Moji přátelé II / Amici miei atto II

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od Laik »

Obrázek Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Stanislav Fišer - Ugo Tognazzi (Lello Mascetti), Jiří Zahajský - Gastone Moschin (Rambaldo Melandri), Čestmír Řanda - Adolfo Celi (profesor Sassaroli), Jan Schánilec - Renzo Montagnani (Quido Necchi), Jarmila Švehlová - Domiziana Giordano (Noemi), Libuše Geprtová - Milena Vukotic (Alice Mascetti), Eva Hudečková - Franca Tamantini (Carmen), Miroslav Středa - Tomasso Bianco (pekař Antonio), Svatava Hubeňáková - Angela Goodwin (Nora Perozzi), Monika Hladová - Carmen Elisabete Dias Da Silva (Carmencita), Simona Stašová - Fiorentina Bucci (Mela Mascettiová), Vlasta Peterková - Yole Marinelli (Anita Espositová), Jiří Holý - Paolo Stoppa (Savino Capogreco), Otakar Brousek - Philippe Noiret (Giorgio Perozzi), Pavel Zedníček - Alessandro Haber (Paolo, vdovec na hřbitově), Otto Lackovič (Giovanni), Petr Pospíchal - Enio Drovandi (policista), Stanislav Bruder - Renato Cecchetto (Augusto Verdirame) + ? (řezník), Jan Řeřicha (kněz Angelo Bernocchi) + (titulky), Bohuslav Ličman, Jan Sedliský, Oskar Gottlieb a další

Zvuk: Ivo Novák
Střih: Jana Stejskalová
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
České dialogy a režie českého znění: K.M.Walló
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1985
Naposledy upravil(a) Laik dne 20 úno 2021 12:08, celkem upraveno 13 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od Historik »

"Jednička" na rozdíl od "dvojky" byla v kinech s titulky (distribuční premiéra 1977), na televizní uvedení si nepamatuju. A jelikož byl film přístupný až od 18 let, je možné, že opravdu do roku 1989 v TV nikdy neběžel, "osmnáctky" se velmi často nikdy neuvedly (absolutní pravidlo to ale nebylo).
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od palg »

Historik píše:"Jednička" na rozdíl od "dvojky" byla v kinech s titulky (distribuční premiéra 1977), na televizní uvedení si nepamatuju. A jelikož byl film přístupný až od 18 let, je možné, že opravdu do roku 1989 v TV nikdy neběžel, "osmnáctky" se velmi často nikdy neuvedly (absolutní pravidlo to ale nebylo).
takže teoreticky "porevoluční" dabing by to mělo mít, nebo se mýlim?
Btw, jinak nevím, proč není v titulcích uvedena žena (dle českého překladu Laura, ne Nora) Giorga Peruzziho, anebo to není tatáž? :O
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od Historik »

palg píše:takže teoreticky "porevoluční" dabing by to mělo mít, nebo se mýlim?
"Mohlo" mít, ale nevím jestli "mělo" mít - neznám ani porevoluční uvedení. Ale to už je v množství kanálů obtížné spolehlivě sledovat.
palg píše:Btw, jinak nevím, proč není v titulcích uvedena žena (dle českého překladu Laura, ne Nora) Giorga Peruzziho, anebo to není tatáž? :O
Úplně nerozumím, na co se ptáš, možná proto, že film nemám. Jestli mluvíš o úvodních titulcích distribuční kopie nebo zdejším topicu. Dabéry, herce a postavy dělal anderson, já jsem doplnil jen tvůrce. Takže nemohu odpovědět. Jen pro zajímavost, v mém dobovém záznamu mám Evu Hudečkovou na jiné roli - Franca Tamantini (Carmen), na níž je zde uvedena Libuše Geprtová. Jelikož však kinotitulky obvykle obsahovaly synchronizaci dabérů na herce a postavy jen u hlavních rolí nebo vůbec, předpokládám, že jde o moje chybné spojení, neboť anderson dělal role zřejmě podle samotného filmu.
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od jusber »

Jednička /Moji přátelé/ český dabing nikdy neměla.
Premiéru měl tento film v roce 1977 jakožto podtitulkovaná verze Ústřední půjčovny filmů /autor podtit. Oldřich Kautský/.
V TV pak jednička musela velmi pravděpodobně běžet někdy v 80tých letech, protože jsem sehnal její nahrávku na videokazetě Betamax. Ta nahrávka je také pouze s CZ titulkami. Snad prý šla někdy koncem roku 1987 /dokonce možná na Silvestra?/ v TV společně s dvojkou. Ale to je neověřená informace z vyprávění pamětníků.
Trojka podle mě u nás nikdy nešla ani v kinech, ani v TV, a na ofiko VHSce také nevyšla. Takže není důvod, aby k ní existoval CZ dab.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od Licence2kill »

Bylo to 31.12.1988 a šla pouze dvojka, před ní bežel film Četník a četnice, dobře si na to pamatuji :) Jednička v ČST/ČT nikdy nešla.
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od jusber »

Jestli šla jednička někdy v TV nevím, nicméně ty nahrávky s CZ titlema na betakazetách, které mi prošly rukama, musel tenkrát někdo někde nahrát. Předpokládal jsem, že z TV vysílání, ale nyní to již zjistit nedokážu.
Před pár lety jsem naivně uvěřil tvrzení řady lidí, že "k jedničce stoprocentně existuje dab", a někteří tvrdili, že šla v 80tých letech v TV. Proto jsem tenkrát vyvinul značné úsilí ho sehnat. Tak se ke mně přes několik prostředníků dostaly k zapůjčení ty zmiňované nahrávky z bety. Ale protože byly pouze s CZ titulkami, tak jsem je obratem vrátil, aniž bych si záznam převed na dývko. Takže ukázečka bohužel nebude.
Až později jsem si ověřil, že dab k jedničce nikdy neexistoval, a to ani v kinech, jak někteří tvrdili.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od cenda »

Já bych si tady dovolil udělat takovej menší hokej v dámským obsazení :)
Milena Vukotic - Libuše Geprtová
Angela Goodwin - Svatava Hubeňáková
Franca Tamantini - Eva Hudečková
Domiziana Giordano - Jarmila Švehlová
Yolle Marinelli - Vlasta Peterková
Carmen Elisabete Dias da Silva - Monika Hladová
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od salgado »

Stále je v tom obsazení nějaký hokej. Perozziho manželka se v českém dabingu jmenovala Laura, zde je uvedena jako Nora a dabuje ji Eva Hudečková. To je ale chyba, protože Eva Hudečková to nepochybně není.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moji přátelé II / Amici miei atto II

Příspěvek od cenda »

Mám pocit, že je to tak jak jsem to napsal loni (samozřejmě se můžu splíst, nemám patent na správnost). Akorát to holt ještě nikdo nedoplnil. Perozziho manželku mluví hlubokej starší ženskej hlas, kterej nepochybně patří Svatavě Hubeňákové. Eva Hudečková dabuje manželku Necciho (Schánilec) a Milenu Vukotic Geprtová. Noemi dabuje svým celkem charakteristickým hlasem Švehlová. Tu hadí ženu musí stoprocentně mluvit Hladová, poněvadž ji hraje mladá holka, na kterou by byl hlas tehdy skoro čtyřicetileté Peterkové (ta zas dabuje pekařku Espositovou) poměrně za zenitem.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Odpovědět

Zpět na „Filmy“