého překladu Laura, ne Nora) Giorga Peruzziho, anebo to není tatáž? :O

Úplně nerozumím, na co se ptáš, možná proto, že film nemám. Jestli mluvíš o úvodních titulcích distribuční kopie nebo zdejším topicu. Dabéry, herce a postavy dělal anderson, já jsem doplnil jen tvůrce. Takže nemohu odpovědět. Jen pro zajímavost, v mém dobovém záznamu mám Evu Hudečkovou na jiné roli - Franca Tamantini (Carmen), na níž je zde uvedena Libuše Geprtová. Jelikož však kinotitulky obvykle obsahovaly synchronizaci dabérů na herce a postavy jen u hlavních rolí nebo vůbec, předpokládám, že jde o moje chybné spojení, neboť anderson dělal role zřejmě podle samotného filmu.
Historik

Příspěvekod Historik » 01 led 2011 12:32

16.2.2011 v 17:30 v promítací síni NFA Ponrepo kopie s dabingem.
Historik

Příspěvekod jusber » 01 led 2011 22:00

Jednička /Moji přátelé/ český dabing nikdy neměla.
Premiéru měl tento film v roce 1977 jakožto podtitulkovaná verze Ústřední půjčovny filmů /autor podtit. Oldřich Kautský/.
V TV pak jednička musela velmi pravděpodobně běžet někdy v 80tých letech, protože jsem sehnal její nahrávku na videokazetě Betamax. Ta nahrávka je také pouze s CZ titulkami. Snad prý šla někdy koncem roku 1987 /dokonce možná na Silvestra?/ v TV společně s dvojkou. Ale to je neověřená informace z vyprávění pamětníků.
Trojka podle mě u nás nikdy nešla ani v kinech, ani v TV, a na ofiko VHSce také nevyšla. Takže není důvod, aby k ní existoval CZ dab.
jusber

Příspěvekod jusber » 27 led 2011 01:10

14.2.2011 v 17:30 v promítací síni NFA Ponrepo Moji přátelé "I" s CZ titulkami.
jusber

Příspěvekod Licence2kill » 27 led 2011 10:08

Bylo to 31.12.1988 a šla pouze dvojka, před ní bežel film Četník a četnice, dobře si na to pamatuji :) Jednička v ČST/ČT nikdy nešla.
Licence2kill

Příspěvekod jusber » 18 úno 2011 14:07

Jestli šla jednička někdy v TV nevím, nicméně ty nahrávky s CZ titlema na betakazetách, které mi prošly rukama, musel tenkrát někdo někde nahrát. Předpokládal jsem, že z TV vysílání, ale nyní to již zjistit nedokážu.
Před pár lety jsem naivně uvěřil tvrzení řady lidí, že "k jedničce stoprocentně existuje dab", a někteří tvrdili, že šla v 80tých letech v TV. Proto jsem tenkrát vyvinul značné úsilí ho sehnat. Tak se ke mně přes několik prostředníků dostaly k zapůjčení ty zmiňované nahrávky z bety. Ale protože byly pouze s CZ titulkami, tak jsem je obratem vrátil, aniž bych si záznam převed na dývko. Takže ukázečka bohužel nebude.
Až později jsem si ověřil, že dab k jedničce nikdy neexistoval, a to ani v kinech, jak někteří tvrdili.
jusber

Další

Zpět na Filmy